Mangata Holding SA · GPW:MGT

Mangata Holding SA — Zetkama — Q1 2014 Earnings Presentation

22 slides from Mangata Holding SA's earnings presentation, May 15, 2014

  1. Slide 1: Warszawa 15 maja 2014

    Warszawa 15 maja 2014 1

  2. Slide 2: Agenda

    Agenda Wprowadzenie Grupa Kapitałowa ZETKAMA Segmenty operacyjne Wyniki I kwartał 2014 Warszawa, 15 maja 2014

  3. Slide 3: Wprowadzenie

    Wprowadzenie Przychody ze sprzedaży w I kwartale 2014 roku wyniosły 77.331 tys. zł i wzrosły o 2% w stosunku do I kwartału roku poprzedniego. Wynik EBITDA w I kwartale 2014 roku na poziomie 12.807 tys. zł stanowi 22% wzrost w stosunku do wyniku I kwartału 2013 roku. Zysk brutto Grupy w I kwartale 20

  4. Slide 4: Osiągnięcia

    Osiągnięcia Utworzenie Centrum Badawczo – Rozwojowego (Zetkama R&D sp. z o.o.) w celu realizacji badań przemysłowych i prac rozwojowych odnośnie nowych koncepcji produktowych i technologicznych oraz weryfikacji założeń technicznych niezbędnych do projektowania i badania prototypów. Warszawa, 15 maja

  5. Slide 5: Struktura Grupy Kapitałowej

    Struktura Grupy Kapitałowej ZETKAMA S.A. JEDNOSTKA DOMINUJĄCA ŚRUBENA UNIA S.A. MCS SP. Z O.O. ARMAK SP. Z O.O. ZETKAMA R&D SP. Z O.O. 100,0% 100,0% 97,3% 100,0% JEDNOSTKA ZALEśNA JEDNOSTKA ZALEśNA JEDNOSTKA ZALEśNA JEDNOSTKA ZALEśNA VARIMEX-VALVES SP. Z O.O. 36,8% JEDNOSTKA STOWARZYSZONA Warszawa,

  6. Slide 6: Segmenty operacyjne Grupy

    Segmenty operacyjne Grupy 1. ARMATURA – produkcja armatury przemysłowej, 2. ODLEWY – produkcja odlewów i podzespołów z żeliwa szarego i sferoidalnego, 3. ELEMENTY ZŁĄCZNE – produkcja śrub i innych elementów złącznych, 4. PODZESPOŁY DLA MOTORYZACJI – produkcja części do układów wydechowych i przekład

  7. Slide 7: Sprzedaż I kw. 2014

    Sprzedaż I kw. 2014 Warszawa, 15 maja 2014

  8. Slide 8: Armatura

    Armatura Sprzedaż w tys. zł I kw. 2014 I kw. 2013 W I kwartale 2014 roku sprzedaż 25 000 wyniosła 22,8 mln zł i była wyższa o 13% niż w analogicznym okresie 20 000 roku poprzedniego. 22 812 15 000 20 255 10 000 5 000 0 Armatura Warszawa, 15 maja 2014

  9. Slide 9: Odlewy

    Odlewy Sprzedaż w tys. zł I kw. 2014 I kw. 2013 W I kwartale 2014 roku sprzedaż 9 000 wyniosła 8,4 mln zł i była wyższa 8 000 o 12% niż w analogicznym okresie 7 000 roku poprzedniego. 6 000 8 387 5 000 7 457 4 000 3 000 2 000 1 000 0 Odlewy Warszawa, 15 maja 2014

  10. Slide 10: Elementy złączne

    Elementy złączne Sprzedaż w tys. zł I kw. 2014 I kw. 2013 Wartość sprzedaży w I kwartale 2014 roku wyniosła 27,8 mln zł 35 000 i spadła o 8% w stosunku do 30 000 analogicznego okresu roku 25 000 ubiegłego. 30 088 20 000 27 792 15 000 10 000 5 000 0 Elementy złączne Warszawa, 15 maja 2014

  11. Slide 11: Podzespoły dla motoryzacji

    Podzespoły dla motoryzacji Sprzedaż w tys. zł I kw. 2014 I kw. 2013 Wartość sprzedaży w I kwartale 12 000 2014 roku wyniosła 8,8 mln zł 10 000 i była niższa o 12% niż w analogicznym okresie roku 8 000 10 004 poprzedniego. 6 000 8 832 4 000 2 000 0 Podzespoły dla motoryzacji Warszawa, 15 maja 2014

  12. Slide 12: Komponenty do przemysłu maszynowego

    Komponenty do przemysłu maszynowego Sprzedaż w tys. zł I kw. 2014 I kw. 2013 10 000 Wartość sprzedaży w I kwartale 9 000 2014 roku wyniosła 9,5 mln zł i była 8 000 wyższa o 16% niż w analogicznym 7 000 9 508 okresie roku poprzedniego. 6 000 8 205 5 000 4 000 3 000 2 000 1 000 0 Komponenty do przemys

  13. Slide 13: Sprzedaż w I kw. 2014 wg segmentów operacyjnych

    Sprzedaż w I kw. 2014 wg segmentów operacyjnych i wyłączenia między segmentami w tys. PLN Sprzedaż wg segmentów Sprzedaż bez Sprzedaż po operacyjnych Wyłączenia wyłączeń wyłączeniach Armatura 24.494 (1.682) 22.812 Odlewy 8.739 (352) 8.387 Elementy złączne 27.934 (142) 27.792 Podzespoły dla motoryzac

  14. Slide 14: Przychody wg segmentów operacyjnych w tys. PLN

    Przychody wg segmentów operacyjnych w tys. PLN Sprzedaż wg segmentów operacyjnych I kw. 2014 I kw. 2013 Dynamika Armatura 22.812 20.255 12,6% Odlewy 8.387 7.457 12,5% Elementy złączne 27.792 30.088 -7,6% Podzespoły dla motoryzacji 8.832 10.004 -11,7% Komponenty do przemysłu 9.508 8.205 15,9% maszyno

  15. Slide 15: Przychody wg segmentów operacyjnych w tys. PLN

    Przychody wg segmentów operacyjnych w tys. PLN SPRZEDAś WG SEGMENTÓW I KW. 2014 SPRZEDAś WG SEGMENTÓW I KW. 2013 Armatura Armatura 12% Odlewy Odlewy 11% 30% 27% 11% 13% Elementy złączne Elementy złączne Podzespoły dla Podzespoły dla 10% motoryzacji 11% motoryzacji 36% 39% Komponenty do Komponenty do

  16. Slide 16: Przychody wg kierunków sprzedaży w tys. PLN

    Przychody wg kierunków sprzedaży w tys. PLN Sprzedaż wg kierunków sprzedaży I kw. 2014 I kw. 2013 Dynamika Polska 20.569 25.016 -17,8% Unia Europejska 41.234 40.219 2,5% Pozostałe kraje 15.528 10.774 44,1% Sprzedaż ogółem 77.331 76.009 1,7% SPRZEDAś WG KIERUNKÓW I KW. 2014 SPRZEDAś WG KIERUNKÓW I KW

  17. Slide 17: Wyniki I kwartał 2014

    Wyniki I kwartał 2014 Warszawa, 15 maja 2014

  18. Slide 18: Wyniki finansowe Grupy – I kwartał 2014

    Wyniki finansowe Grupy – I kwartał 2014 Wyszczególnienie I kw. 2014 I kw. 2013 Zmiana Przychody ze sprzedaży 77.331 76.009 1,7% Zysk brutto ze sprzedaży 19.090 16.520 15,6% Zysk operacyjny (EBIT) 10.450 8.210 27,3% EBITDA 12.807 10.474 22,3% Zysk brutto 11.569 8.227 40,6% Zysk netto 9.323 6.925 34,6

  19. Slide 19: Wyniki segmentów – I kw. 2014

    Wyniki segmentów – I kw. 2014 Komponenty Elementy Podzespoły dla Dane segmentu Armatura Odlewy do przemysłu Ogółem złączne motoryzacji maszynowego Przychody* 22.812 8.387 27.792 8.832 9.508 77.331 Koszty 14.557 6.737 22.028 7.302 7.617 58.241 w tym materiały i energia 7.337 5.052 14.928 5.538 4.786

  20. Slide 20: Realizacja prognozy 2014 - ZETKAMA S.A.

    Realizacja prognozy 2014 - ZETKAMA S.A. Przychody, EBITDA i zysk netto Przychody, EBITDA i zysk netto - % prognozy 140000 Realizacja I kw. 2014 Prognoza 2014 118.100 Realizacja I kw. 120% 120000 2014 100% 100% 100% Prognoza 2014 100% 100000 80% 80000 60% 49% 60000 40% 37% 40000 31.338 27% 15.500 20%

  21. Slide 21: Realizacja prognozy 2014 – Grupa ZETKAMA

    Realizacja prognozy 2014 – Grupa ZETKAMA Przychody, EBITDA i zysk netto Przychody, EBITDA i zysk netto - % prognozy 300000 298.600 Realizacja 2013 Prognoza 2013 Realizacja I kw. 110% 100% 100% 100% 250000 2014 100% Prognoza 2014 90% 200000 80% 70% 150000 60% 50% 100000 77.331 40% 37% 26% 31% 41.400

  22. Slide 22: Niniejsze opracowanie zostało sporządzone wyłącznie w celach informacyjnych. Nie stanowi reklamy ani oferowania papierów

    Niniejsze opracowanie zostało sporządzone wyłącznie w celach informacyjnych. Nie stanowi reklamy ani oferowania papierów wartościowych w publicznym obrocie. W opracowaniu zostały wykorzystane źródła informacji, które ZETKAMA S.A. uznaje za wiarygodne i dokładne, jednak nie ma gwarancji, że są one wy

Zetkama — Q1 2014 Earnings Presentation on 6ix