Ailleron Sa · GPW:ALL

Ailleron Sa — Q4 2024 Earnings Presentation

29 slides from Ailleron Sa's earnings presentation, Feb 26, 2025

  1. Slide 1: Grupa Ailleron – Wyniki za 4Q 2024

    Investors Grupa Ailleron Wyniki za 4Q 2024 26 lutego 2025, godz. 9:30 spotkanie online

  2. Slide 2: Najważniejsze wydarzenia 2024 roku i po dacie bilansowej

    Najważniejsze wydarzenia 2024 roku i po dacie bilansowej AKWIZYCJA ZAWARCIE AKWIZYCJA PRZEGLĄD OPCJI AMERYKAŃSKIEJ POROZUMIENIA SOFTWARE STRATEGICZNYCH SPÓŁKI HOUSE'U NUMBER8 BANK PEKAO S.A. CORE3 SOFTWARE MIND dodanie number8 do zawarte porozumienie przejęcie Core3 decyzja o rozpoczęciu naszego zes

  3. Slide 3: Przychody ze sprzedaży i zysk netto za 12M'24

    PRZYCHODY ZYSK NETTO JEDNOSTKI ZE SPRZEDAŻY DOMINUJĄCEJ za 12M'24 za 12M’24 [wzrost r/r o 106,6 MPLN] [wzrost r/r o 20,5 MPLN] ] ] 559,7 24,1 MPLN MPLN

  4. Slide 4: Podsumowanie wyników finansowych

    Podsumowanie wyników finansowych PRZYCHODY ZE SPRZEDAŻY EBITDA ZYSK NETTO 4Q’24 2024 4Q’24 2024 4Q’24 2024 164,7 MPLN 559,7 MPLN 22,9 MPLN 83,7 MPLN 21,0 MPLN 55,6 MPLN +52,2 MPLN r/r +106,6 MPLN r/r +12,8 MPLN r/r +33,6 MPLN r/r +13,8 MPLN r/r +34,7 MPLN r/r • Spółka Prosoft LLC, właściciel marki •

  5. Slide 5: Przychody – przekroczenie poziomu 0,5 MLD PLN

    Przychody – przekroczenie poziomu 0,5 MLD PLN Struktura przychodów Wysoka dynamika przychodów eksport 76% kraj 24% Technology FinTech 14% • Wzrost przychodów w 2024 r. o 24% r/r do poziomu 559,7 MPLN Services 86% • 2024/13 CAGR dla przychodów wyniósł 39% • Głównymi driverami dla tak wysokiej dynamik

  6. Slide 6: Wyniki operacyjne

    Wyniki operacyjne W 2024 marża EBITDA wzrosła o 4,0pp r/r do poziomu 15,0%, EBITDA (MPLN) marża EBIT wzrosła o 4,3pp r/r do 12,2%. 83,7 FRONTEND Pozytywny wpływ na rentowność operacyjną miały: • poprawa marż w segmencie Technology Services m.in. dzięki 61,1 konsolidacji spółki Prosoft LLC; 50,1 • wz

  7. Slide 7: Zysk netto – historycznie rekordowa marża netto

    Zysk netto – historycznie rekordowa marża netto +34,7 Zysk netto na +13,8 MPLN • Marża netto w 2024 r. wzrosła o 5,3 pp r/r do poziomu 9,9%, poziomie Grupy: MPLN r/r co jest rekordowym wynikiem w historii Grupy Ailleron r/r - w 4Q’24 wyniósł 55,6 • Marża netto w 4Q’24 poprawiła się o 6,4 pp r/r osią

  8. Slide 8: Segmenty działalności

    @ Software Mind SIT 4b SEGMENTY Y

  9. Slide 9: Big enough to scale, small enough to care

    Big enough to scale, small enough to care Lokalizacje biur Sales Office 5 Oddziałów Germany Polska HQ w Krakowie Sales Office Sweden 2 Oddziały USA Sales Office UK 2 Oddziały Mołdawia & Rumunia 4 Oddziały: Kostaryka, Honduras, Brazylia, Argentyna Obecność w 19 krajach z obszaru LATAM Sales Office Sp

  10. Slide 10: Stabilne wyniki i dalszy rozwój

    Stabilne wyniki i dalszy rozwój Wyniki 2024 Wzrost przychodu z rynków międzynarodowych Eksport Kraj I-IV kwartał IV kwartał Zmiana % Zmiana % [MPLN] 2023 2024 2023 2024 Przychody 376,9 478,5 27% 87,7 135,3 54% EBITDA 54,7 75,3 38% 10,4 16,4 58% EBIT 48,9 69,6 42% 8,9 14,9 67% 2024 Marża EBIT [%] 13%

  11. Slide 11: Dynamiczny rozwój

    Dynamiczny rozwój Software Minders (pracownicy) Przychody (k EUR) 1800 120 000,00 € 111 170 1600 1602 100 000,00 1400 € 83 223 1200 1182 80 000,00 € 73 452 1000 1019 60 000,00 800 672 600 40 000,00 € 32 355 400 400 € 21 284 328 € 18 190 20 000,00 € 13 056 200 236 0 0,00 2018 2019 2020 2021 2022 2023

  12. Slide 12: Benchmark rynkowy

    Benchmark rynkowy Stabilny wzrost i wysokie marże pomimo niekorzystnych warunków rynkowych 2024 Wzrost przychodów 2024 marża EBITDA 19,0% 35,0% 18,0% 30,0% 17,0% 25,0% 16,0% 20,0% 15,0% 15,0% 14,0% 10,0% 13,0% 5,0% 12,0% 0,0% 11,0% -5,0% 10,0% Software Mind Globant Endava EPAM Thoughtworks Software

  13. Slide 13: Wspieramy klientów na całym świecie

    Wspieramy klientów na całym świecie Sprzedaż wg geografii Sprzedaż wg branż Benelux Other WE Legal Tech Procurement Proptech industry DACH 4% 2% Education 3% 1% 5% Technology & 6% 1% Telecommunicatio Other Verticals ns Nordics 5% 30% 6% Travel 4% Proptech industry Central and 4% Southern Europe Logi

  14. Slide 14: FinTech - wyniki operacyjne

    FinTech - wyniki operacyjne Podsumowanie 2024 • Wdrożono strategię opartą na wyspecjalizowanych usługach dla branży finansowej – usługi rozliczane w I-IV kwartał IV kwartał większości w modelu T&M; FRONTEND Zmiana % Zmiana % [MPLN] 2023 2024 2023 2024 • Istotny rozwój biznesu u istniejących klientów

  15. Slide 15: FinTech - outlook na 2025

    FinTech - outlook na 2025 Financial Technology services Perspektywy • W 2025 roku spodziewamy się wzrostu koniunktury – Gartner prognozuje, że globalne nakłady na IT w przyszłym roku wzrosną o 9,8 proc. To oznacza, że światowe wydatki na Innowacyjne usługi rozwoju usługi IT wyniosą w 2025 roku 5,6 b

  16. Slide 16: Q&A

    Q&A

  17. Slide 17: Załączniki

    Załączniki

  18. Slide 18: Grupa Ailleron w liczbach

    Grupa Ailleron w liczbach Sprawiamy, że doświadczenia finansowe stają się łatwe i przyjemne dla każdego 230+ 40+ KLIENTÓW KRAJÓW 76%+ export 400M+ PRZYCHODÓW UŻYTKOWNIKÓW Z EKSPORTU KOŃCOWYCH 1800+ export 24 SPÓŁKI ZATRUDNIENIE W GRUPIE

  19. Slide 19: Przychody – zestawienie roczne i kwartalne

    Przychody – zestawienie roczne i kwartalne PRZYCHODY (MPLN) _ rocznie Struktura przychodów 559,7 453,1 GEOGRAFICZNA 413,4 eksport 76% GEOGRAFICZNA kraj 24% 216,8 +24% 140,7 156,2 r/r eksport 78% kraj 22% 117,7 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2024 2024 164,7 PRZYCHODY (MPLN) _ kwartalnie 142,8 145

  20. Slide 20: Wyniki operacyjne – zestawienie roczne

    Wyniki operacyjne – zestawienie roczne EBITDA (MPLN) EBIT (MPLN) 83,7 68,5 61,1 48,2 50,1 35,6 35,8 27,4 +67% 23,8 r/r +92% 15,5 r/r 14,0 12,5 6,1 4,1 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 MPLN 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 Przychody 117,7 140,7 156,2 216,8 413,4

  21. Slide 21: Wyniki operacyjne – zestawienie roczne

    Wyniki operacyjne – zestawienie roczne 600,0 przychody (MPLN) vs. marża EBITDA 559,7 50,0% marże operacyjne 45,0% 500,0 453,1 40,0% 16,5% 413,4 15,2% 14,8% 15,0% 400,0 35,0% 11,9% 30,0% 11,0% 300,0 +24% 12,6% 25,0% 8,9% 11,7% 12,2% 216,8 r/r 9,9% 200,0 156,2 20,0% 140,7 7,9% 117,7 15,0% 16,5% 5,2% 1

  22. Slide 22: Wyniki operacyjne – zestawienie kwartalne

    Wyniki operacyjne – zestawienie kwartalne EBITDA (PLN M) EBIT (PLN M) 24,1 22,8 22,9 20,0 20,0 19,1 19,2 18,8 16,2 15,6 15,5 13,7 13,8 12,2 11,9 10,2 10,7 10,1 9,4 9,8 10,2 7,9 7,0 6,0 Q1'22 Q2'22 Q3'22 Q4'22 Q1'23 Q2'23 Q3'23 Q4'23 Q1'24 Q2'24 Q3'24 Q4'24 Q1'22 Q2'22 Q3'22 Q4'22 Q1'23 Q2'23 Q3'23 Q

  23. Slide 23: Wyniki operacyjne – zestawienie kwartalne

    Wyniki operacyjne – zestawienie kwartalne 180,0 przychody (PLN M) vs. marża EBITDA 30,0% marże operacyjne 164,7 160,0 142,8 145,5 25,0% 16,8% 16,9% 140,0 16,2% 123,3 15,7% 115,7 114,4 112,5 120,0 111,7 110,6 15,9% 14,1% 13,9% 106,7 101,7 20,0% 13,0% 100,0 12,3% 13,9% 11,8% 14,0% 76,7 13,1% 13,1% 80,

  24. Slide 24: Zysk netto – zestawienie roczne

    Zysk netto – zestawienie roczne 600,0 559,7 przychody (MPLN)vs. marża netto zysk netto (MPLN) 45,0% 55,6 500,0 453,1 413,4 35,0% 400,0 38,5 25,0% 300,0 216,8 15,0% 20,9 200,0 156,2 17,1 140,7 117,7 9,3% 9,9% 9,4 100,0 7,9% 5,0% 6,0% 5,0 4,3% 4,6% 0,5 0,4% 0,0 -5,0% 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024

  25. Slide 25: Zysk netto – zestawienie kwartalne

    Zysk netto – zestawienie kwartalne zysk netto (MPLN) marża netto 12,8% 21,0 12,1% 11,0% 11,2% 17,2 13,8 8,4% 12,3 7,0% 6,2% 6,4% 9,9 7,3% 8,5 8,1 5,2% 6,8% 7,2 7,2 7,4 4,0 - 1,7 -1,5% Q1'22 Q2'22 Q3'22 Q4'22 Q1'23 Q2'23 Q3'23 Q4'23 Q1'24 Q2'24 Q3'24 Q4'24 Q1'22 Q2'22 Q3'22 Q4'22 Q1'23 Q2'23 Q3'23 Q4

  26. Slide 26: Załączniki - Rachunek zysków i strat

    Załączniki - Rachunek zysków i strat Komentarz do wyników 4Q’24 (PLN M) Q1'23 Q2'23 Q3'23 Q4'23 Q1'24 Q2'24 Q3'24 Q4'24 r/r Przychody ze sprzedaży 110,6 115,7 114,4 112,5 106,7 142,8 145,5 164,7 46,4% Pozytywny wpływ na przychody Grupy miały: zmiana r/r 44,1% 13,7% 2,4% -8,8% -3,5% 23,4% 27,3% 46,4%

  27. Slide 27: Załączniki - Bilans

    Załączniki - Bilans Stan na Stan na 31/12/2024 Komentarz do Bilansu 31/12/2023 (dane niebadane) AKTYWA TRWAŁE 404,8 226,2 Rzeczowe aktywa trwałe 41,6 44,0 Wartość firmy spółki Prosoft LLC, konsolidowanej od 2Q’24 Wartość firmy 325,6 145,2 ma odbicie we wzroście wartości firmy z poziomu 145,2 Pozosta

  28. Slide 28: Załączniki – Sprawozdanie z przepływów pieniężnych

    Załączniki – Sprawozdanie z przepływów pieniężnych 12 miesięcy 12 miesięcy zakończonych zakończonych 31/12/2024 31/12/2023 (dane niebadane) P rzepły w y pieniężne z działalno śc i o perac y jnej Zy sk za ro k o bro to w y 55,6 20, 9 Korekty 44,0 46,0 Koszty finansowe ujęte w wyniku 11,1 5,4 Koszt po

  29. Slide 29: Kontakt

    Kontakt HQ Al. Jana Pawła II 43b 31-864 Kraków, Poland tel: + 48 12 252 34 00 Adrianna Kocięda office@ailleron.com Investor Relations Manager www.ailleron.com +48 602 797 386 inwestorzy@ailleron.com Branch offices: • Poland: Warszawa, Rzeszów, Bielsko-Biała • Singapore 29

Ailleron — Q4 2024 Earnings Presentation on 6ix