Mangata Holding SA · GPW:MGT

Mangata Holding SA — Zetkama — FY2012 Earnings Presentation

21 slides from Mangata Holding SA's earnings presentation, Mar 21, 2013

  1. Slide 1: Warszawa 21 marca 2013

    Warszawa 21 marca 2013 1

  2. Slide 2: Agenda

    Agenda  Wprowadzenie  Grupa Kapitałowa ZETKAMA  Segmenty operacyjne  Wyniki 2012 Warszawa, 21 marca 2013

  3. Slide 3: Wprowadzenie

    Wprowadzenie  Przychody ze sprzedaży w 2012 roku wyniosły 277.169 tys. zł i wzrosły o 16% w stosunku do roku poprzedniego. Dodatkowym profitem w 2011 roku był uzyskany zysk z okazyjnego nabycia Śrubeny i Armaku w kwocie 10 mln zł. Po uwzględnieniu powyższego wyniki 2012 w stosunku do 2011 prezentuj

  4. Slide 4: Struktura Grupy Kapitałowej

    Struktura Grupy Kapitałowej ZETKAMA S.A. JEDNOSTKA DOMINUJĄCA TERRELL TRADING ŚRUBENA UNIA S.A. MCS SP. Z O.O. ŚZAP ARMAK SP. Z O.O. SP. Z O.O. 100% 100% 94,2% 100,0% JEDNOSTKA ZALEŻNA JEDNOSTKA ZALEŻNA JEDNOSTKA ZALEŻNA JEDNOSTKA ZALEŻNA VARIMEV-VALVES SP. Z O.O. 36,8% JEDNOSTKA STOWARZYSZONA Warsz

  5. Slide 5: Segmenty operacyjne Grupy

    Segmenty operacyjne Grupy ARMATURA I ODLEWY ELEMENTY ZŁĄCZNE PODZESPOŁY DLA MOTORYZACJI Warszawa, 21 marca 2013

  6. Slide 6: Sprzedaż 2012

    Sprzedaż 2012 Warszawa, 21 marca 2013

  7. Slide 7: Armatura i odlewy

    Armatura i odlewy ZETKAMA + ARMAK  W roku 2012 roku wartość sprzedaży wyniosła 120 Sprzedaż w tys. zł 2012 2011 mln zł i była wyższa niż w roku poprzednim o 27%. 140.000 Sprzedaż ZETKAMY pierwszy raz historii przekroczyła 120.000 100 mln zł. Sprzedaż spółki zależnej ARMAK wyniosła 100.000 18 mln zł

  8. Slide 8: Elementy złączne

    Elementy złączne  Wartość sprzedaży w 2012r. wyniosła 119 mln. Sprzedaż w tys. zł 2012 2011 i wzrosła o 3% w stosunku do wartości sprzedaży 120 000 z roku 2011. 119 000 118 000  W roku 2012 sprzedaż krajowa wyniosła 52 803 117 000 118 771 tys. zł i wzrosła o 26% , a eksportowa wyniosła 65 116 000

  9. Slide 9: Podzespoły dla motoryzacji

    Podzespoły dla motoryzacji Sprzedaż w tys. zł rok 2012 rok 2011 50 000  Wartość sprzedaży w roku 2012 roku wyniosła 40 000 30 000 43 mln zł i wzrosła o ponad 44% w stosunku do 42 806 20 000 roku 2011. 10 000 -eksport wyniósł 34,0 mln zł – wzrost o 60% 29 730 0 -sprzedaż w kraju 8,8 mln zł – wzrost

  10. Slide 10: Sprzedaż 2012 wg segmentów operacyjnych i wyłączenia między segmentami

    Sprzedaż 2012 wg segmentów operacyjnych i wyłączenia między segmentami w tys. PLN Sprzedaż wg segmentów Sprzedaż bez Sprzedaż po operacyjnych Wyłączenia wyłączeń wyłączeniach Armatura i odlewy 120.228 (4.017) 116.211 Elementy złączne 118.758 (485) 118.273 Podzespoły dla motoryzacji 42.806 (121) 42.6

  11. Slide 11: Sprzedaż wg segmentów operacyjnych w tys. PLN

    Sprzedaż wg segmentów operacyjnych w tys. PLN Sprzedaż wg segmentów operacyjnych 2012 2011 Dynamika Armatura i odlewy 116.211 94.028 23,6% Elementy złączne 118.273 115.498 2,4% Podzespoły dla motoryzacji 42.685 29.643 44,0% Sprzedaż ogółem 277.169 239.169 15,9% * Przychody segmentów są skorygowane o

  12. Slide 12: Struktura sprzedaży wg segmentów

    Struktura sprzedaży wg segmentów SPRZEDAŻ WG SEGMENTÓW 2012 SPRZEDAŻ WG SEGMENTÓW 2011 15% 13% Armatura i Armatura i odlewy odlewy 39% 42% Elementy złączne Elementy złączne Podzespoły dla Podzespoły dla 43% motoryzacji 48% motoryzacji * Przychody segmentów są skorygowane o obroty między segmentami W

  13. Slide 13: Przychody wg kierunków sprzedaży w tys. PLN

    Przychody wg kierunków sprzedaży w tys. PLN Sprzedaż wg kierunków sprzedaży 2012 2011 Dynamika Polska 100.624 78.662 27,9% Unia Europejska 144.054 140.042 2,9% Pozostałe kraje 32.491 20.465 58,8% Sprzedaż ogółem 277.169 239.169 15,9% * Przychody segmentów są skorygowane o obroty między segmentami Wa

  14. Slide 14: Struktura przychodów wg kierunków sprzedaży

    Struktura przychodów wg kierunków sprzedaży STRUKTURA PRZCHODÓW 2012 STRUKTURA PRZYCHODÓW 2011 12% 8% 36% 33% Polska Polska UE UE Pozostałe kraje Pozostałe kraje 52% 59% * Przychody segmentów są skorygowane o obroty między segmentami ● Grupa ZETKAMA należy do grona eksporterów ● Eksport w 2012 stano

  15. Slide 15: Wyniki 2012

    Wyniki 2012 Warszawa, 21 marca 2013

  16. Slide 16: Wyniki finansowe Grupy – 2012

    Wyniki finansowe Grupy –2012 Zysk z 2011 okazyjnego bez zysku z Wyszczególnienie 2012 2011 nabycia Zmiana okazyjnego Śrubena i nabycia Armak Przychody ze sprzedaży 277.169 239.169 239.169 15,9% Zysk brutto ze sprzedaży 63.292 51.886 51.886 22,0% Zysk operacyjny (EBIT) 29.036 32.877 10.687 22.190 30,

  17. Slide 17: Wyniki segmentów – 2012

    Wyniki segmentów – 2012 Armatura Elementy Podzespoły dla Dane segmentu motoryzacji Ogółem i odlewy złączne Przychody* 116.211 118.273 42.685 277.169 Koszty 81.648 97.007 35.222 213.877 w tym materiały i energia 49.097 65.056 26.796 140.949 % kosztów 60,1% 67,1% 76,1% 66,0% Wynik segmentu 34.563 21.2

  18. Slide 18: Realizacja prognozy 2012 - ZETKAMA S.A.

    Realizacja prognozy 2012 - ZETKAMA S.A. Przychody, EBITDA i zysk netto Przychody, EBITDA i zysk netto - % prognozy 120000 Realizacja 2012 Prognoza 2012 101.892 101.353 120,0% Realizacja 2012 100000 100,5% 100% 99,7% 100% 100,4% 100% 100,0% Prognoza 2012 80000 80,0% 60000 60,0% 40000 40,0% 15.596 15.

  19. Slide 19: Realizacja prognozy 2012 – Grupa ZETKAMA

    Realizacja prognozy 2012 – Grupa ZETKAMA Przychody, EBITDA i zysk netto Przychody, EBITDA i zysk netto - % prognozy 300000 277.169 Realizacja 2011 Prognoza 2011 264.330 120% Realizacja 2012 110% 105% 104% 108% 250000 100% 100% 100% 100% 200000 Prognoza 2012 90% 80% 70% 150000 60% 50% 100000 40% 37.8

  20. Slide 20: Prognoza 2013 – Grupa ZETKAMA

    Prognoza 2013 – Grupa ZETKAMA Wyszczególnienie Zetkama S.A. Grupa Zetkama Przychody ze sprzedaży 110.000 279.173 EBIDTA 14.421 38.948 Zysk netto 8.012 23.453 Założenia przyjęte do prognozy: - kurs EUR/PLN 4,10 Warszawa, 21 marca 2013

  21. Slide 21: Niniejsze opracowanie zostało sporządzone wyłącznie w celach informacyjnych

    Niniejsze opracowanie zostało sporządzone wyłącznie w celach informacyjnych. Nie stanowi reklamy ani oferowania papierów wartościowych w publicznym obrocie. W opracowaniu zostały wykorzystane źródła informacji, które ZETKAMA S.A. uznaje za wiarygodne i dokładne, jednak nie ma gwarancji, że są one wy

Zetkama — FY2012 Earnings Presentation on 6ix