Mangata Holding Sa · GPW:MGT

Mangata Holding Sa — FY2017 Earnings Presentation

21 slides from Mangata Holding Sa's earnings presentation, Apr 5, 2018

  1. Slide 1: Wyniki finansowe 2017 i perspektywa roku 2018

    Wyniki finansowe 2017 i perspektywa roku 2018 Warszawa 05.04.2018

  2. Slide 2: Agenda

    Agenda • Wprowadzenie • Istotne wydarzenia • Wyniki sprzedażowe segmentów • Wynik Finansowe 2017 • Kluczowe założenia finansowe do prognozy 2018 2

  3. Slide 3: Wprowadzenie

    Wprowadzenie Dane w tys. PLN Zmiana % 2017 2016 r/r Przychody ze sprzedaży 617 482 568 251 8,7 % EBITDA 82 746 79 984 3,5 % Zysk netto 41 078 45 007 - 8,7 % Kluczowymi czynnikami mającymi wpływ na wyniki Grupy w roku 2017 były znaczący wzrost cen zakupu głównych surowców i podstawowych materiałów pr

  4. Slide 4: Istotne wydarzenia w roku 2017

    Istotne wydarzenia w roku 2017 • Zmiany w akcjonariacie Capital MBO konsolidacja udziałów (66% udziałów) • Polityka dywidendowa Zarząd Mangata Holding S.A. w okresie nie krótszym niż 5 lat, będzie rekomendował WZA wypłatę części zysku wypracowanego przez Spółkę w postaci dywidendy. Poziom uzależnion

  5. Slide 5: Model biznesowy Grupy – segmenty operacyjne

    Model biznesowy Grupy – segmenty operacyjne Rok 2017 – „Porządkowanie” i ugruntowanie modelu biznesowego Grupy Mangata Holding S.A – 100%/większościowy udziałowiec w spółkach zależnych Kreuje i wdraża strategie biznesowe i finansowe w spółkach zależnych Podzespoły dla Armatura i automatyka Elementy

  6. Slide 6: Wynik sprzedażowe 2017 vs 2016 – Sprzedaż wg kierunków

    Wynik sprzedażowe 2017 vs 2016 Sprzedaż wg kierunków Dane w tys. PLN Zmiana 2017 2016 % Polska 211 744 199 861 5,9 % Unia Europejska 316 036 296 435 6,6 % Pozostałe kraje 89 702 71 955 24,7 % Sprzedaż ogółem 617 482 568 251 8,7 % SPRZEDAŻ WG KIERUNKÓW 2017 SPRZEDAŻ WG KIERUNKÓW 2016 14,5% 12,7% 34,3

  7. Slide 7: Sprzedaż wg segmentów – Podzespoły dla motoryzacji

    Wynik sprzedażowe 2017 vs 2016 Sprzedaż wg segmentów operacyjnych Podzespoły dla motoryzacji i komponenty + 15% (+) • Spółki segmentu korzystały z dobrej koniunktury w segmencie automotive – wzrost sprzedaży o 15%, uruchomienie przez Masterform nowych projektów dla Sanden, Atlas Copco • Znaczący prz

  8. Slide 8: Sprzedaż wg segmentów – Armatura i automatyka przemysłowa

    Wynik sprzedażowe 2017 vs 2016 Sprzedaż wg segmentów operacyjnych Armatura i automatyka przemysłowa (+) + 1% • Wyższa sprzedaż armatury własnej oraz towarów (armatura komplementarna) – przyrost o ok. 3% • Wyższy poziom sprzedaży eksportowej (głownie na rynku rosyjskim) rekompensujący niższą sprzedaż

  9. Slide 9: Sprzedaż wg segmentów – Elementy złączne

    Wynik sprzedażowe 2017 vs 2016 Sprzedaż wg segmentów operacyjnych Elementy złączne + 3% (+) • Wyższa sprzedaż do branży kolejowej (ok. 22%). Przewidywany wzrost również w roku 2018 • Utrzymany poziom sprzedaży na eksport. Wzrost sprzedaży na rynek krajowy (-) • Niższa sprzedaż do przedsiębiorstw z b

  10. Slide 10: Wyniki finansowe Rok 2017

    MANGATA HOLDING S.A. Wyniki finansowe Rok 2017 10

  11. Slide 11: Wyniki finansowe za rok 2017

    Wyniki finansowe za rok 2017 Dane w tys. PLN zmiana 2017 2016 zmiana % kwotowa Przychody ze sprzedaży 617 482 568 251 49 231 8,7% Koszt własny sprzedaży 488 930 435 616 53 314 12,2% Zysk brutto ze sprzedaży 128 552 132 635 -4 083 -3,1% % 20,8% 23,3% Koszty sprzedaży 28 154 28 891 -737 -2,6% Koszty o

  12. Slide 12: Czynniki wpływające na wynik roku 2017

    Czynniki wpływające na wynik roku 2017 Ceny zakupu materiałów podstawowych Różnice kursowe Ewolucja marży brutto na sprzedaży (2015 – 2017) Ewolucja kursu euro (2016-2017) 2015 2016 2017 31.12.2016 22,0% 23,3% 20,8% 01-12 2016 4,42 01-12 2017 4,36 4,26 31.12.2017 4,17 Wzrosty cen zakupu materiałów p

  13. Slide 13: Rachunek przepływów pieniężnych

    Rachunek przepływów pieniężnych Dane w tys. PLN 31.12.2017 31.12.2016 Wynik brutto 48 891 55 247 Amortyzacja 26 879 23 525 Zmiana stanu kapitału obrotowego, w tym: -18 724 -6 343 Zmiana stanu należności -20 591 6 266 Zmiana stanu zapasów -19 726 -8 235 Zmiana stanu zobowiązań 18 736 -8 200 Zmiana st

  14. Slide 14: Inwestycje i zadłużenie netto

    Inwestycje i zadłużenie netto Nakłady inwestycyjne Grupy Mangata Holding S.A.  Rok 2015 – zawiera wydatki na zakup Masterform  Lata 2016-2017 – inwestycje w rzeczowe składniki majątku wspierające modernizację oraz rozwój zdolności produkcyjnych Zadłużenie netto dane w tys. PLN 31.12.2016 31.12.201

  15. Slide 15: Perspektywa roku 2018

    MANGATA HOLDING S.A. Perspektywa roku 2018 15

  16. Slide 16: Kluczowe założenia 2018

    Kluczowe założenia 2018 Otoczenie Rynkowe • W 2018 oczekuje się kontynuacji fazy wzrostu w Polsce i na kluczowych rynkach dla Grupy Mangata Holding a co za tym idzie dobrej koniunktury na nasze produkty Rynek pracy • Utrzymująca się presja na płace połączona z trudnościami z pozyskaniem pracowników,

  17. Slide 17: Plan 2018 – Sprzedaż wg segmentów

    Plan 2018 Grupa Mangata Holding – Sprzedaż wg segmentów Cel: wartość przychodów ze sprzedaży 694,4 mln PLN Wzrost sprzedaży o 76,9 mln PLN (12,5%) Podzespoły dla motoryzacji • Stabilny wzrost popytu w segmencie podzespołów motoryzacyjnych • Uruchomienie nowych projektów sprzedażowych (Sanden, Ebersp

  18. Slide 18: Plan finansowy 2018

    Plan finansowy 2018 Dane w tys. PLN Zmiana % 2017 2018 r/r Przychody ze sprzedaży 617 482 694 400 12,5 % EBITDA 82 746 98 300 18,8 % Marża EBITDA 13,4 % 14,2 % 0,8 p.p Zysk netto 41 078 51 400 25,1 % Marża zysku netto 6,7 % 7,4 % 0,7 p.p Komentarze: • Skład grupy Mangata Holding (ilość spółek, segme

  19. Slide 19: Założenia inwestycyjne Grupy Mangata Holding 2018

    Założenia inwestycyjne Grupy Mangata Holding 2018 Planowane nakłady inwestycyjne grupy Mangata Holding w roku 2018 75 198 tys. PLN Segment Armatury i automatyki przemysłowej Założone są wydatki na bieżące odtworzenie parku maszynowego Zetkama, zakup centr obróbczych na potrzeby realizacji kontraktów

  20. Slide 20: Polityka zabezpieczeń walutowych 2018

    Polityka zabezpieczeń walutowych 2018 Łączna planowana sprzedaż Grupy w roku 2018: 694,4 mln PLN Plan sprzedaży w euro w roku 2018: 120,5 mln EUR (założony kurs: 4,20 PLN/EUR) Ekspozycja netto Hedging (po hedgingu naturalnym) Sprzedaż w walucie 24,8 mln EUR 81,1 mln EUR 120,5 mln EUR Zakupy w waluci

  21. Slide 21: Disclaimer

    Niniejsze opracowanie zostało sporządzone wyłącznie w celach informacyjnych. Nie stanowi reklamy ani oferowania papierów wartościowych w publicznym obrocie. W opracowaniu zostały wykorzystane źródła informacji, które Mangata Holding S.A. uznaje za wiarygodne i dokładne, jednak nie ma gwarancji, że s

Mangata Holding — FY2017 Earnings Presentation on 6ix