Tatry Mountain Resorts As · BSSE:1TMR001E

Tatry Mountain Resorts As — Investor Presentation (May 2020)

46 slides from Tatry Mountain Resorts As's investor presentation, May 2020

  1. Slide 1: Prezentácia pre investorov

    Prezentácia pre investorov Máj 2020 1

  2. Slide 2: Sme tu, aby sme urobili revolúciu v turistickom ruchu v strednej Európe!

    Sme tu, aby sme urobili revolúciu v turistickom ruchu v strednej Európe! 2

  3. Slide 3: Kde sme začali a kam smerujeme (naša stratégia)

    Kde sme začali a kam smerujeme (naša stratégia) 3

  4. Slide 4: Potenciál

    Potenciál  Bohatá história  Jedinečná príroda 4

  5. Slide 5: Kto sme dnes

    Kto sme dnes  Líder v zimnom a letnom turistickom ruchu v stredoeurópskom regióne, s najmodernejšou infraštruktúrou 5

  6. Slide 6: Prehľad našich aktivít

    Prehľad našich aktivít  HORSKÉ STREDISKÁ Výnosy podľa segmentov*  Vysoké Tatry (SK)  Skiareál Ještěd (CZ)  Jasná Nízke Tatry (SK)  Mölltaler Gletscher** (AT) Horské  Szczyrk Mountain  Ankogel** (AT) strediská Resort (PL) Realitné 40% projekty  ZÁBAVNÉ PARKY 7%  Aquapark Tatralandia (SK)  L

  7. Slide 7: Horské strediská – Vysoké Tatry

    Horské strediská – Vysoké Tatry  Vysoké Tatry (SK) Tatranská Lomnica – Starý Smokovec – Štrbské Pleso  Najnižšie veľhory na svete s vyrovnanou návštevnosťou v zimnej a letnej sezóne  24 km lyžiarskych zjazdoviek  20 lanoviek a vlekov  Max. prepravná kapacita viac ako 21 385 osôb/hodinu  Grand

  8. Slide 8: Horské strediská – Jasná, Nízke Tatry

    Horské strediská – Jasná, Nízke Tatry  Jasná Nízke Tatry (SK) Chopok sever – Chopok juh  Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku  50 km lyžiarskych zjazdoviek  27 lanoviek a vlekov  Max. prepravná kapacita viac ako 31 784 osôb/hodinu  Grand Hotel Jasná, Hotel Pošta, Hotel Tri Studničky, Cha

  9. Slide 9: Horské strediská – Poľsko

    Horské strediská – Poľsko  Szczyrk Mountain Resort (PL)  Najväčšie lyžiarske stredisko v Poľsku  98% podiel  Zrealizované investície 67,6m€  40 km lyžiarskych zjazdoviek  12 lanoviek a vlekov  Max. prepravná kapacita: 22 tis. osôb/hod.  Najvyšší bod: 1 211 m n. m.  Najnižší bod: 620 m n. m.

  10. Slide 10: Horské strediská – Česko

    Horské strediská – Česko  Ještěd (CZ)  Najdostupnejšie stredne veľké mestské stredisko v Česku  Prenájom na 10+ rokov  Plánované investície viac ako 600m CZK  9,2 km lyžiarskych zjazdoviek, 9 lanoviek  Max. prepravná kapacita: 11 tis. osôb/hod.  Špindlerův Mlýn* (CZ)  Najväčšie lyžiarske str

  11. Slide 11: Horské strediská – rakúske Alpy

    Horské strediská – rakúske Alpy  Mölltaler Gletscher (AT)  Alpské lyžiarske stredisko v jedinej ľadovcovej oblasti Korutánska  17,4 km zjazdoviek a takmer 7 km freeridových terénov  9 lanoviek a vlekov  Max. prepravná kapacita 15 610 osôb/hod  90% tratí zasnežuje 45 snežných diel  Najvyšší bo

  12. Slide 12: Zábavné parky - Slovensko

    Zábavné parky - Slovensko  Aquapark Tatralandia (SK)  Najväčší celoročný aquapark v regióne  14 (10 celoročných) bazénov s termálnou, morskou aj čírou vodou  26 toboganov a šmýkačiek (6 celoročných) a 300 iných atrakcií  Ubytovanie v Holiday Village Tatralandia  Bešeňová* (SK)  Termálne srdce

  13. Slide 13: Zábavné parky - Poľsko

    Zábavné parky - Poľsko  Legendia - Sliezsky zábavný park/ Śląskie Wesołe Miasteczko (PL)  Mestský park s najdlhšou históriou v Poľsku  Lokalita: Park Śląski (Sliezsky park) pri Chorzówe, PL  Zrealizované investície 41,4m€  Rozloha: 26 ha  50 atrakcií 13

  14. Slide 14: Hotely

    Hotely  Portfólio 14 populárnych vlastných/ manažovaných hotelov s viac ako 2300 lôžkami  Vysoké Tatry  Grandhotel****, Starý Smokovec  Grandhotel Praha****, Tatranská Lomnica  Hotel FIS***, Štrbské pleso  Noc na Lomnickom Štíte  Nízke Tatry  Hotel Grand Jasná****  Chalets Jasná Collection*

  15. Slide 15: Golf – najnovší a najrýchlejšie sa rozvíjajúci segment

    Golf – najnovší a najrýchlejšie sa rozvíjajúci segment  Golf & Ski Resort Ostravice (CZ)  Golfový holiday rezort v srdci českých Beskýd  Par 72 majstrovské ihrisko navrhnuté Chrisom Johnsonom  Osvetlený areál bežeckého lyžovania  Green Inn Hotel  Zmluva o prenájme a manažovaní na 20 rokov  Pr

  16. Slide 16: Golf – najnovší a najrýchlejšie sa rozvíjajúci segment

    Golf – najnovší a najrýchlejšie sa rozvíjajúci segment  Golf Resort Kaskáda (CZ)  Luxusný rezort 9 km od Brna s kompletným zázemím pre pobyt, kongres a golf  27 jamkové majstrovské ihrisko navrhnuté britským architektom Jonathanom Gauntom  4* hotel, reštaurácia s terasou a výhľadom na ihrisko, k

  17. Slide 17: Reštauračné zariadenia

    Reštauračné zariadenia  Desiatky reštaurácií, barov, après ski barov a prevádzok s rýchlym občerstvením  Na svahoch a mimo svahov v rámci horských stredísk, v zábavných parkoch a v golfových rezortoch z portfólia TMR 17

  18. Slide 18: Športové služby a obchody

    Športové služby a obchody  Pod značkami Tatry Motion, Szczyrk Motion a Ještěd Motion  Špecializované obchody s top značkami s lyžiarskym a snowboardistickým sortimentom  Lyžiarske školy a požičovne športovej výstroje  Nachádzajú sa v údolných staniciach horských stredísk TMR  V zábavných parkoc

  19. Slide 19: Realitné projekty

    Realitné projekty • Development a predaj rekreačných nehnuteľností • Holiday Village Tatralandia • Chalets Jasná Collection • Hotel Pošta • Apartmánový dom Horec • Prenájom hotelov a ubytovacích zariadení • Hotel Liptov • Hotel Ski & Fun Záhradky • Chata Kosodrevina • Otupné 19

  20. Slide 20: Náš potenciál

    Náš potenciál  Horské strediská, ktoré sú prírodným Lyžiari podľa krajín 16 000 40% monopolom 12 000 30%  64 mil. obyvateľov na tradičných trhoch Tisíce 8 000 20% TMR 4 000 10%  Dlhoročná tradícia návštevníkov z 0 0% regiónu strednej a východnej Európy  Potenciál na nových trhoch a v rusky hovor

  21. Slide 21: Naša stratégia postavená na troch pilieroch

    Naša stratégia postavená na troch pilieroch CAPEX AKVIZÍCIE KVALITA • Takmer 400 mil. EUR počas • Aquapark Tatralandia • Lepšie zážitky pre návštevníkov posledných 13 rokov • Špindlerův Mlýn, ČR (25%, vďaka synergiám • Nové moderné lanovky a prenájom) • Nositeľ trendov v turistickom infraštruktúra •

  22. Slide 22: Rast aktív a výnosov dosiahnutý kapitálovými investíciami

    Rast aktív a výnosov dosiahnutý kapitálovými investíciami  Preinvestovaných cca 400 mil. EUR za Hmotný majetok posledných 13 rokov 500 000 €  Tatry 400 000 € 300 000 €  CAPEX 284 mil. EUR do rozvoja tisíce tatranských stredísk a aquaparku do 200 000 € konca 2019 100 000 € 0€  Szczyrk 2010 2011 2

  23. Slide 23: Investície 400 mil. EUR za posledných 13 rokov

    Investície 400 mil. EUR za posledných 13 rokov Funitel Jasná Nízke Tatry Rotunda, Jasná Nízke Tatry 15 miestna gondola, Kosodrevina Chopok, Jasná Nízke Tatry 15 miestna Gondola, Vysoké Tatry 23

  24. Slide 24: Investície 400 mil. EUR za posledných 13 rokov

    Investície 400 mil. EUR za posledných 13 rokov Szczyrk Mountain Resort Legendia Funitel Jasná Tropical Nízke Tatry Paradise, Tatralandia Lech Coaster, Legendia 24

  25. Slide 25: Investície 400 mil. EUR za posledných 13 rokov

    Investície 400 mil. EUR za posledných 13 rokov Hotel Pošta, Jasná Grand Hotel Praha, Tatranská Lomnica Chalets, Jasná Grand Hotel Starý Smokovec 25

  26. Slide 26: GOPASS – nástroj manažovania rastu výnosov

    GOPASS – nástroj manažovania rastu výnosov  Personalizovaná vernostná zákaznícka karta a skipas v jednom  GOPASS je naším nástrojom manažovania rastu výnosov prostredníctvom budovania vzťahov so zákazníkmi  1,86 milliónov* držiteľov karty Gopass  33,5 mil. EUR (26%) celkových tržieb cez GOPASS v

  27. Slide 27: Kvalita predaja a marketingu – unikátny digitálny vernostný program GOPASS

    Kvalita predaja a marketingu – unikátny digitálny vernostný program GOPASS Nástroj direct marketingu Nástroj pre Vernostný zavedenie program Flexi cien Zákaznícka Predajný karta a skipas kanál Elektronická peňaženka 27

  28. Slide 28: Čo sme dosiahli a ako

    Čo sme dosiahli a ako (prehľad prevádzkovej výkonnosti) 28

  29. Slide 29: Náš dlhodobý rast

    Náš dlhodobý rast Piliere nášho rastu SALES A CAPEX AKVIZÍCIE SYNERGIE MARKETING CAPEX AKVIZÍCIE SYNERGIE SALES A MARKETING RAST KPIs nárast návštevnosti a priemernej tržby na zákazníka RAST TRŽIEB A PREVÁDZKOVEJ ZISKOVOSTI kumulovaný rast výnosov za posledných 5 kumulovaný rast EBITDA za posledných

  30. Slide 30: Dlhodobý rast kľúčových ukazovateľov výkonnosti

    Dlhodobý rast kľúčových ukazovateľov výkonnosti KPIs Horských stredísk Vývoj za posledných 5 rokov*: 3 000 000 15 € 2 500 000 14 €  88% nárast návštevnosti Horských stredísk 2 000 000 13 € 1 500 000  8% nárast priemernej tržby návštevníkov 12 € 1 000 000 Horských stredísk 500 000 11 € 0 10 €  35%

  31. Slide 31: Dlhodobý rast kľúčových ukazovateľov výkonnosti

    Dlhodobý rast kľúčových ukazovateľov výkonnosti Priemerná tržba na návštevníka vybraných segmentov Vývoj za posledných 5 rokov*: €6,00  36% nárast priemernej tržby na návštevníka €5,00 €4,00 Reštauračných zariadení €3,00 €2,00  75% nárast priemernej tržby na návštevníka €1,00 Športových služieb a

  32. Slide 32: Ako sme na tom s číslami

    Ako sme na tom s číslami (prehľad finančnej výkonnosti) 32

  33. Slide 33: Rastové trendy potvrdzujú správnosť našej stratégie

    Rastové trendy potvrdzujú správnosť našej stratégie Kľúčové prevádzkové výsledky 140 000 € 40% 127 592 120 000 120 000 € 35% 100 000 € 30,8% 30% 80 000 € 27,8% tisíce 25% 60 000 € 37 000 20% 40 000 € 35 496 15% 20 000 € 0€ 10% 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 plán 2018/19 Výnosy EBITDA EBITDA

  34. Slide 34: Prevádzkové výsledky podľa segmentov

    Prevádzkové výsledky podľa segmentov Výnosy segmentov 140 000 € Vývoj výnosov za posl. 5 Výnosy % zmena rokov* 2018/19 za 5 r. CAGR +18% 120 000 € (v mil. EUR) 100 000 € Horské strediská 51,5 +119% 80 000 € Zábavné parky 11,2 +47% tisíce Golf 0,9 N/A 60 000 € Reštauračné zariadenia 18,4 +148% 40 000

  35. Slide 35: Prevádzkové výsledky podľa segmentov

    Prevádzkové výsledky podľa segmentov EBITDA 40 000 € Vývoj EBITDA za posl. 5 EBITDA % zmena CAGR +15,5% rokov* 2018/19 za 5 r. 35 000 € (v mil. EUR) 30 000 € Horské strediská 19,6 +147% 25 000 € Zábavné parky 3,7 -5% tisíce 20 000 € Golf 0,1 N/A 15 000 € Reštauračné zariadenia 3,1 +88% Športové služ

  36. Slide 36: Finančná pozícia

    Finančná pozícia Finančná pozícia Skupiny za posledných 5 rokov 600 000 € 80% 500 000 € 75% 400 000 € tisíce 300 000 € 70% 200 000 € 65% 100 000 € 0€ 60% 31.10.2015 31.10.2016 31.10.2017 31.10.2018 31.10.2019 Majetok celkom Hmotný majetok Dlh Dlh/kapitál  Majetok  Zadlženie  Celkový majetok 533,9

  37. Slide 37: Kam ďalej smerujeme

    Kam ďalej smerujeme (výhľad a budúci rast) 37

  38. Slide 38: Strednodobé strategické ciele

    Strednodobé strategické ciele • Rozširovanie aktivít v golfovom • Investície do rozvoja českých a segmente poľských prevádzok • Vyťažovanie ubytovacích kapacít • Doplnkové investície vo Vysokých pre tretie strany a Nízkych Tatrách • Rozvoj lokality Chopok Juh, Jasná • Rozvoj segmentu golf • Obnova r

  39. Slide 39: Ďakujeme za pozornosť!

    Ďakujeme za pozornosť! 39

  40. Slide 40: Apendix

    Apendix  Celková finančná a trhová výkonnosť  Akcionárska štruktúra  Hlavné prevádzkové výsledky  Konsolidovaný výkaz ziskov a strát  Finančná pozícia 40

  41. Slide 41: Celková finančná a trhová výkonnosť

    Celková finančná a trhová výkonnosť Kľúčové FR FR FR FR FR Výkonnosť akcií TMR na BSSE 37 € kons. dáta v 2018/19 2017/18 2016/17 2015/16 2014/15 mEUR 35 € Výnosy 127,6 108,2 95,9 81,2 70,9 33 € EBITDA 35,5 34,2 31,5 25,1 24,4 31 € Čistý zisk -2,3 3,1 7,0 2,7 -0,8 29 € EBITDA 27,8% 31,6% 32,9% 30,9%

  42. Slide 42: Akcionárska štruktúra

    Akcionárska štruktúra  TMR je kótované na 3 burzách – Bratislava, Praha, Varšava 8,8% 23,5% Drobní investori <5% 9,5% C.I. CAPITAL INDUSTRIES LIMITED FOREST HILL COMPANY, s.r.o Nikroc Investments Limited 9,9% KEY DEE LIMITED TINSEL ENTERPISES LIMITED RMSM1 LIMITED 19,5% 13,4% 15,4% * k 31/10/2019 4

  43. Slide 43: Hlavné prevádzkové výsledky podľa segmentov

    Hlavné prevádzkové výsledky podľa segmentov Hlavné prevádzkové výsledky Výnosy EBITDA v €'000 FY 2018/19 FY 2017/18 FY 2018/19 FY 2017/18 Horské strediská 51 485 45 361 19 588 18 842 Zábavné parky 11 238 12 342 3 662 4 521 Golf 913 0 95 0 Reštauračné zariadenia 18 431 16 013 3 124 3 168 Športové slu

  44. Slide 44: Konsolidovaný výkaz ziskov a strát

    Konsolidovaný výkaz ziskov a strát Vybrané auditované výsledky (IFRS) Pre rok končiaci 31. októbra FY 2018/19 FY 2017/18 v €'000 konsolidované konsolidované Tržby 126 392 108 020 Ostatné prevádzkové výnosy 1 200 229 Celkové výnosy 127 592 108 249 Spotreba materiálu a tovarov -26 300 -19 318 Osobné a

  45. Slide 45: Finančná pozícia

    Finančná pozícia Finančná pozícia v €'000 31. október 2018/19 2017/18 (auditované) (auditované) Majetok celkom 533 858 521 684 Dlhodobý majetok 445 555 395 924 Hmotný majetok 421 324 372 556 Iný dlhodobý majetok 24 231 23 368 Krátkodobý majetok 88 303 125 760 Likvidné prostriedky 12 073 54 525 Vlast

  46. Slide 46: Výhrada

    Výhrada  Tento materiál je určený výlučne na informačné a propagačné účely. Jeho cieľom je informovať o obchodnej stratégii spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s., so sídlom Demänovská Dolina 72, Liptovský Mikuláš 031 01, IČO: 31 560 636, zapísanej v Obchodnom registri Krajského súdu v Žiline, Se

Tatry Mountain Resorts — Investor Presentation (May 2020) on 6ix