CEZ As · PSECZ:CEZ
CEZ As — H1 2022 Earnings Presentation
48 slides from CEZ As's earnings presentation, Aug 9, 2022
Slide 1: Report on ČEZ Group results for H1 2022
ZPRÁVA K VÝSLEDKŮM HOSPODAŘENÍ SKUPINY ČEZ ZA I. POLOLETÍ 2022 NEAUDITOVANÉ KONSOLIDOVANÉ VÝSLEDKY V SOULADU S MEZINÁRODNÍMI STANDARDY ÚČETNÍHO VÝKAZNICTVÍ (IFRS) 9. SRPNA 2022
Slide 2: Main results and selected events
ZPRÁVA K VÝSLEDKŮM HOSPODAŘENÍ SKUPINY ČEZ ZA I. POLOLETÍ 2022 Hlavní výsledky a vybrané události Výroba a Těžba Distribuce a Prodej 2 2
Slide 3: Main financial results for H1 2022 and outlook
HLAVNÍ FINANČNÍ VÝSLEDKY ZA I. POLOLETÍ 2022 A VÝHLED HOSPODAŘENÍ SKUPINY ČEZ NA CELÝ ROK Hlavní výsledky za I. pololetí 2022 Provozní výnosy meziročně vzrostly o 21 % na 130,5 mld. Kč. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) meziročně vzrostl o 88 % na 59,3 mld. Kč. Čistý zisk dosáhl výše 33,6 mld
Slide 4: Main causes of year-on-year EBITDA change
HLAVNÍ PŘÍČINY MEZIROČNÍ ZMĚNY EBITDA mld. Kč 70 +32,4 +1,0 -0,1 -3,2 59,3 60 50 Divestovaná 40 31,6 aktiva* 30 2,5 59,3 20 SOUČASNÁ +30,2 mld. Kč Současná 29,1 10 AKTIVA +104 % aktiva 0 1-6/2021 VÝROBA TĚŽBA DISTRIBUCE PRODEJ 1-6/2022 Současná aktiva (+30,2 mld. Kč) Segment VÝROBA (+32,4 mld. Kč):
Slide 5: Main causes of year-on-year net profit change
HLAVNÍ PŘÍČINY MEZIROČNÍ ZMĚNY ČISTÉHO ZISKU (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % EBITDA 31,6 59,3 +27,7 +88% Odpisy -13,9 -15,2 -1,3 -9% Opravné položky k majetku* -11,6 0,1 +11,7 - Ostatní náklady a výnosy -1,9 -2,5 -0,7 -36% Úrokové náklady a výnosy -2,0 -0,8 +1,2 +62% Ostatní 0,1 -1,8 -1,9 - Úpr
Slide 6: Raised 2022 outlook: EBITDA and adjusted net profit
NAVYŠUJEME VÝHLED HOSPODAŘENÍ ZA CELÝ ROK 2022: EBITDA 110 – 115 MLD. KČ, OČIŠTĚNÝ ČISTÝ ZISK 60 – 65 MLD. KČ EBITDA (mld. Kč) 110 – 115 95 – 99 Hlavní příčiny úpravy výhledu hospodaření oproti výhledu z 10. 5. 2022: Vyšší realizační ceny elektřiny Vyšší zisk z obchodování s komoditami na zahran
Slide 7: Objectives of Czech energy policy amid geopolitical developments
V KONTEXTU GEOPOLITICKÉHO VÝVOJE A PŘIJATÝCH OPATŘENÍ EU VNÍMÁME NÁSLEDUJÍCÍ CÍLE A OPATŘENÍ ČESKÉ ENERGETICKÉ POLITIKY ZAMĚŘENÉ NA ZAJIŠTĚNÍ DOSTUPNÝCH A BEZPEČNÝCH DODÁVEK Zvyšování energetické soběstačnosti a dlouhodobé cenové STRATEGICKÉ IMPERATIVY přijatelnosti: ENERGETIKY ČR: • Urychlení výs
Slide 8: ČEZ measures for energy independence and Vision 2030
VYBRANÁ OPATŘENÍ ČEZ REALIZOVANÁ ZA ÚČELEM ZAJIŠTĚNÍ ENERGETICKÉ NEZÁVISLOSTI A NAPLNĚNÍ VIZE 2030 Bezemisní jaderná energetika: Připravujeme nové zdroje a zajišťujeme bezpečný efektivní provoz stávajících zdrojů Zahájili jsme tendr na nový jaderný zdroj EDU II. Urychlujeme program přípravy malý
Slide 9: Selected events: Generation
VYBRANÉ UDÁLOSTI ZA UPLYNULÉ ČTVRTLETÍ OBLAST VÝROBA Uzavřeny smlouvy na dodávky jaderných palivových souborů se společnostmi Westinghouse a Framatome ČEZ uzavřel smlouvy se společnostmi Westinghouse a Framatome na dodávky palivových souborů pro JE Temelín. Stvrdil tím důležitý krok směřující k da
Slide 10: Selected events: securing strategic commodities - LNG
VYBRANÉ UDÁLOSTI ZA UPLYNULÉ ČTVRTLETÍ OBLAST ZAJIŠTĚNÍ STRATEGICKÝCH SUROVIN - LNG Pro Českou republiku zajištěna kapacita nového terminálu LNG vč. přepravních tras z Nizozemska Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR společně s ČEZ vyjednali kapacitu tří miliard krychlových metrů plynu ročně, což odp
Slide 11: Selected events: liquidity and credit risk management
VYBRANÉ UDÁLOSTI ZA UPLYNULÉ ČTVRTLETÍ OBLAST ŘÍZENÍ LIKVIDITNÍCH A KREDITNÍCH RIZIK Vývoj maržových vkladů* (od 1. 1. 2022 do 2. 8. 2022) Dostupná likvidita (mld. Kč) mld. Kč EUR/MWh k 30.6. 120 1200 k 30. 6. k 2. 8. Efekt optimalizace 89 mld. Kč Maržové vklady pozic na evropských Hotovost 46 65 k
Slide 12: Selected events: ESG and EU taxonomy
VYBRANÉ UDÁLOSTI ZA UPLYNULÉ ČTVRTLETÍ OBLAST ESG A STRUKTURA ČINNOSTÍ ČEZ DLE EU TAXONOMIE Vybrané události v oblasti ESG SBTi validovala klimatické cíle ČEZ pro rok 2030. Jsou v souladu Struktura činností Skupiny ČEZ 2021 dle EU taxonomie s well-below 2°C scénářem a nejnovějšími vědeckými poznat
Slide 13: ČEZ market capitalization growing fastest among European utilities
TRŽNÍ KAPITALIZACE ČEZ ROSTE JIŽ VÍCE NEŽ ROK NEJRYCHLEJI ZE VŠECH VÝZNAMNÝCH ENERGETIK V EVROPĚ Celkový výnos pro akcionáře* v roce 2021 Celkový výnos pro akcionáře* za I. pololetí 2022 ČEZ 75% ČEZ 29% Uniper 55% RWE 0% Fortum 44% Iberdrola -3% Verbund 43% EDP -4% E.ON 41% Verbund -5% Engie 8% Engi
Slide 14: 30 years since ČEZ was established
DNE 6. KVĚTNA 2022 UPLYNULO 30 LET OD VZNIKU AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI ČEZ – HODNOTA FIRMY VZROSTLA O 1 540 % Tržní kapitalizace k 30. 6. 2022: 571 mld. Kč (+1 540 %)* Aktiva: 1 183 mld. Kč (+1 117 %) Provozní výnosy celkem: 228 mld. Kč (+369 %) Počet zaměstnanců: 28 043 (+104 %) Instalovaný výk
Slide 15: Czech Republic gained over CZK 1 trillion in 30 years
ZA 30 LET OD VZNIKU AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI ČEZ ZÍSKALA ČESKÁ REPUBLIKA PŘES 1 BILION KORUN Od roku 1992 do roku 2021 získala Česká republika finanční prostředky ve výši 771 mld. Kč, z toho: ● 510 mld. Kč na daních ● 209 mld. Kč na dividendách ● 10 mld. Kč na darech ● 42 mld. Kč za emisní povolenky +771
Slide 16: Generation and Mining
ZPRÁVA K VÝSLEDKŮM HOSPODAŘENÍ SKUPINY ČEZ ZA I. POLOLETÍ 2022 Hlavní výsledky a vybrané události Výroba a Těžba Distribuce a Prodej 16 16
Slide 17: EBITDA of Generation segment
EBITDA SEGMENTU VÝROBA EBITDA (mld. Kč) 1-6/2021* 1-6/2022 Rozdíl % 4-6/2021* 4-6/2022 Rozdíl % Bezemisní výrobní zdroje 13,4 28,3 +14,9 +108% 6,1 12,8 +6,7 +112% z toho jaderné 10,8 22,2 +11,4 +101% 4,5 9,8 +5,3 +115% z toho obnovitelné 2,5 6,1 +3,6 +141% 1,5 3,0 +1,5 +103% Emisní výrobní zdroje 2,
Slide 18: EBITDA of Mining segment
EBITDA SEGMENTU TĚŽBA EBITDA (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % 4-6/2021 4-6/2022 Rozdíl % Česká republika 2,1 3,1 +1,0 +47% 0,6 1,2 +0,6 +106% Meziroční vlivy v I. pololetí: Meziroční vlivy ve II. čtvrtletí: Vyšší tržby ze Skupiny ČEZ (+0,7 mld. Kč), zejména vyšší ceny dodávek Vyšší tržby ze
Slide 19: Generation from renewable and nuclear sources (TWh)
VÝROBA Z OBNOVITELNÝCH A JADERNÝCH ZDROJŮ (TWH) +1 % -1 % 16,7 16,8 34,5 34,2 1,9 1,6 3,8 3,4 -16 % -10 % Obnovitelné zdroje +3 % 15,2 30,7 +0 % 30,8 14,8 Jaderné zdroje 1-6/2021* 1-6/2022 2021* 2022 E Obnovitelné zdroje (-16 %) voda, vítr, slunce, biomasa, bioplyn Obnovitelné zdroje (-10 %) ČR voda
Slide 20: Electricity generation from coal and natural gas (TWh)
VÝROBA ELEKTŘINY Z UHLÍ A ZEMNÍHO PLYNU (TWH) 10,7 -6 % 10,0 21,1 19,8* 3,2 1,3* 2,0 1,2 * Uvedený očekávaný objem 1,8 +3 % 1,9 -42 % 0,9 Výroba výroby ze zemního plynu v roce 0,9 ze zemního plynu 2022 nezahrnuje předpokládanou výrobu z paroplynového zdroje 0% za období od 1. 8. do 31. 12. Výroba z
Slide 21: CO2, SO2 and NOx emissions from electricity and heat generation
EMISE CO2, SO2 A NOX PŘI VÝROBĚ ELEKTŘINY A TEPLA Emisní intenzita CO2e při výrobě elektřiny a tepla (t CO2e/MWh) Emisní intenzita Skupiny ČEZ při 0,70 závěrné zdroje výrobě elektřiny a tepla v I. pololetí 0,60 v Německu 2022 ve výši 0,28 t CO2e/MWh 0,50 -3 % +4 % odpovídá: 0,40 nové paroplynové 0,3
Slide 22: Hedging of commodity risks of generation margin
VYBRANÉ PROVOZNÍ A CENOVÉ PŘEDPOKLADY VÝROBY V ČR* ZAJIŠTĚNÍ KOMODITNÍCH RIZIK HRUBÉ MARŽE Z VÝROBY Elektřina – podíl zajištění dodávek Emisní povolenky – stav Zemní plyn – stav zajištění z výroby v ČR* na rok 2022 zajištění výroby v ČR* 2022 nákladů výroby Průměrná pořizovací cena*** zemního plyn
Slide 23: Hedging of market risks of Czech generation for 2023-2025
ZAJIŠŤOVÁNÍ TRŽNÍCH RIZIK VÝROBY V ČR NA ROKY 2023 – 2025 Prodaná elektřina v TWh (k 30. 6.) Kontrahované emisní povolenky* v mil. t (k 30. 6.) zajištěný objem od 1. 4. 2022 do 30. 6. 2022 zajištěný objem od 1. 4. 2022 do 30. 6. 2022 zajištěný objem k 31. 3. 2022 zajištěný objem k 31. 3. 2022 33,0 3
Slide 24: Distribution and Sales
ZPRÁVA K VÝSLEDKŮM HOSPODAŘENÍ SKUPINY ČEZ ZA I. POLOLETÍ 2022 Hlavní výsledky a vybrané události Výroba a Těžba Distribuce a Prodej 24 24
Slide 25: EBITDA of Distribution segment
EBITDA SEGMENTU DISTRIBUCE* EBITDA (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % 4-6/2021 4-6/2022 Rozdíl % Česká republika 9,6 9,5 -0,1 -1% 4,4 4,4 +0,0 +0% Meziroční vlivy v I. pololetí (-0,1 mld. Kč): Meziroční vlivy ve II. čtvrtletí: vyšší stálé provozní náklady způsobeny růstem nižší hrubá marže pře
Slide 26: Electricity consumption in ČEZ Distribuce territory
SPOTŘEBA ELEKTŘINY NA DISTRIBUČNÍM ÚZEMÍ SPOLEČNOSTI ČEZ DISTRIBUCE KLESLA ZEJMÉNA V SEGMENTU DOMÁCNOSTI Distribuce elektřiny Spotřeba elektřiny klimaticky (TWh) a kalendářně přepočtená (TWh) -4% 19,0 18,2 -2% 2,5 +1% 2,5 Maloodběratelé 6,1 (podniky) -11% 5,4 Domácnosti 18,9 18,5 10,5 -2% 10,3 Velko
Slide 27: EBITDA of Sales segment
EBITDA SEGMENTU PRODEJ* EBITDA (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % 4-6/2021 4-6/2022 Rozdíl % Retail segment – ČEZ Prodej 2,5 0,3 -2,2 -87% 1,1 0,5 -0,6 -56% B2B segment – ESCO společnosti z toho: 0,9 0,0 -0,9 -103% 0,3 0,3 -0,0 -10% Energetické služby – ČR a Slovensko 0,4 0,2 -0,1 -39% 0,1 0,1 -0,
Slide 28: Volume of electricity and gas sold; number of customers
OBJEM PRODANÉ ELEKTŘINY A PLYNU; POČET ZÁKAZNÍKŮ ČESKÁ REPUBLIKA - OBLAST RETAIL Dodávka elektřiny a zemního plynu Počet zákazníků meziročně vzrostla o 13 % meziročně vzrostl o 14 % Výrazný dopad na trh koncových zákazníků (TWh) (odběrná místa v tis.) v ČR měl pád několika dodavatelů v důsledku pr
Slide 29: Revenues from energy services
TRŽBY Z PRODEJE ENERGETICKÝCH SLUŽEB Tržby meziročně Tržby výhled (mld. Kč) (mld. Kč) 32,1 14,2 Německo +30 % +29 % (skupina Elevion) 24,8 11,2 16,3 7,4 +15 % +8 % ČR a Slovensko 14,2 6,9 (ČEZ ESCO skupina) +52 % 4,7 +47 % 10,4 3,1 Ostatní země* 7,1 1,2 +86 % 2,3 (skupina Elevion) 3,5 +55 % 5,4 1-6/
Slide 30: Appendices
PŘÍLOHY Výstupy z řádné valné hromady ČEZ Hospodářské výsledky Celkové finanční výsledky Celkové provozní výsledky Provozní výsledky v členění na současná a divestovaná aktiva Provozní výnosy dle segmentů a zemí EBITDA dle segmentů a zemí Čistý zisk za II. čtvrtletí Očekávaná meziroční
Slide 31: Annual general meeting of ČEZ held 28-29 June 2022
28. – 29. 6. 2022 SE KONALA ŘÁDNÁ VALNÁ HROMADA ČEZ, A. S., KTERÁ V RÁMCI SCHVÁLENÉ AGENDY: • Vyslechla zprávy orgánů společnosti • Schválila účetní závěrku ČEZ, a. s., a konsolidovanou účetní závěrku Skupiny ČEZ za rok 2021 • Schválila rozdělení zisku společnosti za rok 2021 ve výši 4,4 mld. Kč a č
Slide 32: Overall financial results
CELKOVÉ FINANČNÍ VÝSLEDKY (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % Provozní výnosy 108,2 130,5 +22,3 +21% EBITDA 31,6 59,3 +27,7 +88% z toho: Současná aktiva* 29,1 59,3 +30,2 +104% EBIT 6,1 44,2 +38,1 >200% Čistý zisk 1,6 33,6 +32,0 >200% Čistý zisk očištěný** 11,3 33,6 +22,4 +198% Provozní cash flow 23
Slide 33: Overall operating results
CELKOVÉ PROVOZNÍ VÝSLEDKY 1-6/2021 1-6/2021* 1-6/2022 Rozdíl* %* Výroba elektřiny TWh 27,7 27,3 26,8 -0,5 -2% Distribuce elektřiny koncovým zákazníkům TWh 26,0 19,2 18,3 -0,9 -5% Prodej elektřiny koncovým zákazníkům TWh 16,9 10,5 11,7 +1,2 +12% Prodej plynu koncovým zákazníkům TWh 4,3 3,9 4,8 +0,9 +
Slide 34: Operating results split into current and divested assets
PROVOZNÍ VÝSLEDKY V ČLENĚNÍ NA SOUČASNÁ A DIVESTOVANÁ AKTIVA Prodej plynu koncovým Výroba elektřiny (TWh) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % zákazníkům (TWh) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % Současná aktiva** 27,3 26,8 -0,5 -2% Současná aktiva 3,9 4,8 +0,9 +24% z toho: Česká republika** 26,1 25,6 -0,5 -2% z toho:
Slide 35: Operating revenues by segments and countries
PROVOZNÍ VÝNOSY DLE SEGMENTŮ A ZEMÍ VÝROBA (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % PRODEJ (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % Česká republika 52,5 91,2 +38,7 +74% Česká republika 31,1 56,1 +25,0 +80% Německo 0,3 0,4 +0,1 +24% Německo 7,0 7,6 +0,7 +9% Polsko 3,0 3,0 +0,0 +0% Rumunsko 2,4 0,2 -2,2 -93%
Slide 36: EBITDA by segments and countries
EBITDA DLE SEGMENTŮ A ZEMÍ VÝROBA (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % DISTRIBUCE (mld. Kč) 1-6/2021 1-6/2022 Rozdíl % Česká republika 13,1 45,8 +32,7 >200% Česká republika 9,6 9,5 -0,1 -1% Německo 0,2 0,3 +0,1 +34% Rumunsko 0,5 - -0,5 - Polsko 0,3 -0,1 -0,4 - Bulharsko 1,0 - -1,0 - Rumunsko 0,6 -0,
Slide 37: Net profit for Q2
ČISTÝ ZISK ZA II. ČTVRTLETÍ (mld. Kč) 4-6/2021 4-6/2022 Rozdíl % EBITDA 11,7 15,6 +3,9 +34% Odpisy -7,2 -7,6 -0,4 -5% Opravné položky k majetku* -9,5 0,1 +9,6 - Ostatní náklady a výnosy -1,1 0,2 +1,3 - Úrokové náklady a výnosy -1,0 -0,2 +0,8 +78% Ostatní -0,1 0,5 +0,5 - Úpravy čistého zisku Daň z př
Slide 38: Expected year-on-year EBITDA change by segment
OČEKÁVANÁ MEZIROČNÍ ZMĚNA EBITDA V JEDNOTLIVÝCH SEGMENTECH PODNIKÁNÍ VÝROBA (mld. Kč) Jaderné zdroje •+ Vyšší realizační ceny elektřiny vč. zajištění EBITDA 2021* S 2021 60,6 Obnovitelné zdroje Jaderné •+ Vyšší realizační ceny elektřiny vč. zajištění zdroje 0,0 +24 až +29 Emisní zdroje •+ Vliv reali
Slide 39: Capital expenditures (CAPEX)
INVESTICE DO DLOUHODOBÉHO MAJETKU (CAPEX) CAPEX (mld. Kč) po segmentech 1-6/2021 1-6/2022 VÝROBA 3,6 3,8 z toho pořízení jaderného paliva 1,2 0,8 TĚŽBA 0,8 0,7 DISTRIBUCE 5,7 6,6 PRODEJ 0,6 0,9 Současná aktiva celkem 10,6 12,1 Divestovaná aktiva 1,1 - SKUPINA ČEZ CELKEM 11,7 12,1 Hlavní příčiny mezi
Slide 40: Credit facilities and debt structure
ÚVĚROVÉ RÁMCE A STRUKTURA DLUHU Čerpání krátkodobých linek a disponibilní komitované úvěrové rámce (k 30. 6. 2022) Profil splatnosti dluhopisů (k 30. 6. 2022) mld. Kč NEČERPÁNO 25 komitované ČERPÁNO 20 45,9 mld. Kč komitované volné 1,6 mld. Kč 15 úvěrové rámce ČERPÁNO 10 nekomitované 5 0,3 mld. Kč 0
Slide 41: Net debt decreased by CZK 26 billion in H1
ČISTÝ DLUH V I. POLOLETÍ KLESL O 26 MLD. KČ Čistý dluh Úroky, Ostatní Nabytí stálých Akvizice/ Čistý dluh k 31.12.2021 EBITDA daň z příjmů provozní vlivy aktiv divestice Ostatní k 30.6.2022 Snížení čistého dluhu o 26 mld. Kč +59,3 -2,9 -14,7 84,8 110,8 -14,6 -2,0 +0,9 1,8 Čistý dluh / roční EBITDA 0
Slide 42: Currency and commodity hedging of Czech generation 2023-2025
MĚNOVÉ A KOMODITNÍ ZAJIŠTĚNÍ VÝROBY ELEKTŘINY V ČR NA ROKY 2023 - 2025 Měnové zajištění očekávaného EUR cash flow* z výroby elektřiny v České republice (k 30. 6. 2022) 2023 2024 2025 Celkové měnové zajištění EUR CF z výroby 57 % 31 % 21 % Přirozené měnové zajištění (dluhy a úroky, investiční a jiné
Slide 43: Market developments from 1 Jan 2021 to 30 Jun 2022
VÝVOJ NA TRZÍCH OD 1. 1. 2021 DO 30. 6. 2022 Emisní povolenky CO2 CZK Akcie ČEZ EUR / t (s dodáním 12/2023) 1300 110 1100 90 900 70 700 50 500 30 300 10 Elektřina EUR / MWh (BL s dodáním v roce 2023 a 2024) USD / t Uhlí a plyn EUR/MWh 500 500 400 400 250 300 300 200 200 140 100 100 0 0 30 forward 20
Slide 44: Electricity balance (GWh)
Bilance elektřiny (GWh) Index I. pololetí 2021 I. pololetí 2022 2022/2021 Dodávka 25 020 24 170 -3% Výroba 27 732 26 793 -3% Vlastní a ostatní spotřeba včetně přečerpávání -2 712 -2 623 -3% Prodej koncovým zákazníkům -16 921 -11 670 -31% Saldo velkoobchodu -6 567 -11 675 +78% Prodej na velkoobchodní
Slide 45: Electricity balance by segments
Bilance elektřiny (GWh) po segmentech Skupina I. pololetí 2022 Výroba Distribuce Prodej Eliminace ČEZ GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- Dodávka 23 981 -3% 0 - 190 +7% 0 - 24 170 -3% Výroba 26 563 -3% 0 - 230 +8% 0 - 26 793 -3% Vlastní a ostatní spotřeba včetně přečerpávání -2 582 -4% 0 - -41 +
Slide 46: Electricity balance by countries
Bilance elektřiny (GWh) po zemích Česká Skupina I. pololetí 2022 republika Polsko Rumunsko Bulharsko Německo Ostatní Eliminace ČEZ GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- Dodávka 23 099 -2% 920 -3% 0 - 0 - 141 +20% 10 +87% 0 - 24 170 -3% Výroba 25 566 -2% 1 074 -3% 0 - 0 - 14
Slide 47: Definitions and calculation of non-IFRS indicators
Definice a výpočet ukazatelů nespecifikovaných v rámci IFRS V souladu s pokyny ESMA informuje společnost ČEZ podrobněji o ukazatelích, které standardně nejsou vykazovány v rámci IFRS výkaznictví či jejichž složky nejsou přímo dostupné z účetních výkazů a přílohy účetní závěrky. Tyto ukazatele předst
Slide 48: Calculation of adjusted net profit and net debt components
Většina složek výpočtů jednotlivých ukazatelů je přímo součástí účetní závěrky. Části výpočtů, které nejsou součástí účetní závěrky, jsou zpravidla přímou součástí účetnictví společnosti a jsou vyčísleny následovně: Vysoce likvidní finanční aktiva – součást ukazatele Čistý dluh (v mld. Kč): k 31. 12