Marvipol Development Sa · GPW:MVP

Marvipol Development Sa — Q1 2019 Earnings Presentation

28 slides from Marvipol Development Sa's earnings presentation, Jun 4, 2019

  1. Slide 1: Prezentacja inwestorska

    MARVIPOL DEVELOPMENT | 1 PREZENTACJA INWESTORSKA WARSZAWA, 4 czerwca 2019 R. KAŻDY SZCZEGÓŁ TO POWÓD DO DUMY

  2. Slide 2: Wprowadzenie

    MARVIPOL DEVELOPMENT | 2 WPROWADZENIE

  3. Slide 3: Emitent w skrócie

    Emitent w skrócie MARVIPOL DEVELOPMENT | 3 PROFIL SPÓŁKI WYBRANE INFORMACJE RYNKOWE ▪ Jedna z wiodących firm deweloperskich Indeks sektorowy WIG-Nieruchomości ▪ Dwa segmenty działalności: ISIN PLMRVDV00011 ▪ deweloperski Liczba akcji 41.652.852 ▪ magazynowy Kapitalizacja(1) 146 mln zł C/Z 3,10 C/WK

  4. Slide 4: Najważniejsze wydarzenia 2019 r.

    Najważniejsze wydarzenia 2019 r. MARVIPOL DEVELOPMENT | 4 SEGMENT DEWELOPERSKI: SEGMENT MAGAZYNOWY: ▪ Wysoka sprzedaż lokali, efektowny debiut ▪ Ukończenie budowy dwóch inwestycji: inwestycji W Apartments (stołeczna Wola) Warsaw South (IC 94) oraz Warszawa II (IC 59) ▪ Oddanie do użytkowania drugieg

  5. Slide 5: Segment deweloperski

    MARVIPOL DEVELOPMENT | 5 SEGMENT DEWELOPERSKI

  6. Slide 6: Segment deweloperski w liczbach

    Segment deweloperski w liczbach MARVIPOL DEVELOPMENT | 6 303 LOKALE SPRZEDANE W I KW. 2019 R. (52% WZROST RDR.) 2290 50% 245 000 m 2 50% PU projektów mieszkaniowych* LOKALE W BUDOWIE*, (44% Z NICH JEST SPRZEDANYCH) 169 LOKALE PRZEKAZANE NABYWCOM Projekty w realizacji W I KW. 2019 R. (293% WZROST RDR

  7. Slide 7: Portfel projektów

    Portfel projektów MARVIPOL DEVELOPMENT | 7 Projekty w realizacji Projekty w przygotowaniu (PUM/PUU, tys. m2) (PUM/PUU, tys. m2) Pozostałe 32 Chmielna 9 122 123 Central Park Warunkowe Kołobrzeg Unique Tower Ursynów projekty 10 24 38 94 tys. m2 tys. m2 PUM/PUU* PUM/PUU* Pozostałe w przygotowaniu 11 Ri

  8. Slide 8: Sprzedaż mieszkań

    Sprzedaż mieszkań MARVIPOL DEVELOPMENT | 8 PODSUMOWANIE KONTRAKTACJA LOKALI (SZT.) ▪ 52% wzrost wolumenu sprzedaży w Q1 2019 r. 303 ▪ 76% wzrost wartości sprzedanych lokali w Q1 2019 r. 200 179 ▪ Spektakularny debiut inwestycji W Apartments (34% lokali w inwestycji sprzedanych w I kw. 2019 r.) ▪ Pon

  9. Slide 9: Segmentacja sprzedaży

    Segmentacja sprzedaży MARVIPOL DEVELOPMENT | 9 ▪ Uzupełnienie oferty o nowe projekty ze średniej i wyższej półki, w połączeniu ze wzrostem cen mieszkań w projektach wieloetapowych przekłada się na znaczący wzrost średniej ceny transakcyjnej mieszkań. ▪ Zarząd spodziewa się, że w 2019 r. udział sprze

  10. Slide 10: Oferta mieszkaniowa

    Oferta mieszkaniowa MARVIPOL DEVELOPMENT | 10 ▪ Motorem wzrostu sprzedaży w I kw. 2019 r. była zdywersyfikowana, uzupełniana o nowe projekty oraz kolejne etapy wieloetapowych inwestycji, oferta mieszkaniowa. Lokale w ofercie Wszystkie lokale w inwestycji (stan na 31.03.2019 r.) Przewidziany termin P

  11. Slide 11: Harmonogram projektów

    Harmonogram projektów MARVIPOL DEVELOPMENT | 11 ▪ W 2019 r. Grupa Marvipol Development może wprowadzić do realizacji 7 projektów z 1,2 tys. lokali i 51,5 tys. m2 PU. Riviera Park 2 212 lokali, 10,4 tys. m2 PU Grunty planowane Cascade Residence 44 lokale, 3,6 tys. m2 PU Grunty nabyte CPU 4 405 lokali

  12. Slide 12: Przekazania mieszkań

    Przekazania mieszkań MARVIPOL DEVELOPMENT | 12 ▪ 169 przekazanych w I kw. 2019 r. lokali, 1044 sprzedanych, a nieprzekazanych lokali na koniec marca 2019 r. 600 1 200 1 089 1 044 1 000 979 1 000 922 910 891 822 400 800 720 600 200 400 200 27 14 99 371 43 123 338 251 169 0 0 I kw. 2017 r. II kw. 2017

  13. Slide 13: Przychody i rentowność sprzedaży

    Przychody i rentowność sprzedaży MARVIPOL DEVELOPMENT | 13 ▪ 29% rentowność sprzedaży osiągnięta dzięki przekazaniom lokali z Riviera Park Lokale przekazane klientom w I kw. 2019 r. Projekty Przychód ze sprzedaży Koszt własny sprzedaży Liczba Marża brutto (tys. zł) (tys. zł) Riviera Park 2 161 47 83

  14. Slide 14: Potencjał przekazań w 2019 r.

    Potencjał przekazań w 2019 r. MARVIPOL DEVELOPMENT | 14 ▪ Plan rozwoju Grupy na 2019 r. zakłada co najmniej utrzymanie wielkości przekazań na poziomie z 2018 r. (755 przekazanych lokali) ▪ Na 31.03.2019 r. Grupa miała zawartych 568 umów sprzedaży lokali o wartości 193,4 mln zł, których finalizacja (

  15. Slide 15: Segment magazynowy

    MARVIPOL DEVELOPMENT | 15 SEGMENT MAGAZYNOWY

  16. Slide 16: Segment magazynowy w liczbach

    Segment magazynowy w liczbach MARVIPOL MARVIPOLDEVELOPMENT DEVELOPMENT || 16 1,2 mln PLN 16% ZYSK NETTO SEGMENTU MAGAZYNOWEGO 117,9 W I KW. 2018 R. 49,7 mln PLN mln PLN 51% zainwestowanych 33% w projekty ROZPOZNANY ZYSK NA PROJEKTACH magazynowe* SPRZEDANYCH W 2017-2019 R.* 217 tys. m2 GLA Projekty w

  17. Slide 17: Portfel inwestycji magazynowych

    Portfel inwestycji magazynowych* MARVIPOL DEVELOPMENT | 17 Warszawa I (IC 82) 11 tys. m2 Warsaw South (IC 94) 38 tys. m2 Warszawa II (IC 59) 14 tys. m2 Pruszków (IC 92) 25 tys. m2 Warszawa-Konotopa III (IC 108) 22 tys. m2 Górny Śląsk (IC 63) 35 tys. m2 Okolice Szczecina (IC 84) 72 tys. m2 Konotopa (

  18. Slide 18: Zaawansowanie realizacji projektów

    Zaawansowanie realizacji projektów* MARVIPOL DEVELOPMENT | 18 Udział Marvipol w projekcie 100% Górny Śląsk (IC 63) 68% 100% 68% Warszawa I (IC 82) 68% 90% 75% Okolice Szczecina (IC 84) 90% 68% 92% Warsaw South (IC 94) 100% 68% 100% Warszawa II (IC 59) 100% 68% 55% Pruszków (IC 92) 70% 52% 26% Warsza

  19. Slide 19: Harmonogram realizacji projektów

    Harmonogram realizacji projektów MARVIPOL DEVELOPMENT | 19 Warszawa-Konotopa (IC 37) Okolice Warszawy (IC 60) Górny Śląsk (IC 63) Okolice Krakowa (IC 72) OBI w Łodzi (IC 80) Warszawa-Konotopa II (IC 81) Warszawa I (IC 82) Okolice Szczecina (IC 84) Warsaw South (IC 94) Warszawa II (IC 59) Pruszków (I

  20. Slide 20: Ewolucja zaangażowania kapitałowego

    Ewolucja zaangażowania kapitałowego MARVIPOL DEVELOPMENT | 20 Wartość inwestycji (wpłat na kapitał oraz pożyczek) w projekty magazynowe (w mln zł) Realizowane projekty Górny Śląsk, Warszawa I, okolice Szczecina, Warsaw 30.05.2019 r. 117,9 South, Warszawa II, Pruszków, Warszawa-Konotopa III, Górny Śl

  21. Slide 21: Rozpoznany wynik finansowy

    Rozpoznany wynik finansowy MARVIPOL DEVELOPMENT | 21 Rozpoznany wynik na inwestycji (do 31.03.2019 r.) GLA Udział Grupy (tys. m2) w projekcie 0,0 1,0 2,0 3,0 4,0 5,0 6,0 7,0 8,0 9,0 35 68% Górny Śląsk (IC 63) 5,4 35 68% Okolice Krakowa (IC 72) 8,1 50 58% OBI w Łodzi (IC 80) 6,6 42 68% Warszawa-Konot

  22. Slide 22: Wyniki finansowe

    MARVIPOL DEVELOPMENT | 22 WYNIKI FINANSOWE

  23. Slide 23: Wybrane dane finansowe

    Wybrane dane finansowe MARVIPOL DEVELOPMENT | 23 tys. zł I kw. 2019 r. I kw. 2018 r. Zmiana Przychody ze sprzedaży 53 549 20 530 161% Zysk brutto na sprzedaży 15 253 5 104 199% Marża brutto na sprzedaży (proc.) 28,5% 24,9% 3,6 pkt. proc. Udział w zyskach wspólnych przedsięwzięć 4 685 4 250 10% Zysk

  24. Slide 24: Struktura aktywów

    Struktura aktywów MARVIPOL DEVELOPMENT | 24 w mln PLN Projekty mieszkaniowe w realizacji i w przygotowaniu 535,4 Projekty nie ujęte w Łącznie harmonogramie realizacji 28,9 1044,5 Gotowe lokale Projekty magazynowe 26,3 (equity, pożyczki, nieruchomości) 161,4 Pozostałe (należności, aktywa podatkowe, i

  25. Slide 25: Zadłużenie

    Zadłużenie MARVIPOL DEVELOPMENT | 25 Zapadalność zobowiązań odsetkowych w mln PLN, stan na 31 marca 2019 roku 140,0 120,0 ∑126,2 100,0 ∑127,8 80,0 ∑62,4 60,0 113,4 40,0 80,1 62,4 20,0 47,7 ∑16,0 12,8 16,0 0,0 0,0 2019 2020 2021 2022 Kredyty i pożyczki Obligacje ∑ Razem

  26. Slide 26: Plany i perspektywy

    = = = < Lu oO Y oc Lu ae PLANY

  27. Slide 27: Cele na 2019 r.

    Cele na 2019 r. MARVIPOL DEVELOPMENT MARVIPOL DEVELOPMENT || 27 27 Realizacja Dwucyfrowy (w ujęciu proc.) wzrost wolumenu sprzedanych lokali  Dwucyfrowy (w ujęciu proc.) wzrost przychodów ze sprzedaży  Utrzymanie poziomu wydań lokali  Uruchomienie co najmniej czterech inwestycji mieszkaniowych 

  28. Slide 28: Dziękujemy za uwagę

    MARVIPOL DEVELOPMENT | 28 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Marvipol Development S.A. ul. Prosta 32 00-838 Warszawa

Marvipol Development — Q1 2019 Earnings Presentation on 6ix