Koninklijke Heijmans N.v. · EURONEXT:HEIJM

Koninklijke Heijmans — Shareholder Meeting (April 2023)

34 slides from Koninklijke Heijmans's shareholder meeting presentation, Apr 3, 2023

  1. Slide 1: Algemene vergadering van Aandeelhouders

    Algemene vergadering van Aandeelhouders MAANDAG 3 APRIL 2023

  2. Slide 2: Veiligheidsinstructie

    Veiligheidsinstructie • Er zijn vandaag geen ontruimingsoefeningen gepland. • In het geval van een calamiteit verzoeken wij u de instructies te volgen. • De vluchtwegen vanuit het auditorium zijn aangegeven via de borden Nooduitgang, zowel hier beneden als bovenin de zaal. • In geval van een ontruim

  3. Slide 3: Binnen het auditorium

    heijmans Binnen het auditorium

  4. Slide 4: Rondom het auditorium

    heijmans Rondom het auditorium

  5. Slide 5: Heijmans: sterke resultaten 2022

    Heijmans: sterke resultaten 2022

  6. Slide 6: Slide 6

  7. Slide 7: We werken veilig of we werken niet

    WE WERKEN VEILIG OF WE WERKEN NIET

  8. Slide 8: Veiligheid

    Veiligheid Trend aantal ongevallen (incl. onderaanneming en Trend IF cijfer (eigen personeel incl. inleners) vervangend werk) 2018 2019 2020 2021 2022 Dodelijke ongevallen 0 1 0 0 1 IF (periode van afgelopen 12 maanden) 3,9 3,3 3,7 3,8 2,7 # Ongevallen 87 84 85 66 71 *IF- Injury Frequency (Ongeval F

  9. Slide 9: Elektrische draadkraan, dijkversterking Gorinchem-Waardenburg

    ELEKTRISCHE DRAADKRAAN, DIJKVERSTERKING GORINCHEM-WAARDENBURG

  10. Slide 10: Kernpunten 2022

    Kernpunten 2022  Omzet stijgt licht naar € 1,8 miljard.  Onderliggende EBITDA stijgt met 19% naar € 126 miljoen (marge 7,0%).  Netto resultaat 2022 stijgt naar € 60 miljoen, toename met 20% t.o.v. 2021.  Orderportefeuille met € 300 miljoen gestegen naar € 2,4 miljard.  Robuuste solvabiliteit, s

  11. Slide 11: Kerncijfers 2022

    Kerncijfers 2022 Kerncijfers (x € 1 miljoen) H2 2022 H2 2021 2022 2021 Omzet 949 867 1.812 1.748 Onderliggende EBITDA* 60 71 126 106 Netto resultaat 30 40 60 50 Resultaat per aandeel (in €) 1,25 1,81 2,56 2,24 Orderportefeuille 2.358 2.061 2.358 2.061 Netto kas 151 91 151 91 Solvabiliteit 29% 30% 29

  12. Slide 12: 6 jaar progressie: focus op renderende groei

    6 jaar progressie: focus op renderende groei Gestage omzetgroei met focus op margeverbetering……….…resulterend in 19% EBITDA groei, waarbij alle bedrijfsstromen in 2022 uitgekomen zijn op streefmarges Omzet en marge (onderliggende Onderliggende EBITDA 2.000 EBITDA) 8,0% 140 130 126 7,0% 120 1.800 110

  13. Slide 13: Renovatie knooppunt Nieuwe Meer definitief gegund aan Triax consortium

    RENOVATIE KNOOPPUNT NIEUWE MEER DEFINITIEF GEGUND AAN TRIAX CONSORTIUM 13

  14. Slide 14: Ontwikkelingen per sector

    Ontwikkelingen per sector 14

  15. Slide 15: Vastgoed: stijgende omzet en resultaat

    Vastgoed: stijgende omzet en resultaat x € 1 miljoen H2 2022 H2 2021 2022 2021 Omzet 275 260 570 548 Onderliggende EBITDA 22 17 42 36 Onderliggende EBITDA marge 8,0% 6,5% 7,4% 6,6% Orderportefeuille 596 595 • Stijging omzet en onderliggende EBITDA-marge t.o.v. 2021. • Vanaf tweede helft 2022 daling

  16. Slide 16: Culemborg, project Parijsch

    CULEMBORG, PROJECT PARIJSCH

  17. Slide 17: Bouw & Techniek: grootste omzettoename

    Bouw & Techniek: grootste omzettoename x € 1 miljoen H2 2022 H2 2021 2022 2021 Omzet 504 406 933 789 Onderliggende EBITDA 21 18 38 34 Onderliggende EBITDA marge 4,2% 4,4% 4,1% 4,3% Orderportefeuille 1.227 1.224 • Omzet stijgt 18%, met name als gevolg van woningbouw en utilitaire projecten. • Onderli

  18. Slide 18: Campus TU Eindhoven 735 nieuwe studentenwoningen

    CAMPUS TU EINDHOVEN 735 NIEUWE STUDENTENWONINGEN

  19. Slide 19: Infra: tijdelijke, geanticipeerde volumedaling

    Infra: tijdelijke, geanticipeerde volumedaling x € 1 miljoen H2 2022 H2 2021 2022 2021 Omzet 353 363 661 738 Onderliggende EBITDA (inclusief Wintrack II) 21 38 55 41 Onderliggende EBITDA marge 5,9% 10,5% 8,3% 5,6% Onderliggende EBITDA (exclusief Wintrack II) 36 75 Orderportefeuille 1.007 712 • Omzet

  20. Slide 20: Schiphol, groot onderhoud

    SCHIPHOL, GROOT ONDERHOUD

  21. Slide 21: Financieel

    heymans Financieel 21

  22. Slide 22: Winst- en verliesrekening

    x € 1 miljoen H2 2022 H2 2021 2022 2021 Omzet 949 867 1.812 1.748 Vastgoed 22 17 42 36 Bouw & Techniek 21 18 38 34 Winst- en Infra Concern 21 -4 38 -2 55 -9 41 -5 Onderliggende EBITDA 60 71 126 106 verliesrekening Correctie EBITDA joint ventures -7 -7 -9 -11 Afwaardering vastgoed- en grondposities -

  23. Slide 23: Belastingen

    Belastingen • De effectieve belastingdruk over 2022 bedraagt 18,5% (2021: 8,5%) en is lager dan het nominale belastingtarief (25,8%). Verklaard door het waarderen van het restant aan niet eerder gewaardeerde fiscale eenheidsverliezen (€ 4,6 miljoen). • Ultimo 2022: € 80,4 miljoen aan verrekenbare fi

  24. Slide 24: Cash flow en financiering

    Cash flow en financiering • Netto kaspositie verbeterde naar € 151 miljoen, per saldo een verbetering van € 60 miljoen. • Werkkapitaal bleef op goed niveau, ondanks wettelijke inperking van MKB betaaltermijn tot maximaal 30 dagen. • Solvabiliteit blijft op robuust niveau van 29,3% (2021: 30,1%). Lic

  25. Slide 25: Onderhoud gebouwen TU Twente

    ONDERHOUD GEBOUWEN TU TWENTE

  26. Slide 26: Duurzaamheid binnen Heijmans

    Duurzaamheid binnen Heijmans • Duurzaamheid is een integraal onderdeel van onze strategie. • Afgelopen jaren veel vooruitgang geboekt op centrale thema’s: klimaat, circulariteit, biodiversiteit en natuurinclusief bouwen. • Waardering vanuit de branche (Cobouw: Meest duurzame bouwbedrijf). • Duurzaam

  27. Slide 27: We maken concrete stappen

    We maken concrete stappen › CO2 footprint vrijwel gehalveerd sinds 2015 en met 13% verlaagd sinds 2020. › Vanaf 1 januari 2023 zijn alle nieuwe personenleaseauto’s elektrisch. › Grote investeringen in verduurzaming materieel. › Eerste toepassingen van circulair beton in de praktijk (Betonwanden Amst

  28. Slide 28: Opening Solar Highways

    OORSPRONG BOUWMATERIALEN eet eer onian HEWJMANS HORIZON VERWACHT END-OF-LIFE SCENARIO ” 3 | Pa BETON 26.010 kg Y PRIMAIRE HERGEBRUIK GRONDSTOFFEN | HOUT - @S 12,080 kg . SB BAKSTEEN 8.230 49 REFURBISH = ; © TAND 637049 a z a GIPS s 710k HER-FABRICAG ch B = Ss BSL B b) SECUNDAIRE — Al ISOLATIE 125049

  29. Slide 29: A1 Twello funderingstechnieken, Main Contracts Schiphol

    A1 TWELLO FUNDERINGSTECHNIEKEN MAIN CONTRACTS SCHIPHOL MACHINE HOOGSPANNINGSMASTEN BOREN

  30. Slide 30: Leusden, Maanwijk

    LEUSDEN, MAANWIJK

  31. Slide 31: Outlook

    heymans Outlook 31

  32. Slide 32: Outlook 2023 gehandhaafd

    Outlook 2023 gehandhaafd • Gegeven goede spreiding en volume orderboek is outlook voor 2023 robuust. • Licht stijgende omzet met vergelijkbare onderliggende EBITDA (excl. Wintrack II). • Terugval volume bij Vastgoed (lagere woningverkopen) wordt ruimschoots gecompenseerd door terugveren volume Infra

  33. Slide 33: Heijmans: sterke resultaten 2022

    Heijmans: sterke resultaten 2022

  34. Slide 34: heijmansnl

    heijmansnl @heijmansnl heijmans heijmansnl

Koninklijke Heijmans — Shareholder Meeting (April 2023) on 6ix