Slide 1: Prezentacja wyników za 2Q17
PREZENTACJA WYNIKÓW ZA 2Q17 Warszawa, 29 sierpnia 2017
Slide 2: Oświadczenie
Oświadczenie Niniejsza prezentacja („Prezentacja") została przygotowana przez Vistula Group SA („Spółka") z należytą starannością. Może ona jednak posiadać pewne nieścisłości lub pominięcia. Prezentacja nie zawiera kompletnej ani całościowej analizy finansowej Spółki, jak również nie przedstawia jej
Slide 3: Podsumowanie
PODSUMOWANIE
Slide 4: Wysokie dynamiki w wynikach 2Q17
Wysokie dynamiki w wynikach 2Q17 PRZYCHODY 171,9 mln PLN +11,4% ZYSK NETTO 14,0 mln PLN +14,8% MARŻA BRUTTO 52,7% -0,9 p.p. EBITDA 24,5 mln PLN +16,2% EBIT +17,4% 20,8 mln PLN Prezentacja 2Q17 4
Slide 5: Udane pierwsze półrocze
Udane pierwsze półrocze PRZYCHODY EBIT 308,1 mln PLN 21,8 mln PLN +12,5% +11,3% EBITDA ZYSK NETTO 29,3 mln PLN 13,2 mln PLN +11,2% +9,6% Wyniki 1H17 przybliżają nas do celu, jakim jest osiągnięcie wyników za 2017 rok zbliżonych do konsensusu rynkowego. Prezentacja 2Q17 5
Slide 6: Dynamicznie rosnąca sieć sklepów
Dynamicznie rosnąca sieć sklepów LICZBA SKLEPÓW na koniec 2Q17 57 +12 r/r miast 122 +17 119 +13 71 +25 r/r salonów 33 +2 franczyzowych 105 +9 308 +16 r/r sklepów własnych 379 +41 31,3 +10% r/r tys. m2 powierzchni Prezentacja 2Q17 6
Slide 7: Vistula
VISTULA
Slide 8: Vistula: lider wzrostu powierzchni
Vistula: lider wzrostu powierzchni Sieć sprzedaży marki Vistula Powierzchnia marki Vistula na koniec 2Q17 wzrosła o 13% r/r, a sieć sprzedaży 2Q16 2Q17 r/r powiększyła się o 17 sklepów. Ilość sklepów 105 122 +17 Dynamiczny rozwój franczyzy: 15 nowych 18 33 +15 sklepów franczyzowych netto oraz 77
Slide 9: Vistula: wysoki i stabilny EBIT sklepów
Vistula: wysoki i stabilny EBIT sklepów Wartościowa struktura przychodów Dwucyfrowe wzrosty w głównej marce marki Vistula Vistula. 10% 12% 13% 13% Brak kolekcji okazjonalnych w Wiosna/Lato 31% 33% 14% 19% 2017. Produkty sygnowane przez Roberta 13% Lewandowskiego powrócą do salonów we wrześniu 20
Slide 10: Vistula: wyniki I półrocza 2017
Vistula: wyniki I półrocza 2017 Wartościowa struktura przychodów Przychody marki Vistula wyniosły 113,7 mln marki Vistula PLN w 1H17 r., rosnąc o 15% r/r. 113,7 +15% r/r Przychody z franczyzy wyniosły 16,8 mln 98,6 PLN w 1H17, wzrost o 101% r/r. Udział franczyzy wzrósł z 8,5% w 1H16 do 14,8% w 1
Slide 11: Wólczanka
LCZANKA WO
Slide 12: WLC: lider sprzedaży internetowej
WLC: lider sprzedaży internetowej Sieć sprzedaży marki Wólczanka Liczba sklepów Wólczanki wzrosła o 13 salonów netto r/r (10 to sklepy 2Q16 2Q17 r/r franczyzowe). Ilość sklepów 106 119 +13 Powierzchnia sklepów wzrosła o 9% r/r w tym franczyza 20 30 +10 wobec 53% r/r wzrostu powierzchni sklepów f
Slide 13: WLC: stabilny EBIT sklepów
WLC: stabilny EBIT sklepów Wartościowa struktura przychodów Struktura sprzedaży pozostała niezmieniona marki Wólczanka r/r. 6% 6% Koszule damskie na stałym 20% udziale w 39% 38% 20% 20% sprzedaży w 2Q17. Stabilizacja udziału droższej marki Lambert w strukturze sprzedaży dzięki kolekcji 61% 62%
Slide 14: WLC: wyniki I półrocza 2017
WLC: wyniki I półrocza 2017 Przychody marki Wólczanka (mln PLN) Przychody Wólczanki wyniosły 44,8 mln PLN w 1H17, wzrost o 25% r/r. 44,8 +25% r/r Przychody z franczyzy wyniosły 5,7 mln PLN 35,8 w 1H17 (+77% r/r). Udział franczyzy wzrósł z 9,0% w 1H16 do 12,7% w 1H17. 30,5 26,5 Przychody z in
Slide 15: Deni Cler
Slide 16: Deni Cler: optymalna wielkość sieci
Deni Cler: optymalna wielkość sieci Sieć sprzedaży marki Deni Cler Sieć sklepów Deni Cler to 33 salony 2Q16 2Q17 r/r zlokalizowane w najlepszych galeriach w kraju. Ilość sklepów 31 33 +2 W 2017 r. marka obchodzi swoje 45-lecie. w tym franczyza 8 8 +0 Z tej okazji do oferty wprowadzane są Powierz
Slide 17: Deni Cler: poprawa marży brutto
Deni Cler: poprawa marży brutto Wartościowa struktura przychodów Jednocyfrowy spadek sprzedaży na m2 w marki Deni Cler 2Q17, ze względu na koncentrację na marży brutto. 16% 15% 16% 15% Stopniowa zmiana struktury sprzedaży: 7% 11% 7% 9% mniejszy udział kolekcji głównej (płaszcze, garnitury etc.)
Slide 18: Deni Cler: wyniki I półrocza 2017
Deni Cler: wyniki I półrocza 2017 Przychody marki Deni Cler (mln PLN) W 1H17 przychody marki Deni Cler wyniosły 20,5 mln PLN (-4% r/r). 21,3 20,5 -4% r/r Przychody z franczyzy wyniosły 4,3 mln PLN w 1H17 (+6% r/r). Franczyza stanowiła około 21% sprzedaży w 1H17. 16,3 14,5 Przychody z interne
Slide 19: W.Kruk
Slide 20: W.Kruk: dynamiczny wzrost sprzedaży
W.Kruk: dynamiczny wzrost sprzedaży Sieć sprzedaży marki W.Kruk Dynamiczny przyrost ilości sklepów marki W.Kruk r/r. 2Q16 2Q17 r/r Optymalizacja powierzchni sieci sklepów w Ilość sklepów 4Q16 i 1Q17 – rezygnacja z nierentownych 96 105 +9 sklepów, zmniejszenie powierzchni w tym franczyza - - - wy
Slide 21: W.Kruk: dynamiczny wzrost EBITu sklepów
W.Kruk: dynamiczny wzrost EBITu sklepów Wartościowa struktura przychodów Istotny wzrost udziału biżuterii srebrnej w marki W.Kruk sprzedaży 2Q17. 20% 21% 29% 33% Bardzo dobre przyjęcie limitowanej kolekcji Martyny Wojciechowskiej – poziom sprzedaży kolekcji trzykrotnie wyższy niż wcześniejszych
Slide 22: W.Kruk: wyniki I półrocza 2017
W.Kruk: wyniki I półrocza 2017 Przychody detaliczne marki W.Kruk Przychody detaliczne marki W.Kruk w 1H17 (mln PLN) wyniosły 110,8 mln PLN, +12% r/r. +12% r/r 110,8 Przychody z internetu wyniosły 6,0 mln 98,9 PLN w 1H17 (+74% r/r). W 1H17 przychody z internetu to 5,4% sprzedaży w porównaniu do
Slide 23: Podsumowanie wyników marek w 2Q17
Podsumowanie wyników marek w 2Q17 SPRZEDAŻ MARŻA EBIT B R UT TO SKLEPÓW Wzrost łącznego Wzrosty sprzedaży/ Stabilna marża w EBITu sklepów rok- m2 w Wólczance i W.Kruk. do-roku mimo W.Kruk. istotnie mniejszych Niższy kw./kw. nakładów Wysoki udział spadek marży marketingowych. sprzedaży brutto w segme
Slide 24: Wyniki grupy Vistula
VISTULA A WyNik1 f RUPY
Slide 25: Szybki przyrost powierzchni grupy
Szybki przyrost powierzchni grupy Przyrost powierzchni grupy r/r (tys. m2) Powierzchnia grupy wyniosła 31,3 tys. m2 na 31,3 koniec 2Q17, +10% r/r. 2,4 0,4 28,6 Powierzchnia segmentu odzieżowego 8,1 dominowała nad jubilerską. Segment 7,7 +5% r/r odzieżowy dodał 2,4 tys. m2, rosnąc o 11% +11% r/r
Slide 26: Rosnąca sprzedaż grupy na m2
Rosnąca sprzedaż grupy na m2 Sprzedaż grupy (mln PLN) Sprzedaż grupy w 2Q17 wyniosła 171,9 mln PLN (+11% r/r). 188,2 171,9 159,6 154,3 132,5 W 2Q17 przychody segmentu odzieżowego 118,8 136,6 136,2 119,5 77,1 wzrosły o 10% r/r., osiągając 108,8 mln PLN 63,1 67,7 55,3 49,3 54,6 51,8 Przychody se
Slide 27: Wzrost zysku brutto na sprzedaży
Wzrost zysku brutto na sprzedaży Zysk brutto na sprzedaży (mln PLN) Zysk brutto na sprzedaży grupy wyniósł 99,1 w 2Q17 90,5 mln PLN (+9% r/r). 90,5 85,5 82,8 71,0 W 2Q17 zysk brutto na sprzedaży segmentu 69,1 68,0 odzieżowego wyniósł 57,2 mln PLN, wzrost 62,9 60,9 42,0 33,4 36,7 29,1 o 6% r/r. 2
Slide 28: Wzrosty EBITu obu segmentów
Wzrosty EBITu obu segmentów Koszty operacyjne m-c/m2 (PLN) Koszty operacyjne grupy/ m2 spadły o 3% w 793 824 2Q17 do 744 PLN/m2 miesięcznie. 765 725 729 744 671 702 716 W 2Q17 koszty marketingu były o 2,7 mln 277 PLN niższe r/r (spadek o 45% r/r), korzystnie 300 265 228 242 229 240 261 251 wpływ
Slide 29: Dwucyfrowy wzrost zysku netto w 2Q17
Dwucyfrowy wzrost zysku netto w 2Q17 mln PLN 2Q16 2Q17 r/r Wzrost sprzedaży powyżej wzrostu Sprzedaż 154,3 171,9 11,4% powierzchni. Zysk brutto na sprzedaży 82,8 90,5 9,4% Marża brutto zgodna z oczekiwaniami. Spowolnienie dynamiki spadków kw./kw. Marża brutto na sprzedaży 53,6% 52,7% -0,9 p.p.
Slide 30: Dwucyfrowy wzrost EBITDA w 1H17
Dwucyfrowy wzrost EBITDA w 1H17 mln PLN 1H16 1H17 r/r Wzrost sprzedaży znacząco powyżej wzrostu Sprzedaż 273,8 308,1 12,5% powierzchni. Zysk brutto na sprzedaży 143,7 158,5 10,3% Niższa marża brutto grupy ze względu na mocniejsze akcje rabatowe w wybranych Marża brutto na sprzedaży 52,5% 51,5% -
Slide 31: Inwestycje w zapasy
Inwestycje w zapasy Inwestycje w zapasy (mln PLN) Wzrost zapasów o 19% r/r wynika z rozwoju 292,5 sieci oraz planowanych na 2H17 otwarć 245,4 nowych sklepów oraz wzrostów sprzedaży. Zapasy segmentu odzieżowego wzrosły 154,2 o 23% r/r, a segmentu jubilerskiego o 16% r/r +21,5 132,7 +25,6 ze wzglę
Slide 32: Zadłużenie na bezpiecznym poziomie
Zadłużenie na bezpiecznym poziomie Dług netto (mln PLN) Konsekwentna redukcja zadłużenia długoterminowego r/r i kw./kw. 26,9 39,1 37,3 52,0 51,4 Większe finansowanie zapasów kredytem 30,6 31,9 47,4 16,1 obrotowym r/r i kw./kw. 104,6 102,5 99,8 97,9 97,5 98,3 93,7 92,5 90,7 Wykorzystanie krótko
Slide 33: Dodatnie przepływy operacyjne w 2Q17
Dodatnie przepływy operacyjne w 2Q17 Zmiana kapitału obrotowego (mln PLN) Nieznacznie większe r/r zapotrzebowanie na kapitał obrotowy ze względu na wyższy 10,1 8,8 poziom zapasów. Wzrost poziomu należności r/r związany z zaliczkami na towary z kolekcji Jesień/Zima -2,7 -2,9 2017/2018. -7,1 -9,3
Slide 34: Plany rozwoju
PLANY ROZWOJU
Slide 35: Priorytetem wzrost organiczny
PRIORYTETEM WZROST ORGANICZNY
Slide 36: Dynamiczny rozwój powierzchni w 2017 roku
Dynamiczny rozwój powierzchni w 2017 roku 2016 2017 cel r/r sklepy 262 293 31 SEGMENT 2017 to kolejny rok szybkiego, ODZIEŻOWY m2 22 229 24 716 11% ok. 9% organicznego wzrostu sklepy 114 134 20 powierzchni grupy. VISTULA m2 14 706 16 822 14% sklepy 116 126 10 WÓLCZANKA W całym 2017 roku otworzymy m2
Slide 37: Grupa przygotowana na 2H17
Grupa przygotowana na 2H17 NOWA Nacisk na otwarcia nowych sklepów przed sezonowo POWIERZCHNIA najlepszym 4Q. Powrót kolekcji okazjonalnych do Vistuli (Robert WZMOCNIENIE Lewandowski). Kontynuacja współpracy z Martyną KOLEKCJI Wojciechowską (W.Kruk). USPRAWNIONY Przyśpieszenie realizacji zamówień i l
Slide 38: Cele na 2017 rok: wzrost organiczny
Cele na 2017 rok: wzrost organiczny SPRZEDAŻ EBIT Z YSK NE T TO Marża brutto grupy w 2017 roku nie powinna Dalsza poprawa spaść więcej niż 1 – 1,5 wyników grupy r/r. Dwucyfrowy wzrost p.p. w porównaniu do przychodów grupy: 2016 roku. Podtrzymujemy, dynamiczny rozwój Kontrolowany wzrost iż celem jest
Slide 39: Wzrost akwizycyjny
BYTOM SZTUKA KRAWIECTWA 00 1945 VISTULA
Slide 40: Bytom jako cel akwizycyjny
Bytom jako cel akwizycyjny DL ACZEGO BY TOM? Potencjał do wygenerowania synergii i dodatkowej wartości 1. dla akcjonariuszy. Możliwość przeprowadzenia transakcji za akcje, co zostawi 2. połączonej grupie potencjał do dalszych transakcji. Wzrost udziałów rynkowych przy jednoczesnym utrzymaniu 3. pers
Slide 41: Potencjalny lider odzieży formalnej w Polsce
Potencjalny lider odzieży formalnej w Polsce 5 MAREK SKLEPY POWIERZCHNIA 473 42,6 tys. m2 SPRZEDAŻ ZYSK NETTO KAPITALIZACJA 751,5 47,5 759 mln PLN mln PLN mln PLN Dane finansowe i operacyjne na podstawie zaudytowanych rocznych sprawozdań za 2016 r. Kapitalizacja na 30.12.2016. Prezentacja 2Q17 41
Slide 42: Potencjał do wzrostu połączonej firmy
Potencjał do wzrostu połączonej firmy Struktura polskiego rynku odzieżowego Struktura sprzedaży w kategorii (wartość sprzedaży, PMR) +5% r/r elegancka odzież męska (wartość sprzedaży, dane za 2016 rok, PMR) 12% odzież elegancka męska 12% 16% odzież elegancka damska 18% Pozostałe marki Vistula i (ele
Slide 43: Źródła wzrostu połączonej firmy
Źródła wzrostu połączonej firmy STRUKTURA RYNKU Rozdrobniony rynek, w którym kolejni najwięksi konkurenci posiadają 3% (Lavard) i 2% (Próchnik) udział PMR prognozuje, iż rynek (PMR, dane za 2016 rok). eleganckiej odzieży męskiej urośnie 5% wartościowo w 2017 roku. NOWA POWIERZCHNIA Możliwość wejścia
Slide 44: Połączenie za akcje
Połączenie za akcje VISTUL A GROUP WYEMITUJE AKCJE ZA 100% AKCJI BY TOM Połączenie obu spółek Przejęcie kontroli odbędzie się przez W ramach połączenia umożliwi połączonej przeniesienie majątku Vistula Group stanie się spółce sprawne Bytom na Vistula właścicielem 100% akcji zarządzanie i Group w zam
Slide 45: Oszacowanie przedziału wartości spółek
Oszacowanie przedziału wartości spółek SZCZEGÓŁY OSZACOWNIA PRZEDZIAŁU WYMIANY AKCJI Przedział oszacowany przez niezależnego doradcę, Deloitte 1. Advisory Sp. z o.o., na podstawie trzech metod wyceny. Wycenę fundamentalną obu spółek sporządzono metodą DCF 2. (zdyskontowanych przepływów pieniężnych).
Slide 46: Wynik oszacowania przedziału parytetu
Wynik oszacowania przedziału parytetu OSZACOWANY Oszacowany przedział parytetu wymiany PA R Y T E T TO akcji to: 0,77 do 0,87. 0,82 AKCJI VISTULI GROUP W ZAMIAN ZA 1 AKCJĘ BY TOMIA Punktowa wartość parytetu to środek oszacowanego przedziału czyli: 0,82. Według punktowej wartości oszacowanego parytet
Slide 47: Nowi akcjonariusze w połączonej spółce
Nowi akcjonariusze w połączonej spółce Struktura akcjonariatu połączonej spółki Liczba akcji Obecni Vistula Group 179 194 964 akcjonariusze Bytom; 24,7% Bytom 71 525 513 Obecni Punktowa wartość parytetu 0,82 akcjonariusze Vistuli Group; Akcje połączeniowe (przy 58 650 921 punktowym parytecie) 75,3%
Slide 48: Oszacowany parytet zbliżony do rynku
Oszacowany parytet zbliżony do „rynku” Kursy akcji Vistula Group i Bytom 4,0 Punktowa wartość 3,5 3,0 parytetu z 2,5 2,0 ostatniego dnia Informacja o 1,5 możliwym połączeniu sprzed informacji o 1,0 0,5 możliwym 0,0 maj cze lip sie wrz paź lis gru sty lut mar kwi maj cze lip sie połączeniu to 0,85. 1
Slide 49: Potencjalne synergie
Potencjalne synergie PRZYCHODY/MARŻA KOSZTY OPERACYJNE Celem jest zwiększenie przychodów oraz Celem jest wykorzystanie poprawa marży brutto połączonej grupy doświadczenia połączonych Zarządów do poprzez koordynację działań promocyjnych, obniżenia kosztów lepszą segmentację marek oraz korzystniejsze
Slide 50: Półmetek projektu
Półmetek projektu VI VII VIII IX Zatwierdzenie Zgoda UOKiK Wybór Otrzymanie Ogłoszenie przez KNF Ogłoszenie na połączenie. wspólnego wyników planu memorandum zamiaru Akceptacja doradcy do oszacowania połączenia. informacyjnego. połączenia z planu wyznaczenia wartości obu Wniosek do WZA Bytom SA. poł
Slide 51: Droga do połączenia
Droga do połączenia FORMALNO-PRAWNA GIEŁDOWA Złożenie wniosku do UOKiK. Ogłoszenie planu połączenia. Zatwierdzenie wniosku Złożenie memorandum ]zatwierdzenie przez UOKiK. informacyjnego do KNF. wniosku przez UOKiK Zatwierdzenie planu połączenia Zatwierdzenie memorandum przez sąd. informacyjnego pr
Slide 52: Połączenie w rękach akcjonariuszy
Połączenie w rękach akcjonariuszy ABY POŁĄCZENIE I WYNIKA JĄCE Z NIEGO SYNERGIE M O G Ł Y S I Ę Z R E A L I Z O WA Ć POT R Z E B N A J E S T Z G O DA AKCJONARIUSZY OBU SPÓŁEK. PODMIOT PRZEJMUJĄCY PODMIOT PRZEJMOWANY Warunek połączenia: Warunek połączenia: 4/5 głosów na WZA „ZA” 2/3 głosów na WZA „ZA
Slide 53: Korzyści akcjonariuszy z połączenia
Korzyści akcjonariuszy z połączenia CO ZYSKA JĄ AKCJONARIUSZE OBU STRON NA POŁĄCZENIU Spółkę, na wyniki finansowe której, w następnych latach 1. pozytywnie powinny wpływać zarówno synergie przychodowe/marżowe jak i kosztowe. Podmiot o znaczącej kapitalizacji, zwiększonej płynności, 2. który może prz
Slide 54: Pytania i odpowiedzi
PYTANIA IT ODPOWIEDZI
Slide 55: Slajdy pomocnicze
MILANO oc cx] — CO Z ea jam)
Slide 56: Vistula: podsumowanie
Vistula: podsumowanie Vistula (moda męska) LANTIER: dla mężczyzn zobowiązanych do formalnego dress code. VISTULA: łatwa do zestawiania współczesna klasyka. VISTULA RED: najnowsze trendy. VISTULA MADE TO MEASURE: szycie na miarę dla najbardziej wymagających klientów. Kolekcje Kontynuacja wspó
Slide 57: Wólczanka: podsumowanie
Wólczanka: podsumowanie Wólczanka (moda męska i damska) Wólczanka prowadzi w Polsce sieć salonów własnych i franczyzowych z koszulami męskimi i damskimi, dzianiną oraz dodatkami. W naszej ofercie są dwie marki: Wólczanka oraz Lambert. Kolekcje Biznesowa część męskiej kolekcji nawiązuje do styl
Slide 58: Deni Cler: podsumowanie
Deni Cler: podsumowanie Deni Cler (moda damska) Sieć sklepów własnych z modą damską adresowaną do kobiet powyżej 35 roku życia, ceniących wysoką jakość i elegancję. Kolekcje Deni Cler szyte są z najwyższej jakości tkanin ze szlachetnymi dodatkami i designerskim krojem. Kolekcje Na każdy miesią
Slide 59: W.Kruk: podsumowanie
W.Kruk: podsumowanie Najstarsza marka jubilerska w Polsce Oferta jubilerska obejmuje złotą, srebrną i platynową biżuterię, brylanty, kamienie szlachetne oraz autorskie kolekcje. Oferta W.Kruk to też światowe marki zegarków, tj. Rolex (wyłączność), Omega, Longines, IWC, TAG Heuer, Burberry, Micha
Slide 60: Podsumowanie wyników marek w 2Q17
Podsumowanie wyników marek w 2Q17 Lider wzrostu powierzchni. Najwyższy udział internetu w sprzedaży. Najwyższy poziom marży brutto. Najwyższy EBIT sklepów. Prezentacja 2Q17 60
Slide 61: Stabilna struktura grupy
Stabilna struktura grupy VISTULA GROUP Spółki będące podstawą skonsolidowanego sprawozdania SEGMENT SEGMENT P O Z O S TA Ł A JUBILERSKI ODZIEŻOWY DZIAŁALNOŚĆ Vistula Group SA Wólczanka Shirts spółka matka Manufacturing sp. z o.o. W.Kruk SA Marki Vistula, Wólczanka Produkcja Biżuteria, zegarki DCG SA
Slide 62: Rosnąca liczba sklepów
Rosnąca liczba sklepów LICZBA SKLEPÓW 2Q15 3Q15 4Q15 1Q16 2Q16 3Q16 4Q16 1Q17 2Q17 SEGMENT całość 209 212 228 230 242 247 262 265 274 ODZIEŻOWY franczyza 23 28 36 38 46 49 60 65 71 całość 92 94 98 102 105 107 114 117 122 VISTULA franczyza 8 10 13 15 18 20 26 30 33 całość 85 86 98 97 106 109 116 116
Slide 63: Wzrost powierzchni sklepów
Wzrost powierzchni sklepów M2 POWIERZCHNI 2Q15 3Q15 4Q15 1Q16 2Q16 3Q16 4Q16 1Q17 2Q17 SEGMENT całość 19 306 19 768 20 551 20 251 20 825 21 111 22 229 22 433 23 179 ODZIEŻOWY franczyza 1 806 2 153 2 602 2 678 3 183 3 428 4 228 4 600 4 957 całość 12 161 12 562 12 935 13 354 13 668 13 890 14 706 14 89
Slide 64: Wzrosty sprzedaży internetowej
Wzrosty sprzedaży internetowej Sprzedaż internetowa po segmentach (mln PLN) Posiadamy własne sklepy internetowe dla wszystkich czterech marek detalicznych. 3,1 Celem jest rozwój sklepów internetowych 2,3 własnych marek (tzw. monoshopów). 1,6 2,9 1,9 2,2 1,6 Sprzedaż i koszty sklepów internetow
Slide 65: Koszty sklepów pod kontrolą
Koszty sklepów pod kontrolą Koszty operacyjne m-c/m2 (PLN) Różnice w kosztach SG&A/ m2 pomiędzy segmentami wynikają z różnic w modelach biznesowych. Segment jubilerski charakteryzuje się 1 237 1 160 933 1 002 991 988 984 1 003 1 041 wyższą sprzedażą i kosztami na m2 niż segment odzieżowy. Kosz
Slide 66: Spadek kosztów marketingu
Spadek kosztów marketingu Koszty marketingu po segmentach (PLN mln) Wydatki marketingowe to część kosztów sprzedaży grupy. Składają się z: (1) powtarzalnych wydatków 1,1 4,3 reklamowych (katalogi, sesje zdjęciowe) oraz 3,3 (2) ogólnopolskich wizerunkowych kampanii 2,2 1,5 4,9 0,8 1,7 reklamowych
Slide 67: Zabezpieczamy ryzyko kursowe
Zabezpieczamy ryzyko kursowe Podział kosztu wytworzenia sprzedanych Ryzyko kursowe jest znaczące dla grupy produktów za 1H17 na waluty kapitałowej, dlatego od 2Q16 grupa (mln PLN) rozpoczęła jego zabezpieczanie. CHF; 4% Grupa jest beneficjentem umacniania się USD; 32% złotego do obcych walut.
Slide 68: Historyczne wyniki kwartalne
Historyczne wyniki kwartalne mln PLN 3Q15 3Q16 4Q15 4Q16 1Q16 1Q17 2Q16 2Q17 r/r Sprzedaż 118,8 136,6 159,6 188,2 119,5 136,2 154,3 171,9 11,4% Zysk brutto na sprzedaży 62,9 69,1 85,5 99,1 60,9 68,0 82,8 90,5 9,4% Marża brutto na sprzedaży 53,0% 50,6% 53,5% 52,7% 51,0% 49,9% 53,6% 52,7% -0,9p.p. Kos
Slide 69: Bezpieczny poziom zadłużenia
Bezpieczny poziom zadłużenia mln PLN 2Q16 2016 2Q17 Całość zadłużenia odsetkowego stanowią umowy kredytowe. Na zadłużenie bankowe Zadłużenie składają się w kredyty w rachunku 97,5 93,7 90,7 długoterminowe obrotowym oraz kredyty inwestycyjne. Dług bankowy 95,7 91,9 88,9 Istnieje możliwość dalszeg
Slide 70: Miesięczne dane o sprzedaży
Miesięczne dane o sprzedaży PRZYCHODY SEGMENTU ODZIEŻOWEGO (VISTULA, WÓLCZANKA, DENI CLER) 50 40% 44 40 37 35 35 35 30% 33 33 30 27 31 31 31 29 29 30 26 29 27 27 27 27 27 2727 26 23 24 25 25 22 25 24 24 23 20 22 21 21 22 21 22 23 22 20% 2122 21 21 20 19 19 19 19 19 19 20 16 17 19 19 17 17 16 14 15 1
Slide 71: Miesięczne dane o sprzedaży
Miesięczne dane o sprzedaży PRZYCHODY SEGMENTU JUBILERSKIEGO 50 (W.KRUK) 40% 44 45 43 43 40 36 30% 35 30 25 23 20% 20 22 18 16 20 20 20 18 18 18 1818 18 17 17 17 17 14 16 16 18 14 15 16 15 15 1416 14 15 12 15 14 15 14 15 14 15 14 15 11 13 13 13 13 13 13 13 15 12 12 12 12 12 12 11 11 10 10% 9 10 5 0
Slide 72: Miesięczne dane o sprzedaży
Miesięczne dane o sprzedaży PRZYCHODY GRUPY KAPITAŁOWEJ 100 30% 92 81 81 25% 80 73 63 20% 61 60 55 53 47 55 53 45 52 48 39 48 43 48 49 47 48 46 45 46 46 39 47 45 15% 44 41 41 35 41 41 39 41 40 39 39 39 40 40 39 4039 39 40 40 40 35 34 34 34 34 33 35 34 34 31 34 31 29 28 10% 20 5% 0 0% sprzedaż -1 rok
Slide 73: Struktura akcjonariatu
Struktura akcjonariatu Struktura akcjonariatu 29.08.2017 Źródła informacji o stanie posiadania (udział w kapitale i głosach) akcji Vistula Group S.A. Ilość 1. Informacja podana na podstawie prospektu informacyjnego OFE % udział akcji/głosów PZU „Złota Jesień”za 2016 rok oraz ilości akcji zarejestrow
Slide 74: Słowniczek
Słowniczek Przychody marek Vistula, Wólczanka, Deni Cler oraz segmentu hurtowego, B2B Segment odzieżowy i przerobu uszlachetniającego. Segment jubilerski Przychody detaliczne marki W.Kruk oraz pozostała sprzedaż (w tym B2B). Przychody zawierające asortyment: marynarki, spodnie, okrycia wierzchnie, C
Slide 75: Dziękujemy za uwagę
DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Vistula Group S.A. ul. Pilotów 10 31-462 Kraków