Wittchen Sa · GPW:WTN

Wittchen Sa — Q3 2022 Earnings Presentation

45 slides from Wittchen Sa's earnings presentation, Nov 25, 2022

  1. Slide 1: Prezentacja wyników za 3Q22

    PREZENTACJA WYNIKÓW ZA 3Q22 25 listopada 2022 r., Palmiry Elegance & Young

  2. Slide 2: Ograniczenie odpowiedzialności

    OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI Niniejsza prezentacja została sporządzona przez Zarząd spółki Wittchen S.A. („Spółka” lub „Emitent”) w celu prezentacji wyników za 3 kwartał 2022 r. z przeznaczeniem dla akcjonariuszy Spółki, klientów oraz analityków finansowych. Niniejsza prezentacja nie stanowi, w ca

  3. Slide 3: Podsumowanie biznesowe

    3 01 PODSUMOWANIE BIZNESOWE Elegance& Young

  4. Slide 4: Sprzedaż on-line omnichannel i off-line

    SPRZEDAŻ ON-LINE 45 OMNICHANNEL Własne e-sklepy i zewnętrzne 6 własnych e-sklepów, marketplace’y 39 marketplace’ów 45% sprzedaży 9M22 608 tys. zrealizowanych zamówień w 9M22, +21% r/r 4 SPRZEDAŻ OFF-LINE Salony tradycyjne 116 salonów własnych 97 w Polsce pod markami: 6 w Czechach i 3 na Węgrzech Wit

  5. Slide 5: Rozwój on-line i off-line w 3Q22

    ROZWÓJ ON-LINE I OFF-LINE W 3Q22 POWIERZCHNIE STACJONARNE 9 637 m2 1 nowy salon w Polsce oraz 2 na Węgrzech 5 WŁASNE E-SKLEPY 6 wstrzymanie sprzedaży na e-sklepie w Rosji MARKETPLACE 39 rozwój asortymentu na Elegance& Young marketplace, ponadto 6 nowych marketplaców w 3Q22

  6. Slide 6: Rosnąca obecność on-line

    ROSNĄCA OBECNOŚĆ ON-LINE W 3Q22 otwarcie 6 kolejnych marketplace w Rumunii, Austrii, Belgii, Danii, Francji oraz na Węgrzech. Centrum logistyczne w Palmirach 3Q22 r/r 6 97 Wittchen 99 +2 Wittchen Travel 17 -3 6 10 Razem 116 -1 3 On-line + off-line + marketplace’y On-line (własne e-sklepy + marketpla

  7. Slide 7: Asortyment dostosowany do klienta i otoczenia

    ASORTYMENT DOSTOSOWANY DO KLIENTA I OTOCZENIA Intensyfikacja sprzedaży walizek w 3Q22 3%1% 3%1% 11% 18% 14% 27% 6% 5% 9% 7 9M21 9M22 8% Rozwój linii torebek poprzez poszerzenie 39% kolekcji Young i Elegance 56% Torebki Portfele Walizki Ubrania i dodatki to Ubrania i dodatki Teczki, saszetki, kosmety

  8. Slide 8: Wyniki finansowe 3Q22

    8 02 WYNIKI FINANSOWE 3Q22 Elegance& Young

  9. Slide 9: Wyniki 3Q22

    PRZYCHODY 118,2 mln PLN +48% r/r WYNIKI 3Q22 MARŻA BRUTTO NA SPRZEDAŻY 63,1% +1,0 p.p. r/r 9 EBIT 29,3 mln PLN +59,1% r/r MARŻA EBIT 24,8% +1,8 p.p r/r. 17,9 mln PLN Elegance& Young ZYSK NETTO +32% r/r

  10. Slide 10: Rekordowa sprzedaż w 3Q22

    Kwartalna sprzedaż REKORDOWA (mln PLN) 57,5 76,1 38,3 53,5 79,9 106,0 64,3 86,8 118,2 SPRZEDAŻ W 3Q22 52,0  34% wzrost r/r sprzedaży e-commerce ze względu na 51,0 38,9 35,9 dalszy rozwój sprzedaży we własnych 29,0 38,4 32,2 e-sklepach i marketplace’ach oraz poszerzenie 31,7 asortymentu. 24,5 48,5 3

  11. Slide 11: Utrzymanie wysokiego poziomu marży brutto na sprzedaży

    Kluczowe elementy wpływające UTRZYMANIE WYSOKIEGO POZIOMU na marżę brutto: MARŻY BRUTTO NA SPRZEDAŻY koszt zakupu koszty transportu Kwartalna marża brutto na sprzedaży 63,8% poziom kursu PLN/USD 63,1% 63,0% 63,1% 62,1% 62,3% 61,8% poziom przecen 59,6% 11 popyt konsumpcyjny 56,9% Dalsza optymalizacja

  12. Slide 12: Dalsza kontrola kosztów

    Koszty sklepów własnych/ m2 DALSZA KONTROLA (PLN, MSR17) 37% r/r KOSZTÓW 535 544 587 78 645 84 471 66 75 399 65 358 362 266  Koszty sklepów własnych/m2 wzrosły o 37% 72 303 205 202 222 61 52 188 r/r w 3Q22. Kluczowe powody to: 138 109 55 127 126 255 276 287 295  35% r/r wzrost kosztów czynszów/m2

  13. Slide 13: On-line to większość EBITu

    Podział wyniku na działalności podstawowej (mln PLN, MSSF16) ON-LINE TO 35,0 6,0 16,5 -0,7 6,8 17,4 28,8 7,2 18,5 29,1 WIĘKSZOŚĆ EBITU 30,0 5,8 3,6 25,0 20,0 3,2 14,2 15,0 1,8 13,1 5,8  Kanał on-line to największy w 3Q22 10,0 1,3 10,0 8,3 0,9 8,2 0,6 1,9 kontrybutor do wyniku operacyjnego Grupy. 5,

  14. Slide 14: Dalsze wzrosty wyników w 3Q22

    DALSZE WZROSTY mln PLN, MSSF16 3Q21 3Q22 r/r WYNIKÓW W 3Q22 Przychody 79,9 118,2 47,8% Marża brutto na sprzedaży (%) 62,1% 63,1% 1,0 pp. Koszty SG&A 32,3 45,5 40,8%  Wysoki dwucyfrowy wzrost sprzedaży % sprzedaży 40,4% 38,5% -1,9 pp. zarówno w off-line i on-line. Zysk operacyjny 18,4 29,3 59,1%  W

  15. Slide 15: Korzystne trendy w wynikach 9M22

    KORZYSTNE TRENDY mln PLN, MSSF16 9M21 9M22 r/r W WYNIKACH 9M22 Przychody 171,7 269,2 56,8% Marża brutto na sprzedaży (%) 62,3% 63,2% 0,9 pp. Koszty SG&A 83,6 115,2 37,9%  Wysoki dwucyfrowy wzrost sprzedaży ze względu na korzystne dynamiki on-line i % sprzedaży 48,7% 42,8% -5,9 pp. offline oraz inte

  16. Slide 16: Zabezpieczone zapasy na 4Q22 i 1HY23

    ZABEZPIECZONE ZAPASY Zapasy versus zapasy/ m2 140,0 13 042 14 000 NA 4Q22 I 1HY 23 120,0 9 713 10 195 9 645 10 925 10 730 10 931 11 943 12 000 100,0 8 591 10 000 80,0 8 000 60,0 6 000  Zapasy wzrosły o 20% r/r ze względu na 104,5 103,0 103,0 112,1 125,7 91,0 większe zatowarowanie (przygotowanie do

  17. Slide 17: Zadłużenie netto (MSR 17)

    Kwartalne wydatki inwestycyjne (mln PLN) 10,5 ZADŁUŻENIE NETTO 8,8 (MSR 17) 1,9  W 3Q22 wydatki inwestycyjne związane 0,3 0,1 3,1 0,1 2,1 głównie z IT, e-commerce i nowymi 1,1 1,1 salonami w Polsce i na Węgrzech. 2Q20 3Q20 4Q20 1Q21 2Q21 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 Zadłużenie netto 17  Wyższy poziom

  18. Slide 18: Rosnące przepływy

    Przepływy kwartalne ROSNĄCE PRZEPŁYWY (mln PLN) -1,9 mln PLN 14,9 mln PLN 25,0 20,0 15,0 10,8 11,9 10,0 5,3 5,0  Pozytywne i stabilne r/r przepływy 0,0 operacyjne: zysk brutto -5,0 -0,3 -2,3 skompensowany wyższy stanem -10,0 zapasów. -15,0 -12,4 3Q21 3Q22  Wydatki inwestycyjne związane głównie Prz

  19. Slide 19: Podsumowanie 3Q22

    Dynamiczne wzrosty sprzedaży, 01. szczególnie sprzedaży zagranicznej – 48% wzrostu r/r PODSUMOWANIE 3Q22 02. Wysoka marża brutto na sprzedaży – ponad 63% Znacząca kontrola kosztów 19 03. operacyjnych – niższa dynamika niż wzrost przychodów 04. Bezpieczny poziom zapasów – 126 mln PLN na 3Q22 Elegance

  20. Slide 20: Plany 2022+

    20 03 PLANY 2022+ Elegance& Young

  21. Slide 21: Dalsze wzrosty w 4Q22

    DALSZE WZROSTY W 4Q22 Pomimo wysokiego poziomu inflacji i stóp procentowych Grupa nie zanotowała istotnego spadku popytu na oferowane dobra, co skutkowało osiągnięciem wysokiej dynamiki w październiku. Przychody 4Q21 4Q22 r/r październik 21,3 38,5 81% 21 listopad 38,5 grudzień 46,2 Razem 106,0 ? ? E

  22. Slide 22: Grupa dobrze przygotowana do 4Q22

    GRUPA DOBRZE PRZYGOTOWANA DO 4Q22 Klienci detaliczni 22 Szeroki wybór kolekcji torebek, akcesoriów, odzieży i butów Posiadany zapas w naszym Szeroka gama walizek i akcesoriów do podróży – przygotowanie na centrum logistycznym jest rosnący powrót do podróżowania. naszym zabezpieczeniem na następne mi

  23. Slide 23: Cel na 2022: 6 e-sklepów i 40 marketplace'ów

    CEL NA 2022: 7 E-SKLEPÓW I 40 MARKETPLACE’ÓW @ @ 23 @ @ @ @ @ Elegance& Young 3Q2022 2022 @ własne e-sklepy

  24. Slide 24: Rozwój poza granicami Polski

    ROZWÓJ POZA GRANICAMI POLSKI  Planujemy dalszy rozwój geograficzny również poprzez salony własne.  Trzy-stopniowy proces wchodzenia na nowe rynki zagraniczne: 24 • zewnętrzne marketplace’y – budowa świadomości marki, • własne e-sklepy, • własne salony.  W 1HY 2023 roku chcemy być obecni z naszymi

  25. Slide 25: 10 000 m2 w 2023 roku

    25 salony 2021 2022 2023 salony 2021 2022 2023 PL 100 97 97 PL 8 219 8 000 8 000 CZ 5 6 8 CZ 415 508 680 HU 1 3 4 HU 86 249 330 10 000 M2 DE 0 0 3 DE 0 0 160 RO 0 0 2 RO 0 0 157 W 2023 ROKU Elegance& Young UAH 10* 10* 10* UAH 880 880 880 Razem 116 116 121 Razem 9 600 9 637 10 207

  26. Slide 26: Własne centrum logistyczne to przewaga Grupy

    WŁASNE CENTRUM LOGISTYCZNE TO PRZEWAGA GRUPY 26 Posiadamy własne Centrum obsługuje Centrum posiada centrum logistyczne zamówienia na 13 900 m2, zostało w Palmirach wszystkie kraje, rozbudowane w których jesteśmy w 2020 roku obecni Elegance& Young

  27. Slide 27: Wydatki inwestycyjne na 2022

    Powody wstrzymania rozbudowy: WYDATKI INWESTYCYJNE NA 2022 Niepewna sytuacja makroekonomiczna  Rozbudowa centrum logistycznego wstrzymana do 2023 r.  Inwestycja w logistykę – ok. 0,7 mln PLN Wysokie ceny budowy (szczególnie stali)  Modernizacja i wyposażenie nowych salonów – ok. 2,8 mln PLN 27 

  28. Slide 28: Spółka dywidendowa

    SPÓŁKA DYWIDENDOWA (mln PLN, dywidendy pokazane pod rok, z którego nastąpiła wypłata) Dywidenda na 1 akcję 0,06 0,66 0,83 0,84 1,0 3,03 60,0 55,4 50,0 28 40,0 30,0 18,2 20,0 15,0 15,2 11,9 9,3 10,0 0,0 0,0 0,0 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021  Powrót do wypłaty dywidendy po pandemii. Eleganc

  29. Slide 29: Plany na 2022 i 2023

    SZANSE PLANY NA 2022 I 2023 poszerzenie asortymentu 2022 1. Kontynuacja dwucyfrowych dynamik sprzedaży, szybszy wzrost przychodów dotarcie z ofertą do szerszej grupy klientów zagranicy niż w kraju rozwój sprzedaży zagranicznej 2. Stabilizacja marży brutto na sprzedaży RYZYKA na wysokim poziomie 3. P

  30. Slide 30: Grupa Wittchen podsumowanie

    01. Rozwój e-commerce wspierany nowoczesną logistyką GRUPA WITTCHEN PODSUMOWANIE 02. Rozwój poza granicami Polski, zarówno on-line jak i off-line 30 03. Nakłady inwestycyjne głównie związane z e-commerce Zapas w magazynie pozwalający 04. na wzrost mimo zawirowań w łańcuchach dostaw Elegance& Young 0

  31. Slide 31: Pytania i odpowiedzi

    31 04 PYTANIA I ODPOWIEDZI Elegance& Young

  32. Slide 32: Slajdy pomocnicze

    32 05 SLAJDY POMOCNICZE Elegance& Young

  33. Slide 33: Prosta struktura grupy kapitałowej

    PROSTA STRUKTURA GRUPY KAPITAŁOWEJ Wittchen S.A. właściciel centrum biurowo-logistycznego w Palmirach, zakup i sprzedaż towarów Grupy, zawieranie umów najmu salonów firmowych, właściciel znaków towarowych WITTCHEN i licencjobiorca znaku V VIP COLLECTION. 33 100% 100% 100% 100% 100% 100% Wittchen Wit

  34. Slide 34: Własne e-sklepy w 6 krajach

    WŁASNE E-SKLEPY W 6 KRAJACH budują renomę marki Wittchen 34 działają w języku lokalnym posiadają lokalne formy płatności obsługiwane są przez centrum Elegance& Young logistyczne w Palmirach

  35. Slide 35: Wittchen.com nr 1 w kategorii moda i dodatki Ceneo 2021

    WITTCHEN.COM NR 1 W KATEGORII MODA I DODATKI CENEO 2021 W tym roku branych pod uwagę Zaufane Sklepy to największy było 26 000 sklepów w 15 i najważniejszy ranking sklepów kategoriach. Nr 1 w kategorii Moda 35 internetowych. i dodatki okazał się wittchen.com. Klienci oceniają w nim całe Wyłania on na

  36. Slide 36: Stabilna liczba sklepów

    STABILNA LICZBA SKLEPÓW Liczba sklepów 3Q20 4Q20 1Q21 2Q21 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 Polska 104 103 103 102 102 100 97 96 97 Czechy 4 4 4 4 5 5 6 6 6 Węgry 0 0 0 0 0 1 1 1 3 Ukraina (franczyza) 10 10 10 10 10 10 10 10 10 Razem 118 117 117 116 117 116 114 113 116 Liczba sklepów 3Q20 4Q20 1Q21 2Q21 3Q2

  37. Slide 37: Stabilna powierzchnia

    STABILNA POWIERZCHNIA m2 3Q20 4Q20 1Q21 2Q21 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 Polska 8 341 8 317 8 317 8 274 8 274 8 219 7 946 7 909 8 000 Czechy 285 285 285 285 415 415 508 508 508 Węgry 0 0 0 0 0 86 86 86 249 Ukraina 880 880 880 880 880 880 880 880 880 Razem 9 506 9 482 9 482 9 439 9 569 9 600 9 420 9 383

  38. Slide 38: Powierzchnia biurowa i logistyczna

    POWIERZCHNIA BIUROWA I LOGISTYCZNA Centrum Logistyczne 2 Parametry Budynek biurowy Centrum Logistyczne 1 (nowa hala magazynowa) Koszt budowy (bez kosztów 17 708 tys. 13 608 tys. 16 316 tys. związanych z zakupem gruntu) Oddany do użytkowania 25.10.2017 r. 31.12.2010 r. 16.07.2020 r. 38 Kubatura 11 28

  39. Slide 39: Klienci detaliczni i biznesowi

    KLIENCI DETALICZNI KLIENCI DETALICZNI I BIZNESOWI Klienci naszych sklepów stacjonarnych, e-sklepów i marketplace’ów 85% przychodów w 3Q22 39 KLIENCI BIZNESOWI Partnerzy biznesowi krajowi (sprzedaż akcesoriów, współpraca z Lidl) i zagraniczni (hurt) 15% przychodów w 3Q22 Elegance& Young

  40. Slide 40: Kwartalne wyniki finansowe MSSF16

    KWARTALNE WYNIKI FINANSOWE MSSF16 mln PLN 3Q20 4Q20 1Q21 2Q21 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 Przychody 57,5 76,1 38,3 53,5 79,9 106,0 64,3 86,8 118,2 Zysk brutto na sprzedaży 32,7 45,3 23,7 33,8 49,7 66,8 40,1 55,4 74,6 Marża (%) 56,9% 59,6% 61,8% 63,1% 62,1% 63,0% 62,3% 63,8% 63,1% Koszty SG&A 26,7 28,8

  41. Slide 41: Kwartalne wyniki finansowe MSR17

    KWARTALNE WYNIKI FINANSOWE MSR17 mln PLN 3Q20 4Q20 1Q21 2Q21 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 Przychody 57,5 76,1 38,3 53,5 79,9 106,0 64,3 86,8 118,2 Zysk brutto na sprzedaży 32,7 45,3 23,7 33,8 49,7 66,8 40,1 55,4 74,6 Marża (%) 56,9% 59,6% 61,8% 63,1% 62,1% 63,0% 62,3% 63,8% 63,1% Koszty SG&A 26,9 29,5 2

  42. Slide 42: Bezpieczny bilans

    BEZPIECZNY BILANS 3Q21 4Q21 3Q22 Aktywa trwałe 154,9 150,5 143,1  Na rzeczowe aktywa trwałe rzeczowe aktywa trwałe 73,2 71,9 72,0 aktywa niematerialne i goodwill składają się siedziba spółki 27,7 27,5 27,0 aktywa z tytułu prawa do w Palmirach, centrum użytkowania 51,4 48,6 42,3 logistyczne, inwesty

  43. Slide 43: Firma rodzinna, stabilny akcjonariat

    Pozostali FIRMA RODZINNA, 24,56% STABILNY AKCJONARIAT Jędrzej i Monika Wittchen 75,44% Liczba % udział akcji/głosów Jędrzej i Monika Wittchen 13 798 514 75,44% pośrednio przez Gold pośrednio przez 13 124 046 71,75% Town Gold Town bezpośrednio Jędrzej 95,1% 40 160 0,22% Wittchen bezpośrednio Monika b

  44. Slide 44: Słownik pojęć

    SŁOWNIK POJĘĆ SEGMENT B2B Przychody od klientów biznesowych. SEGMENT B2C Przychody od klientów detalicznych. SPRZEDAŻ (PLN/M2 NA M-C) Kwartalna sprzedaż (sklepy, internet, pozostała sprzedaż)/ średnia pracująca powierzchnia / 3. 44 KOSZTY SKLEPÓW WŁASNYCH/M2 Kwartalne koszty sklepów własnych/ średni

  45. Slide 45: Kontakt

    /wittchen KONTAKT /wittchen /wittchencom /WittchenPolska /Wittchen-s.a. WITTCHEN S.A. Palmiry, ul. Gdańska 60 05-152 Czosnów KONTAKT DLA INWESTORÓW konrad.makowiec@wittchen.com tel: +48 882 434 150

Wittchen — Q3 2022 Earnings Presentation on 6ix