CEZ As · PSECZ:CEZ

CEZ As — ČEZ, a. s. — FY2018 Earnings Presentation

64 slides from CEZ As's earnings presentation, Mar 19, 2019

  1. Slide 1: Tisková konference k výsledkům hospodaření Skupiny ČEZ za rok 2018

    TISKOVÁ KONFERENCE K VÝSLEDKŮM HOSPODAŘENÍ SKUPINY ČEZ ZA ROK 2018 AUDITOVANÉ KONSOLIDOVANÉ VÝSLEDKY V SOULADU S MEZINÁRODNÍMI STANDARDY ÚČETNÍHO VÝKAZNICTVÍ (IFRS) Praha, 19. března 2019 Finanční hodnoty uvedené v celé prezentaci reflektují přepočtení minulých období v souladu s IFRS a aktuální def

  2. Slide 2: Rok 2018 – bilanční tisková konference Skupiny ČEZ

    ROK 2018 BILANČNÍ TISKOVÁ KONFERENCE SKUPINY ČEZ Skupina ČEZ v kontextu evropské energetiky a shrnutí 2018 Daniel Beneš, generální ředitel Souhrnné výsledky hospodaření Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel divize finance Výsledky týmu Provoz Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel d

  3. Slide 3: Od počátku roku 2018 vzrostly ceny elektřiny kvůli ceně povolenky CO2

    OD POČÁTKU ROKU 2018 VZROSTLY CENY ELEKTŘINY ZEJMÉNA KVŮLI ROSTOUCÍ CENĚ POVOLENKY CO2 Rozklad příčin změny velkoobchodní ceny elektřiny na rok 2020 (EEX, Base Load 2020 v Německu; 2. 1. 2018 – 13. 3. 2019) EUR/MWh 2

  4. Slide 4: Hlavní trendy energetiky

    HLAVNÍ TRENDY ENERGETIKY Faktory vývoje energetiky Ceny komodit Politická rozhodnutí EU Technologický rozvoj Tradiční energetika stagnuje, avšak zůstává nepostradatelnou součástí energetiky  Zpřísňuje se ekologická legislativa na provoz uhelných elektráren a dolů.  Rostou požadavky na bezpečnost p

  5. Slide 5: Klimaticko-energetické cíle pro rok 2030

    STANOVENÉ KLIMATICKO - ENERGETICKÉ CÍLE PRO ROK 2030 JSOU VELMI AMBICIÓZNÍ, PŘESTOŽE DOŠLO KE KOMPROMISU MEZI RADOU EU A AMBICEMI EP 2020 2030 (březen 2018) 2030 (schváleno)* Snížení emisí min. 40 % min. 40 % 20 % skleníkových plynů  závazný cíl na celoevropské  závazný cíl na  závazný cíl na cel

  6. Slide 6: Výsledky za rok 2018 v souladu s očekáváním

    VÝSLEDKY ZA ROK 2018 V SOULADU S OČEKÁVÁNÍM: EBITDA 49,5 MLD. KČ, ČISTÝ ZISK OČIŠTĚNÝ 13,1 MLD. KČ mld. Kč EBITDA 60 Vybrané vlivy na EBITDA a ČISTÝ ZISK 51 – 53 50 – 51 49,5 (oproti výhledu z 20. 3. 2018) Pozitivní vlivy 40  nižší stálé provozní náklady 20  vyšší zisk z obchodování s komoditami 

  7. Slide 7: Vybrané hlavní události v roce 2018

    VYBRANÉ HLAVNÍ UDÁLOSTI V ROCE 2018 tým PROVOZ tým ROZVOJ  Povolení provozu na dobu neurčitou pro 3. a 4. blok  Tržby z ESCO aktivit vzrostly o 120 % JE Dukovany nabylo 1. 1. 2018 právní moci. (o 8,7 mld. Kč) na 15,9 mld. Kč díky organickému růstu a novým akvizicím zejména v Německu. Dále realizov

  8. Slide 8: Rok 2018 – bilanční tisková konference Skupiny ČEZ

    ROK 2018 BILANČNÍ TISKOVÁ KONFERENCE SKUPINY ČEZ Skupina ČEZ v kontextu evropské energetiky a shrnutí 2018 Daniel Beneš, generální ředitel Souhrnné výsledky hospodaření Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel divize finance Výsledky týmu Provoz Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel d

  9. Slide 9: Hospodářské výsledky Skupiny ČEZ

    HOSPODÁŘSKÉ VÝSLEDKY SKUPINY ČEZ (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Provozní výnosy 205,1 184,5 -20,6 -10% Provozní výnosy - srovnatelné * 173,7 184,5 +10,8 +6% EBITDA 53,9 49,5 -4,4 -8% EBIT 25,6 19,8 -5,9 -23% Čistý zisk 19,0 10,5 -8,5 -45% Čistý zisk - očištěný ** 20,7 13,1 -7,6 -37% Provozní CF 45,8 3

  10. Slide 10: Meziroční změna EBITDA v členění dle segmentů

    MEZIROČNÍ ZMĚNA EBITDA V ČLENĚNÍ DLE SEGMENTŮ Hlavní příčiny meziroční změny EBITDA:  vyšší náklady na emisní povolenky pro výrobu (-1,3 mld. Kč) z důvodu růstu jejich cen a nižšího bezplatného přídělu  vliv dohody o narovnání se společností Sokolovská uhelná v roce 2017 (-0,7 mld. Kč)  pozitivní

  11. Slide 11: Ostatní náklady a výnosy

    OSTATNÍ NÁKLADY A VÝNOSY (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % EBITDA 53,9 49,5 -4,4 -8% Odpisy a opravné položky k majetku* -28,3 -29,8 -1,5 -5% Ostatní náklady a výnosy -2,9 -6,2 -3,4 -118% Úrokové náklady a výnosy -3,5 -4,9 -1,3 -38% Úroky z jaderných a ostatních rezerv -1,6 -1,8 -0,2 -11% Výnosy a náklad

  12. Slide 12: Rok 2018 – bilanční tisková konference Skupiny ČEZ

    ROK 2018 BILANČNÍ TISKOVÁ KONFERENCE SKUPINY ČEZ Skupina ČEZ v kontextu evropské energetiky a shrnutí 2018 Daniel Beneš, generální ředitel Souhrnné výsledky hospodaření Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel divize finance Výsledky týmu Provoz Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel d

  13. Slide 13: Výroba z tradičních zdrojů dosáhla 61,3 TWh

    VÝROBA Z TRADIČNÍCH ZDROJŮ DOSÁHLA 61,3 TWH, Z TOHO TÉMĚŘ 30 TWH Z JADERNÝCH ZDROJŮ Jaderné elektrárny (+6 %) + optimalizace odstávek obou elektráren a nadprůměrná disponibilita JE Temelín Uhelné elektrárny (-4 %) ČR (-5 %) − delší odstávky elektráren Prunéřov 2, Mělník 3 a Mělník 1 − nižší výroba e

  14. Slide 14: Tým Provoz – jaderné zdroje, vybrané události 2018

    TÝM PROVOZ – JADERNÉ ZDROJE VYBRANÉ UDÁLOSTI 2018 Jaderné zdroje Jaderná elektrárna Temelín  Dokončena technicko-ekonomická studie dlouhodobého provozu Jaderné elektrárny Temelín (2060+), která potvrdila reálnost dlouhodobého provozu elektrárny do roku 2060 pro 1. blok, resp. 2062 pro 2. blok, přič

  15. Slide 15: Tým Provoz – klasické zdroje a teplárenství

    TÝM PROVOZ – KLASICKÉ ZDROJE A TEPLÁRENSTVÍ VYBRANÉ UDÁLOSTI 2018 Klasické výrobní zdroje  Bylo rozhodnuto o obnově absorbéru odsíření v elektrárně Dětmarovice po požáru v roce 2017 a tím o provozu zdroje i po roce 2021. Dokončení obnovy se předpokládá v roce 2020.  Zahájen projekt 3MW lithium-ion

  16. Slide 16: Tým Provoz – těžba, finance a správa

    TÝM PROVOZ – TĚŽBA, FINANCE A SPRÁVA VYBRANÉ UDÁLOSTI 2018 Těžba Finance a Správa  Odbytová těžba dosáhla hodnoty Finance 21 mil. tun uhlí.  Potvrzen rating S&P na úrovni "A-" se stabilním výhledem, u agentury Moody´s potvrzen „Baa1“ se  Zahájeno přímé napájení lokality Dolu zlepšením výhledu na

  17. Slide 17: Segment: Výroba – tradiční energetika

    SEGMENT: VÝROBA – TRADIČNÍ ENERGETIKA EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 17,9 15,6 -2,4 -13% Polsko 1,1 1,0 -0,1 -12% Další státy 0,0 0,0 0,0 - Výroba - tradiční energetika 19,1 16,6 -2,5 -13% Česká republika (-2,4 mld. Kč)  vyšší náklady na emisní povolenky pro výrobu (-1,3 mld. K

  18. Slide 18: Segment Těžba a Ostatní

    SEGMENT TĚŽBA A OSTATNÍ EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 4,1 3,8 -0,3 -8% Těžba 4,1 3,8 -0,3 -8% ČR (-0,3 mld. Kč)  vyšší tvorba rezerv a opravných položek (-0,2 mld. Kč)  ostatní vlivy (-0,1 mld. Kč), zejména vyšší náklady na elektřinu a osobní náklady EBITDA (mld. Kč) 2017 201

  19. Slide 19: V roce 2019 ambice nárůstu výroby z tradičních zdrojů o 8 %

    V ROCE 2019 MÁME AMBICI NÁRŮSTU OBJEMU VÝROBY Z TRADIČNÍCH ZDROJŮ O 8 % Jaderné elektrárny (+4 %) + optimalizace odstávek obou elektráren Uhelné elektrárny (+7 %) ČR (+11 %) + kratší odstávky elektrárny Prunéřov 2 a Ledvice 4 Polsko (-27 %) − nižší výroba z důvodu maximalizace hrubé marže a plnění l

  20. Slide 20: Zajišťování tržeb z výroby ve střednědobém horizontu

    ČEZ STANDARDNĚ POKRAČUJE V ZAJIŠŤOVÁNÍ TRŽEB Z VÝROBY VE STŘEDNĚDOBÉM HORIZONTU Zajišťovací cena vyrobené elektřiny a pořizovací cena povolenek k 28. 2. 2019 Prodejní cena elektřiny € 41,0 € 41,5 € 41,5 € 38,5 (EUR/MWh) € 10,6 € 14,8 € 13,1 € 5,4 Pořizovací cena EUA (EUR/t) Pozn. Průměrná pořizovací

  21. Slide 21: Tým Provoz – hlavní cíle na rok 2019

    TÝM PROVOZ HLAVNÍ CÍLE NA ROK 2019 Těžba Výroba – tradiční energetika Finance a Správa  Minimalizovat Stávající výrobní zdroje Finance náklady související  Trvale zvyšovat bezpečnost jaderných i nejaderných  Efektivně podporovat udržení s pokračováním výrobních zdrojů. střednědobé finanční stabil

  22. Slide 22: Rok 2018 – bilanční tisková konference Skupiny ČEZ

    ROK 2018 BILANČNÍ TISKOVÁ KONFERENCE SKUPINY ČEZ Skupina ČEZ v kontextu evropské energetiky a shrnutí 2018 Daniel Beneš, generální ředitel Souhrnné výsledky hospodaření Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel divize finance Výsledky týmu Provoz Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel d

  23. Slide 23: Výroba z obnovitelných zdrojů činila 1,8 TWh

    VÝROBA Z OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ČINILA 1,8 TWH Německo (+11 %) + vliv akvizice větrných parků v lokalitě Lettweiler Höhe (v portfoliu Skupiny ČEZ od září 2017) Česká republika (-10 %) − nižší výroba z malých vodních elektráren z důvodu horších hydrometeorologických podmínek Rumunsko (-15 %) − horší po

  24. Slide 24: Tržby ESCO vzrostly o 120 % na 16 mld. Kč

    TRŽBY ESCO VZROSTLY O 120 % NA 16 MLD. KČ Německo (>200 %) + vliv akvizice skupiny Elevion (od 1. 9. 2017) + vliv akvizice skupiny Kofler Energies (od 1. 8. 2018) Česká republika a Slovensko (+27 %) + organický růst a nové akvizice ČEZ ESCO ke konci roku 2017 Ostatní země + akvizice polských společn

  25. Slide 25: Tým Rozvoj – segment Prodej, oblast tradingu

    TÝM ROZVOJ – SEGMENT PRODEJ, OBLAST TRADINGU VYBRANÉ UDÁLOSTI 2018 ESCO aktivity  Tržby z prodeje nekomoditních produktů a služeb v ČR a na Slovensku: 5,5 mld. Kč (+27 % meziročně).  Na Slovensku skupina ESCO získala 55% podíl ve společnosti SPRAVBYTKOMFORT Prešov, 49% podíl ve společnosti Bytkomf

  26. Slide 26: Tým Rozvoj – segmenty Distribuce, Výroba nová energetika

    TÝM ROZVOJ – SEGMENTY DISTRIBUCE, VÝROBA NOVÁ ENERGETIKA VYBRANÉ UDÁLOSTI 2018 Distribuce Česká republika  Do distribuční sítě investováno 10,4 mld. Kč s cílem efektivní údržby a přípravy na decentrální energetiku.  Realizováno 11 projektů výstavby optické telekomunikační infrastruktury, což je dů

  27. Slide 27: Tým Rozvoj – Segment nová energetika (Inven Capital)

    TÝM ROZVOJ – SEGMENT NOVÁ ENERGETIKA (INVEN CAPITAL) VYBRANÉ UDÁLOSTI 2018 A PRVNÍ ÚSPĚŠNÝ EXIT  Inven Capital SICAV, a.s. je 100% dceřiná společnost ČEZ s proměnným základním kapitálem zaměřující se na investice do cleantech startupů v pokročilejší fázi rozvoje. Vybrané události 2018  V březnu 20

  28. Slide 28: Segment: Prodej

    SEGMENT: PRODEJ EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 4,1 3,9 -0,2 -6% Německo 0,1 0,5 +0,3 >200% Bulharsko 0,6 0,2 -0,4 -67% Další státy -0,2 -0,2 0,0 +19% Prodej 4,6 4,3 -0,3 -6% Česká republika (-0,2 mld. Kč)  nižší hrubá marže zejména vlivem vyšších nákladů na nákup elektřiny a ze

  29. Slide 29: Segment: Distribuce

    SEGMENT: DISTRIBUCE EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 16,0 17,2 +1,2 +7% Rumunsko 1,7 1,6 -0,1 -6% Bulharsko 1,3 1,0 -0,3 -26% Distribuce 19,0 19,7 +0,7 +4% ČR (+1,2 mld. Kč)  vyšší hrubá marže z distribuce elektřiny (+1,5 mld. Kč) zejména vlivem meziročního nárůstu povolených výn

  30. Slide 30: Segment: Výroba – nová energetika

    SEGMENT: VÝROBA – NOVÁ ENERGETIKA EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 1,8 1,4 -0,4 -23% Rumunsko 2,9 1,4 -1,5 -53% Německo 0,5 0,5 0,0 +3% Další státy -0,2 0,0 +0,2 - Výroba - nová energetika 5,0 3,2 -1,7 -35% Česká republika (-0,4 mld. Kč)  tvorba rezervy na potenciální vrácení výn

  31. Slide 31: Očekáváme nárůst výroby z obnovitelných zdrojů o 15 %

    V ROCE 2019 OČEKÁVÁME NÁRŮST OBJEMU VÝROBY Z OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ O 15 % Německo (+19 %) + podprůměrné povětrnostní podmínky v roce 2018 Česká republika (+8 %) + podprůměrné hydrometeorologické podmínky v roce 2018 Rumunsko (+16 %) + podprůměrné povětrnostní podmínky v roce 2018 30

  32. Slide 32: Ambice nárůstu ESCO tržeb nad 20 mld. Kč

    V ROCE 2019 MÁME AMBICI NÁRŮSTU ESCO TRŽEB NAD 20 MLD. KČ Německo (+19 %) + organický růst a nové akvizice v roce 2018 Česká republika a Slovensko (+39 %) + organický růst a nové akvizice ČEZ ESCO v roce 2018 Ostatní země (+39 %) + organický růst v Polsku a akvizice High-Tech Clima v roce 2018 v Rum

  33. Slide 33: Tým Rozvoj – hlavní cíle na rok 2019

    TÝM ROZVOJ HLAVNÍ CÍLE NA ROK 2019 Distribuce ESCO aktivity Česká republika Česká republika a Slovensko  Připravovat distribuční soustavu na rozvoj decentrální výroby,  Posilovat pozici ČEZ ESCO dalšími akvizicemi akumulace, elektromobility a na změny struktury spotřeby. i organickým růstem na dom

  34. Slide 34: Rok 2018 – bilanční tisková konference Skupiny ČEZ

    ROK 2018 BILANČNÍ TISKOVÁ KONFERENCE SKUPINY ČEZ Skupina ČEZ v kontextu evropské energetiky a shrnutí 2018 Daniel Beneš, generální ředitel Souhrnné výsledky hospodaření Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel divize finance Výsledky týmu Provoz Martin Novák, zástupce GŘ pro provoz a ředitel d

  35. Slide 35: EBITDA 2019 očekáváme 57 až 59 mld. Kč

    EBITDA 2019 OČEKÁVÁME VE VÝŠI 57 AŽ 59 MLD. KČ, ČISTÝ ZISK NA ÚROVNI 17 AŽ 19 MLD. KČ 80 mld. Kč EBITDA Vybrané meziroční pozitivní vlivy: 57 – 59 60 49,5  vyšší realizační ceny elektřiny vč. dopadů zajištění  vyšší objem výroby jaderných i uhelných elektráren 40  ambice růstu v oblasti energetic

  36. Slide 36: Hlavní věcné cíle pro rok 2019

    HLAVNÍ VĚCNÉ CÍLE PRO ROK 2019 tým PROVOZ tým ROZVOJ  Zajistit bezpečný provoz výrobních zdrojů a jejich  Připravovat distribuční soustavu ČR na rozvoj optimální disponibilitu. decentrální výroby, akumulace, elektromobility a na změny struktury spotřeby.  Maximalizovat tvorbu provozního cash flow

  37. Slide 37: Přílohy

    PŘÍLOHY  EBITDA – meziroční srovnání IV. čtvrtletí  Čistý zisk – meziroční srovnání IV. čtvrtletí  EBITDA - hlavní příčiny očekávané meziroční změny  Čistý zisk - hlavní příčiny očekávané meziroční změny  Cash flow  Úvěrové rámce a dluhopisy  Investice do dlouhodobého majetku  Přehled aktiv

  38. Slide 38: EBITDA meziroční srovnání IV. čtvrtletí

    EBITDA MEZIROČNÍ SROVNÁNÍ IV. ČTVRTLETÍ EBITDA Skupina ČEZ (-2,2 mld. Kč):  Výroba – tradiční energetika (-1,0 mld. Kč): přecenění obchodních derivátů (-0,4 mld. Kč), nižší výroba uhelných elektráren (-0,2 mld. Kč), nižší výroba tepla (-0,2 mld. Kč), konsolidační vlivy (-0,2 mld. Kč)  Výroba – nov

  39. Slide 39: Čistý zisk meziroční srovnání IV. čtvrtletí

    ČISTÝ ZISK MEZIROČNÍ SROVNÁNÍ IV. ČTVRTLETÍ (mld. Kč) 10 - 12/ 2017 10 - 12/ 2018 Rozdíl % EBITDA 12,9 10,7 -2,2 -17% Odpisy a opravné položky k majetku* -6,7 -7,8 -1,2 -17% Ostatní náklady a výnosy -2,9 -1,1 +1,8 +63% Daň z příjmů -0,9 -0,5 +0,4 +40% Čistý zisk 2,4 1,3 -1,1 -47% Čistý zisk - očiště

  40. Slide 40: Očekávaná meziroční změna EBITDA – hlavní příčiny dle segmentů

    OČEKÁVANÁ MEZIROČNÍ ZMĚNA EBITDA HLAVNÍ PŘÍČINY DLE SEGMENTŮ Těžba EBITDA 2018 49,5  vyšší objemy těžby uhlí  vyšší ceny uhlí Těžba 49,5 0,7 Výroba – tradiční energetika  vyšší realizační ceny elektřiny včetně dopadů zajištění  vyšší výroba jaderných i uhelných elektráren Výroba - tradiční  vyš

  41. Slide 41: Očekávaná meziroční změna čistého zisku – hlavní příčiny

    OČEKÁVANÁ MEZIROČNÍ ZMĚNA ČISTÉHO ZISKU HLAVNÍ PŘÍČINY Čistý zisk 13,1 očištěný 2018 EBITDA 8,5 IFRS 16 – nový standard v oblasti IFRS 16 0,5 leasingů (změna struktury vykazovaných nákladů bez dopadu na celkový čistý zisk) Vliv vrácení  nárůst odpisů (-0,4 mld. Kč) 0,7  nárůst nákladových úroků (-

  42. Slide 42: Cash flow (peněžní toky)

    CASH FLOW (PENĚŽNÍ TOKY) Peněžní toky z provozní činnosti (+35,4 mld. Kč)  zisk po úpravách včetně daně z příjmů (+45,7 mld. Kč): zisk před zdaněním (+13,5 mld. Kč), odpisy a amortizace jaderného paliva (+32,2 mld. Kč), změna stavu rezerv (+2,8 mld. Kč), kurzové zisky a ztráty (+0,8 mld. Kč), oprav

  43. Slide 43: Skupina ČEZ si udržuje silnou likviditní pozici

    SKUPINA ČEZ SI UDRŽUJE SILNOU LIKVIDNÍ POZICI Čerpání krátkodobých linek* (k 31. 12. 2018)  Skupina ČEZ má přístup k 27,5 mld. Kč komitovaných 0,4 mld. Kč volné úvěrové úvěrových rámců, z nichž bylo k 31. 12. 2018 čerpáno rámce 11,7 mld. Kč.  Průměrná splatnost finančních dluhů Skupiny ČEZ nečerpá

  44. Slide 44: Investice do dlouhodobého majetku v členění dle segmentů

    INVESTICE DO DLOUHODOBÉHO MAJETKU V ČLENĚNÍ DLE JEDNOTLIVÝCH SEGMENTŮ mld. Kč 2017 2018 Výroba - tradiční energetika 11,9 8,0 z toho pořízení jaderného paliva 3,6 2,4 Výroba - nová energetika 0,7 0,4 Těžba 1,6 1,6 Distribuce 12,9 12,9 Česká republika 9,8 10,4 Rumunsko 1,3 1,2 Bulharsko 1,8 1,2 Prode

  45. Slide 45: Přehled aktiv a pasiv

    PŘEHLED AKTIV A PASIV Dlouhodobý hmotný majetek, jaderné palivo a investice klesly o 12,1 mld. Kč Vlastní kapitál klesl o 15,0 mld. Kč  přesun bulharských společností do aktiv klasifikovaných jako držená k prodeji  dividendy -17,6 mld. Kč -9,8 mld. Kč  zisk po zdanění +10,5 mld. Kč  odpisy, opra

  46. Slide 46: Těžba – v roce 2019 očekáváme nárůst těžby uhlí o 8 %

    TĚŽBA V ROCE 2019 OČEKÁVÁME NÁRŮST TĚŽBY UHLÍ O 8 % Severočeské doly - těžba uhlí (v mil. tun) 25 22,5 21,5 -3% +8% 20,9 20 5,3 5,9 -9% -2% 5,8 15 ostatní zákazníci 10 ČEZ* +14% 17,2 15,6 -3% 15,1 5 0 2017 2018 2019 E  Pokles odběrů uhlí v roce 2018 o 0,6 mil. tun byl způsoben především nižší poptá

  47. Slide 47: Spotřeba elektřiny na distribučním území ČEZ Distribuce

    SPOTŘEBA ELEKTŘINY NA DISTRIBUČNÍM ÚZEMÍ SPOLEČNOSTI ČEZ DISTRIBUCE Spotřeba na distribučním území Spotřeba klimaticky a kalendářně společnosti ČEZ Distribuce přepočtená* TWh TWh 36,71 Vývoj spotřeby (+0,5 %) dle jednotlivých segmentů: 36,22 35,98  +1,4 % velkoodběratelé 35,81  -0,7 % domácnosti 

  48. Slide 48: Vývoj na trzích v letech 2017–2018

    VÝVOJ NA TRZÍCH V LETECH 2017 - 2018 47

  49. Slide 49: Změna struktury segmentů od 1. 1. 2019

    ZMĚNA STRUKTURY SEGMENTŮ OD 1. 1. 2019 Od 1. 1. 2019 došlo ke změně zařazení společností Skupiny ČEZ do jednotlivých segmentů. Zejména došlo k přesunu většiny společností ze segmentu „Ostatní“ do jiných segmentů a zároveň byl tento segment přejmenován na „Podpůrné činnosti“. Původní členění primárně

  50. Slide 50: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Výroba – tradiční energetika

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: VÝROBA – TRADIČNÍ ENERGETIKA Společnosti segmentu: ČEZ, a. s. ÚJV Řež, a. s. d) CEZ Chorzów II sp. z o.o. b) Energotrans, a.s. ČEZ Energetické produkty, s.r.o. d) CEZ Chorzów S.A. Elektrárna Počerady, a.s. ŠKODA PRAHA a.s. d) CEZ Skawina S.A. ČEZ T

  51. Slide 51: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Výroba – tradiční energetika

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: VÝROBA – TRADIČNÍ ENERGETIKA Platné do 31. 12. 2018: EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 17,9 15,6 -2,4 -13% Polsko 1,1 1,0 -0,1 -12% Další státy 0,0 0,0 0,0 - Výroba - tradiční energetika 19,1 16,6 -2,5 -13% Platné od 1. 1. 2019: E

  52. Slide 52: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Těžba

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: TĚŽBA Společnosti segmentu: Severočeské doly a.s. LOMY MOŘINA spol. s r.o.* PRODECO, a.s. d) Revitrans, a.s. d) SD - Kolejová doprava, a.s. d) Vysvětlivky: Přeřazení v segmentech: tučně = nová společnost v segmentu (pozn. písmeno) d) z Ostatní Plat

  53. Slide 53: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Distribuce

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: DISTRIBUCE Společnosti segmentu: ČEZ Distribuce, a. s. CEZ Razpredelenie Bulgaria AD CEZ Bulgaria EAD d) CEZ Distributie S.A. CEZ ICT Bulgaria EAD d) CEZ Romania S.A. d) Sakarya Elektrik Dagitim A.S.* Akcez Enerji A.S.* d) Vysvětlivky: Přeřazení v

  54. Slide 54: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Výroba – nová energetika

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: VÝROBA – NOVÁ ENERGETIKA Společnosti segmentu: ČEZ OZ uzavřený investiční fond a.s. CEZ Deutschland GmbH d) A.E. Wind S.A. ČEZ Obnovitelné zdroje, s.r.o. BANDRA Mobiliengesellschaft mbH & Co. KG Baltic Green Construction sp. z o.o. ČEZ Recyklace, s

  55. Slide 55: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Výroba – nová energetika

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: VÝROBA – NOVÁ ENERGETIKA Platné do 31. 12. 2018: EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 1,8 1,4 -0,4 -23% Rumunsko 2,9 1,4 -1,5 -53% Německo 0,5 0,5 0,0 +3% Další státy -0,2 0,0 +0,2 - Výroba - nová energetika 5,0 3,2 -1,7 -35% Platné

  56. Slide 56: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Prodej

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: PRODEJ Společnosti segmentu: ČEZ Prodej, s.r.o. CEZ ESCO I GmbH CEZ Trade Polska Sp. z o.o. ČEZ Energetické služby, s.r.o. CEZ ESCO II GmbH ESCO CITY I Sp. z o.o. ČEZ ESCO, a.s. D-I-E ELEKTRO AG ESCO CITY II Sp. z o.o. AirPlus, spol. s r.o. EAB Aut

  57. Slide 57: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Prodej

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: PRODEJ Platné do 31. 12. 2018: EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 4,1 3,9 -0,2 -6% Německo 0,1 0,5 +0,3 >200% Bulharsko 0,6 0,2 -0,4 -67% Další státy -0,2 -0,2 0,0 +19% Prodej 4,6 4,3 -0,3 -6% Platné od 1. 1. 2019: EBITDA (mld. Kč)

  58. Slide 58: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Podpůrné činnosti

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: PODPŮRNÉ ČINNOSTI (DOSUD „OSTATNÍ“) Společnosti segmentu: ČEZ ICT Services, a. s. ÚJV Řež, a. s. 1) CEZ Produkty Energetyczne Polska 1) Telco Pro Services, a. s. ČEZ Energetické produkty, s.r.o. 1) ČEZ Korporátní služby, s.r.o. ŠKODA PRAHA a.s. 1)

  59. Slide 59: EBITDA dle segmentů od 1. 1. 2019: Podpůrné činnosti

    EBITDA DLE SEGMENTŮ PLATNÝCH OD 1. 1. 2019 SEGMENT: PODPŮRNÉ ČINNOSTI (DOSUD „OSTATNÍ“) Platné do 31. 12. 2018: EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Česká republika 2,2 2,0 -0,2 -10% Další státy -0,1 -0,2 -0,1 -105% Ostatní 2,2 1,9 -0,3 -13% Platné od 1. 1. 2019: EBITDA (mld. Kč) 2017 2018 Rozdíl % Č

  60. Slide 60: Bilance elektřiny (GWh)

    Bilance elektřiny (GWh) Index 2017 2018 2018/2017 Dodávka 56 620 56 930 +1% Výroba 62 887 63 080 +0% Vlastní a ostatní spotřeba včetně přečerpávání -6 268 -6 150 -2% Prodej koncovým zákazníkům -37 036 -37 634 +2% Saldo velkoobchodu -15 408 -15 332 -0% Prodej na velkoobchodním trhu -264 140 -333 262

  61. Slide 61: Bilance elektřiny (GWh) po segmentech

    Bilance elektřiny (GWh) po segmentech Výroba - tradiční Výroba - nová 2018 energetika energetika Distribuce Prodej Eliminace Skupina ČEZ GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- Dodávka 55 039 +1% 1 761 -11% 0 - 130 - 0 - 56 930 +1% Výroba 61 161 +0% 1 782 -11% 0 - 136 - 0 - 63 080 +0% Vlastn

  62. Slide 62: Bilance elektřiny (GWh) po zemích

    Bilance elektřiny (GWh) po zemích 2018 Česká republika Polsko Rumunsko Bulharsko Německo Ostatní Eliminace Skupina ČEZ GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- GWh +/- Dodávka 53 004 +1% 2 486 +0% 1 168 -15% 6 -3% 266 +11% 0 - 0 - 56 930 +1% Výroba 58 798 +1% 2 821 +0% 1 188 -15% 6 -3

  63. Slide 63: Metodika výpočtu ukazatelů nespecifikovaných v rámci IFRS

    Metodika výpočtu ukazatelů nespecifikovaných v rámci IFRS V souladu s pokyny ESMA informuje společnost ČEZ podrobněji o ukazatelích, které standardně nejsou vykazovány v rámci IFRS výkazů či jejichž složky nejsou přímo dostupné ze standardizovaných účetních výkazů (účetní závěrka). Tyto ukazatele př

  64. Slide 64: Ukazatel Čistý zisk očištěný – jednotlivé složky

    Ukazatel Čistý zisk očištěný – jednotlivé složky: I. – IV. čtvrtletí I. – IV. čtvrtletí Čistý zisk očištěný (Zisk po zdanění očištěný) Jednotka 2017 2018 Zisk po zdanění mil. Kč 18 959 10 500 Opravné položky k dlouhodobému hmotnému mil. Kč -142 1 766 a nehmotnému majetku včetně goodwillu Opravné pol

ČEZ, a. s. — FY2018 Earnings Presentation on 6ix