Esotiq & Henderson S.a. · GPW:EAH

Esotiq & Henderson — H1 2024 Earnings Presentation

39 slides from Esotiq & Henderson's earnings presentation, Oct 3, 2024

  1. Slide 1: Prezentacja inwestorska – wyniki za pierwsze półrocze 2024

    Prezentacja inwestorska WYNIKI ZA PIERWSZE PÓŁROCZE 2024 ROKU 3 października 2024 roku

  2. Slide 2: Wyniki finansowe 1H24

    Wyniki finansowe 1H24

  3. Slide 3: Podsumowanie 1H24

    Podsumowanie 1H24 ORAZ WYDARZEŃ DO DATY PUBLIKACJI RAPORTU 94,2 MLN ZŁ ZYSKU BRUTTO 135,6 287 MLN ZŁ PRZYCHODÓW LICZBA SALONÓW 191,8 MLN ZŁ SKONSOLIDOWANYCH PRZYCHODÓW Zysk brutto na sprzedaży Grupy w 1H24 Grupa wypracowała w 1H24 Na koniec 2Q24 Grupa posiadała 287 Skonsolidowane przychody ze sprzed

  4. Slide 4: Wyniki finansowe 1H24 (w mln zł)

    Wyniki finansowe 1H24 (w mln zł) +11% +35% +59% +393% r/r r/r r/r r/r Grupa: 135,6 17,4 PRZYCHODY EBITDA 8,3 EBIT 6,1 WYNIK NETTO +11% +27% +36% +191% r/r r/r r/r r/r Jednostka dominująca: 134,1 PRZYCHODY 17,4 EBITDA 8,4 EBIT 6,2 WYNIK NETTO 4

  5. Slide 5: Rachunek zysków i strat – jednostka dominująca

    Rachunek zysków i strat JEDNOSTKA DOMINUJĄCA W tys. PLN 2Q24 2Q23 Zmiana Zmiana % ▪ Przychody: Wzrost o 17% r/r do 70,97 mln PLN. Przychody ze sprzedaży 70 974 60 648 +10 326 +17,0% ▪ Zysk brutto: Wzrost o 23,1% r/r, poprawa marży z Koszt sprzedanych towarów 19 741 19 021 +720 +3,8% 68,6% do 72,2%.

  6. Slide 6: Rachunek zysków i strat – grupa kapitałowa

    Rachunek zysków i strat GRUPA KAPITAŁOWA W tys. PLN 2Q24 2Q23 Zmiana Zmiana % ▪ Przychody: Wzrost o 18,4% r/r do 72,37 mln PLN. Przychody ze sprzedaży 72 370 61 110 +11 260 +18,4% ▪ Zysk brutto: Wzrost o 24,7% r/r, marża brutto wzrosła z Koszt sprzedanych towarów 19 895 19 014 +881 +4,6% 68,9% do 72

  7. Slide 7: Stabilny poziom marży brutto

    Stabilny poziom marży brutto 60,0 400,0% 52,5 50,3 350,0% 50,0 47,2 42,1 41,8 300,0% 38,6 37,6 38,2 38,3 40,0 34,3 31,8 32,0 31,8 250,0% 29,5 29,7 29,3 29,4 30,8 28,9 30,0 24,4 200,0% 22,4 21,8 150,0% 20,0 65,2% 65,0% 61,4% 61,4% 66,7% 63,1% 65,0% 64,4% 67,2% 62,0% 67,7% 63,4% 62,7% 68,9% 61,3% 66,4

  8. Slide 8: Koszty Grupy/m2

    Koszty Grupy/m2 KOSZTY OPERACYJNE GRUPY (mln PLN) Koszty/m2 na miesiąc 2Q24 2Q23 r/r Koszty sprzedaży Koszty ogólnego zarządu 50,0 46,2 44,6 45,0 43,8 Koszty SG&A Grupy 430 393 9,4% 40,6 8,0 40,0 39,1 39,2 39,0 7,7 37,6 8,9 35,4 6,5 35,0 7,5 8,5 Esotiq Polska sklepy 409 373 9,7% 6,5 8,0 31,0 5,0 29,

  9. Slide 9: Zadłużenie i gotówka

    Zadłużenie i gotówka PRZEPŁYWY FINANSOWE GRUPY 1H24 (mln PLN) 30,0 9,0 -23,3 25,0 ▪ Grupa zakończyła 1H24 środkami pieniężnymi w kwocie 3,0 mln zł. Największe pozycje w cash flow to zmiana stanu zapasów i zobowiązań, spłaty z tytułu 20,0 1,9 1,1 -5,3 kredytów i pożyczek oraz leasingu finansowego. 6,

  10. Slide 10: Kapitał pracujący i zapasy

    Kapitał pracujący i zapasy KAPITAŁ PRACUJĄCY (tys. PLN) 50 000 37 571 36 937 45 000 35 141 34 859 34 760 34 660 34 623 33 966 33 261 33 029 31 835 31 750 40 000 29 367 25 842 35 000 24 116 24 009 Na koniec czerwca 2024 roku spółka posiadała zapasy o 30 000 20 085 19 748 18 645 wartości 73,2 mln zł,

  11. Slide 11: Podsumowanie biznesowe

    Podsumowanie biznesowe

  12. Slide 12: Salony marki ESOTIQ w 8 krajach

    Salony marki ESOTIQ w 8 krajach 25 ON-LINE ▪ Strategia sprzedażowa Esotiq zakłada obecność marki Sieć salonów własnych i franczyzowych na rynkach: polskim i europejskim w kanałach sprzedaży Sprzedaż hurtowa i multibrandy offline oraz online (głównie poprzez ofertę na @ Sklep internetowy poszczególny

  13. Slide 13: Rozwój sieci salonów sprzedaży ESOTIQ

    Rozwój sieci salonów sprzedaży ESOTIQ Optymalizacja sieci salonów sprzedaży – cel spółki LICZBA SALONÓW ▪ Analiza potencjału poszczególnych lokalizacji umożliwiła wypracowanie strategii działania dla utrzymania jedynie wysoko rentownych punktów sprzedaży. 288 ▪ Do dziś spółka jest w procesie pozyski

  14. Slide 14: Rozwój sprzedaży online Esotiq

    Rozwój sprzedaży online Esotiq 29,9 mln zł 22% SPRZEDAŻY WYGENEROWANEJ UDZIAŁ SPRZEDAŻY ONLINE ONLINE W 1H24 W CAŁOŚCI BIZNESU SPÓŁKI ▪ Sprzedaż przez własne platformy e-commerce oraz zewnętrzne platformy marketplace, zapewniające szerokie dotarcie do klientów. ▪ Rozwój aplikacji mobilnej jako klucz

  15. Slide 15: Sprzedaż online w 2Q24

    Sprzedaż online w 2Q24 PRZYCHODY E-SKLEPÓW (tys. PLN) 16 343 18 000 15 007 14 903 14 903 ▪ W pierwszej połowie roku 2024 sprzedaż online była realizowana na platformach 14 080 16 000 12 680 własnych: Esotiq, Henderson. Realizowaliśmy sprzedaż na naszych własnych platformach: 11 508 11 473 11 317 14

  16. Slide 16: Aplikacja mobilna Esotiq

    Aplikacja mobilna Esotiq ▪ Przeniesienie procesu sprzedaży do aplikacji mobilnej Esotiq znacząco podnosi wygodę zakupów dla naszych Klientek. Dzięki tej innowacji, użytkowniczki mogą zamówić swoje ulubione produkty za jednym kliknięciem, co pozwala na oszczędność czasu. Obsługa klienta w aplikacji z

  17. Slide 17: Działania marketingowe ESOTIQ

    Działania marketingowe ESOTIQ 1,5 mln 400k 2,5 mln ilość uczestników ESOTIQ pobrań aplikacji zasięg na Facebooku CLUB ▪ Wdrożenie nowej strategii marketingowej, rozwój w strukturach wewnętrznych marketingu. ▪ Nowa strategia wizerunkowa bazująca na nowej koncepcji wizualnej i komunikacyjnej: estetycz

  18. Slide 18: Rozwój rynku eksportowego

    Rozwój rynku eksportowego Kraj/Miasto Liczba salonów (30.06.2024) Łotwa 1 ▪ W 2Q24 sprzedaż zagraniczna w modelu B2B prowadzona była Mołdawia 1 łącznie do 20 krajów, przy współpracy z 30 współpracującymi Macedonia Północna 2 podmiotami. W Europie spółka posiada łącznie 23 sklepy partnerskie Serbia 5

  19. Slide 19: Plany ekspansji międzynarodowej 2024-2027

    Plany ekspansji międzynarodowej 2024-2027 ▪ Dotychczasowa strategia ekspansji międzynarodowej została poddana weryfikacji. Stworzono kompleksowy plan rozwoju marek należących do Spółki Planowana ekspansja na rynkach międzynarodowych, koncentrujący się na wybranych obszarach międzynarodowa produktowy

  20. Slide 20: Długoterminowe cele Spółki

    Długoterminowe cele Spółki

  21. Slide 21: Główne cele spółki

    Główne cele spółki Kontynuacja wzrostu sprzedaży Przyspieszenie rotacji towaru Wdrożenie nowych linii przy jednoczesnym wzroście w sieci sprzedaży oraz optymalizacja produktowych dla marży wartościowej brutto jego jakości handlowej poszerzenia oferty Rozwój powierzchni handlowej Dynamiczny rozwój ka

  22. Slide 22: Przewagi konkurencyjne

    Przewagi konkurencyjne Silna pozycja finansowa Dynamiczny rozwój sprzedaży online Zarządzanie kosztami Szeroka oferta wysokiej jakości i efektywność operacyjna produktów Stabilna marża brutto na poziomie ok. 73% w W 1H24 sprzedaż online stanowiła ok. 22% 2Q24, co jest wynikiem ogromnego doświadczeni

  23. Slide 23: Outlook

    ESOTIQ @ HENDERSON Outlook

  24. Slide 24: Outlook na II półrocze

    Outlook na II półrocze ▪ Roczne trendy sprzedaży wskazują na wysokie wyniki sprzedaży w 2H24, w szczególności w 4Q24. Tradycyjny wzrost popytu połączony z aktywnością spółki w zakresie promocji stwarza szanse na generowanie satysfakcjonującej sprzedaży. ▪ W 2H24 spółka wprowadza do sprzedaży pierwsz

  25. Slide 25: Informacje dodatkowe

    Informacje dodatkowe

  26. Slide 26: Model biznesowy

    Model biznesowy SKLEPY STACJONARNE SPRZEDAŻ ONLINE B2B WŁASNE SALONY WŁASNE PLATFORMY E-COMMERCE Na rynku polskim spółka prowadzi sprzedaż marki Henderson poprzez kanał B2B. Sprzedaż realizowana jest do Spółka prowadzi sklepy własne pod marką Esotiq Spółka intensywnie rozwija sprzedaż online poprzez

  27. Slide 27: Marka Esotiq

    Marka Esotiq Esotiq to marka damskiej bielizny, bielizny nocnej oraz strojów kąpielowych, obecna 25 lat na polskim rynku. Produkty marki są dostępne w 290 sklepach monobrandowych, zlokalizowanych na terenie całej Polski oraz online - na platformie esotiq.com oraz wybranych marketplaces (m.in. Zaland

  28. Slide 28: Marka Esotiq

    Marka Esotiq Działania marketingowe wspierane są przez współpracę z topowymi modelkami, Joanną Krupą, Marceliną Zawadzką oraz kolaboracje z gwiazdami, o których wkrótce poinformujemy rynek. Od sezonu AW24 wprowadziliśmy nową linię dedykowaną młodszej klientce - BLOOVII by Esotiq, dostępną w tej same

  29. Slide 29: Nowa linia produktowa Bloovii

    Nowa linia produktowa Bloovii ▪ Dla młodszych klientów przygotowano nową linię produktową Bloovii, co rozszerza ofertę Spółki. ▪ Produkty Bloovii są tworzone na bazie profesjonalnej wiedzy i doświadczenia Esotiq, co stanowi ich wyróżnik na rynku. ▪ Struktura oferty produktowej została dostosowana do

  30. Slide 30: Marka Henderson

    Marka Henderson Henderson to marka bielizny męskiej i damskiej, która od 25 lat jest obecna na polskim rynku. Charakterystyczne dla marki jest wzornictwo premium, które wyróżnia się ponadczasową elegancją. Minimalistyczne, bazowe produkty Henderson wykonane są z naturalnych materiałów, co zapewnia w

  31. Slide 31: Przewaga konkurencyjna Esotiq brafitting

    Przewaga konkurencyjna Esotiq brafitting ▪ Brafitting jest podstawową kompetencją Spółki i stanowi istotny element ścieżki sprzedażowej we wszystkich kanałach dystrybucji. ▪ Zespoły sprzedażowe w salonach Esotiq regularnie uczestniczą w szkoleniach z zakresu brafittingu, aby podnieść swoje umiejętno

  32. Slide 32: Franczyza depozytowa w Polsce

    E&H (jednostka dominująca) Franczyza depozytowa w Polsce Koszty i obowiązki: Zalety: ▪ Towar i system sprzedażowy należy do E&H. ▪ Uzyskiwanie marży detalicznej. ▪ E&H dostarcza towar do sklepów, organizuje obrót gotówki oraz odpowiada za promocję. ▪ Pełna kontrola nad towarem. ▪ Sprzedaż dokonywana

  33. Slide 33: Struktura sprzedaży

    Struktura sprzedaży STRUKTURA SPRZEDAŻY GRUPY (mln PLN) 100,0 Salony Własne Salony Franczyzowe Internet Pozostałe 90,0 81,9 80,0 74,2 13,7 70,1 71,7 70,0 13,4 9,1 61,1 62,7 59,8 60,5 14,5 60,0 16,3 55,1 12,3 11,8 11,0 10,7 15,0 50,7 13,1 50,0 9,4 14,6 8,8 9,6 7,2 14,0 14,9 40,0 11,3 9,7 32,4 31,3 28

  34. Slide 34: Rozwój sieci sklepów

    Rozwój sieci sklepów 2019 2020 2021 2022 2023 2024 LICZBA SALONÓW 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q MARKA Esotiq 297 308 306 304 303 306 313 312 312 307 303 304 305 299 296 295 292 292 286 288 288 287 Esotiq Polska 263 268 268 271 269 272 276 275 275 278 274 273 275 2

  35. Slide 35: Rozwój powierzchni

    Rozwój powierzchni 2019 2020 2021 2022 2023 2024 POWIERZCHNIA SKLEPÓW m2 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q MARKA Esotiq 18 090 18 661 18 689 18 667 18 818 18 902 19 364 19 405 19 408 18 773 18 537 18 658 18 836 18 535 18 285 18 241 18 088 18 028 17 643 17 775 17 788 1

  36. Slide 36: Rozwój średniej wielkości sklepów

    Rozwój średniej wielkości sklepów 2019 2020 2021 2022 2023 2024 ŚREDNIA WIELKOŚĆ SALONU m2 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q MARKA Esotiq 61 61 61 61 62 62 62 62 62 61 61 61 62 62 62 62 62 62 62 62 62 63 Esotiq Polska 61 60 61 61 62 62 62 63 63 62 62 62 63 63 62 62 62

  37. Slide 37: Kwartalne wyniki Grupy

    Kwartalne wyniki Grupy W MLN PLN 1Q19 2Q19 3Q19 4Q19 1Q20 2Q20 3Q20 4Q20 1Q21 2Q21 3Q21 4Q21 1Q22 2Q22 3Q22 4Q22 1Q23 2Q23 3Q23 4Q23 1Q24 2Q24 Przychody grupy 39,1 45,2 50,4 45,1 38,3 39,7 51,7 44,0 45,7 49,1 59,9 51,1 51,3 55,5 74,8 60,2 61,1 61,1 82,1 71,1 63,2 72,4 Koszt wytworzenia 16,8 15,7 20,

  38. Slide 38: Struktura akcji i głosów

    Struktura akcji i głosów STAN NA 27 WRZEŚNIA 2024 ROKU Akcje własne Adam Skrzypek Akcje własne Adam Skrzypek 12,20% Lemuria 4,77% 8,43% 6,07% Partners SICAV 7,47% 2 233 500 3 233 500 szt. szt. Pozostali 24,34% Pozostali 35,02% Patronado Limited 40,54% Lemuria Partners SICAV Patronado Limited 38 5,16

  39. Slide 39: Kontakt

    Kontakt ESOTIQ & Henderson S.A. Ul. Budowlanych 31C, Gdańsk tel. +48 58 728 48 00 www.esotiq.com www.esotiqhenderson.com ir@esotiqhenderson.com @esotiq @henderson_underwear @esotiq

Esotiq & Henderson — H1 2024 Earnings Presentation on 6ix