Slide 1: Prezentacja wyników za 2Q26
Prezentacja wyników za 2Q26 GDAŃSK, 17 WRZEŚNIA 2026
Slide 2: Oświadczenie
Oświadczenie Niniejsza prezentacja („Prezentacja”) została przygotowana wiedzy i są zależne od szeregu czynników, które mogą przez LPP SA ("Spółka") z należytą starannością. Może ona powodować, że faktyczne wyniki będą w sposób istotny różnić jednak posiadać pewne nieścisłości lub pominięcia. Prezen
Slide 3: Podsumowanie 2Q26
01 Podsumowanie 2Q26 PREZENTACJA 2Q26 3
Slide 4: Stabilny rozwój biznesu
Stabilny rozwój biznesu 230 4 000 Marketplace + Sinsay 506 mln PLN otwartych salonów w sieci inwestycji w 2Q26 uruchomiony w Polsce salonów 4 033 salony na koniec 2Q26, około 150 mln PLN kolejny silnik wzrostu marki w tym 2 669 Sinsay na logistykę, w tym 212 w marce Sinsay uruchomienie n
Slide 5: Bardzo dobra rentowność w kwartale
Bardzo dobra rentowność w kwartale 6,6 1,7 1,1 768 mld PLN mld PLN mld PLN mln PLN przychodów EBITDA zysku operacyjnego zysku netto +18% r/r1 +42% r/r +57% r/r +48% r/r 1Dynamika przychodów w walutach stałych: +18% Dane za 2025 rok zostały oczyszczone o wpływ dokonanego odpisu aktualizującego wartoś
Slide 6: Systematyczny rozwój sieci Sinsay
Systematyczny rozwój sieci Sinsay LICZBA NOWYCH SALONÓW LICZBA SKLEPÓW WG MAREK # (brutto) # (netto, stan na 31.07.2026) 365 POWIERZCHNIA 296 245 Polska 379 (+6) 1 062 tys. m2 232 230 (-20) +9% r/r 348 381 253 (-14) Zagranica 200 121 212 4 033 2 180 tys. m2 (+838) +29% r/r 102 359 (+9) 2 669 43 32 1
Slide 7: Dynamiczne wzrosty w kluczowych regionach
Dynamic wzrosty w kluczowych regionach POLSKA CEE SEE Liczba Powierzchnia Liczba Powierzchnia Liczba Powierzchnia salonów (tys. m2) salonów (tys. m2) salonów (tys. m2) 1 374 1 062 564 454 1 084 901 +111 +9% +101 +15% +315 +30% BALTICS WE EE i CA Liczba Powierzchnia Liczba Powierzchnia Liczba Powierz
Slide 8: Uruchomienie marketplace Sinsay
Uruchomienie marketplace Sinsay START Sierpień 2026, w modelu 3P. Polska jako pierwszy rynek, ekspansja zagraniczna w kolejnych etapach. ROLA MARKETPLACE Poszerzenie oferty o komplementarne kategorie produktowe. Zwiększenie częstotliwości zakupów i rozwój Sinsay w kierunku „one-stop-shop”. O
Slide 9: Uruchomienie nowego centrum dystrybucyjnego w Rumunii
Uruchomienie nowego centrum dystrybucyjnego w Rumunii uruchomienie – lipiec 2026 powierzchnia – 56 tys. m2 lokalizacja - Bolintin-Deal (k. Bukaresztu) pojemność magazynu – 35 mln sztuk Cel: obsługa rosnącej sieci stacjonarnej regionu Europy Południowo-Wschodniej oraz zapewnienie zaplecza dla
Slide 10: Wyniki finansowe 2Q26
02 Wyniki finansowe 2Q26 PREZENTACJA 2Q26 10
Slide 11: Mocne odbicie sprzedaży w obu kanałach
Mocne odbicie sprzedaży w obu kanałach SPRZEDAŻ GRUPY Wpływ kursów walut w 2Q26: ok. +0,1 pp. mln PLN +15% Sprzedaż zagraniczna (+22,2% r/r) rosła szybciej niż 12 049 w Polsce (+13,6% r/r), z najwyższą dynamiką w Europie +18% 10 508 Wschodniej i Azji Centralnej. 6 577 5 554 Sprzedaż internetow
Slide 12: Dynamika sprzedaży porównywalnej (LFL) r/r
Dynamika sprzedaży porównywalnej (LFL) r/r +7,5% +4,3% +4,3% +3,2% +1,6% +1,8% +1,4% -0,5% -2,8% 2Q24 3Q24 4Q24 1Q25 2Q25 3Q25 4Q25 1Q26 2Q26 Sinsay +8,7% +11,2% +1,5% +0,9% -0,6% -1,7% -1,6% -6,8% -1,2% dojrzałe -0,5% +4,6% +1,4% +7,9% +3,7% +10,8% +0,5% +2,2% +5,4% marki PREZENTACJA 2Q26 12
Slide 13: Wzrost marży brutto r/r
Wzrost marży brutto r/r KWARTALNA MARŻA BRUTTO GRUPY Kolekcje zamówione przy korzystnym kursie USD/PLN, widoczny pozytywny efekt umocnienia +3,7 pp. złotego (~3,6 vs ~4,0) oraz korzystniejszych 58,5% 57,6% 57,7% stawek frachtowych. 56,6% Poprawa oferty produktowej w markach House 55,6% 56,2% i C
Slide 14: Efektywne zarządzanie kosztami SG&A
Efektywne zarządzanie kosztami SG&A KOSZTY SG&A/M2 Spadek kosztów SG&A/m2 o 3,6% r/r dzięki wdrożonym automatyzacjom w logistyce e-commerce oraz utrzymaną -0,3pp. 550 45,1% 50 kontrolą kosztów w centrali. 500 40,6% 45 40,2% 38,8% 39,8% 450 40 Wzrost kosztów SG&A o 17,4% r/r głównie ze względu na
Slide 15: Dynamiczny wzrost zysków i rentowności
Dynamiczny wzrost zysków i rentowności ZYSK EBITDA ZYSK OPERACYJNY - EBIT ZYSK NETTO mln PLN +42% mln PLN mln PLN +57% +48% 2Q 1 744 1 127 1 224 768 719 520 2Q25 2Q26 2Q25 2Q26 2Q25 2Q26 Marża Marża Marża EBITDA 22,0% 26,5% EBIT 12,9% 17,1% zysku netto 9,4% 11,7% +40% +53% +45% 1H 3 026 1 815 1 243
Slide 16: Realizacja inwestycji zgodnie z planem
Realizacja inwestycji zgodnie z planem WYDATKI INWESTYCYJNE Nakłady na sklepy w 2Q26 wyniosły 279 mln PLN mln PLN (-26% r/r) ze względu na kontynuację otwarć -14% 1 248 nowych salonów stacjonarnych, głównie marki 1 068 Sinsay. -20% 635 656 146 mln PLN (-24% r/r) inwestycji logistycznych 531 506
Slide 17: Zapasy przygotowane na Jesień/Zimę 2026
Zapasy przygotowane na Jesień/Zimę 2026 ZAPASY I ZAPASY/M2 Na koniec 2Q26 roku zapasy wyniosły 5,3 mld PLN, wyższy poziom ze względu na przygotowanie do -17% sezonu Jesień/Zima 2026. 1 918 1 903 1 964 1 816 1 827 1 693 1 633 W 2Q26 spadek poziomu zapasów/m2 o 16,9% r/r 1 507 1 426 głównie ze wzg
Slide 18: Stabilne fundamenty finansowe
Stabilne fundamenty finansowe KAPITAŁ OBROTOWY PRZEPŁYWY PIENIĘŻNE DŁUG NETTO mln PLN mln PLN 14 000 mln PLN, MSSF16 1,5 2 500 1,2 12 000 -720 -861 2 000 1,1 1,1 1,2 10 000 1,3 1,0 1 500 1 000 2 114 8 000 0,9 5 217 5 269 1 828 1 454 6 000 500 771 907 5 686 4 952 5 078 5 532 6 065 0,6 202 169 0 4 000
Slide 19: Podsumowanie 2Q26
Podsumowanie 2Q26 01 Silny wzrost sprzedaży Powrót do dwucyfrowych wzrostów w obu kanałach sprzedaży. Systematyczny wzrost zysków 02 Wzrost zysków na każdym poziomie: EBITDA, EBIT, zysk netto. Wysoka sprawność operacyjna 03 Konsekwentna realizacja inicjatyw biznesowych, efektywne zarządzanie zapasem
Slide 20: Outlook 2026+
03 Outlook 2026+ PREZENTACJA 2Q26 20
Slide 21: Back to school
Back to school RESERVED I SINSAY - KIDS OMNICHANNEL +23% r/r Komfort i funkcjonalność – t-shirty, bluzy, dresy i produkty dopasowane do pogody. OFFLINE Denim i luźne fasony – jeansy, szerokie spodnie i swobodne sylwetki. +19% r/r Baza & trendy – nadruki, hafty, licencje uzupełniają codzienne f
Slide 22: Sinsay: wzmocnienie dynamiki sprzedaży
Sinsay: wzmocnienie dynamiki sprzedaży OBSZAR DZIAŁANIA STATUS PO 2Q26 „Back to fashion” Bardziej zbalansowana struktura oferty: dobre wyniki produktów ze średniej Smart Value: cena + jakość + design półki cenowej, przy utrzymaniu atrakcyjnej oferty w niższych price pointach. KOLEKCJA Przysp
Slide 23: Bardzo dobry start III kwartału
Bardzo dobry start III kwartału 20% wzrostu r/r sprzedaży Grupy w walutach stałych w okresie 1 sierpnia – 15 września (wpływ kursów walut ok. +0,2 pp.): r/r, waluty stałe 1.08.2026-15.09.2026 Sprzedaż +20% online +20% LFL +4% Korzystna marża brutto na sprzedaży, w analizowanym okresie powyżej ub
Slide 24: Cele średnioterminowe
Cele średnioterminowe 2026 2025 2026 2027 update Sprzedaż z działalności podstawowej, mld PLN 23,1 ok. 26 - 27 ok. 26 - 27 ok. 30-31 w tym: Offline 16,6 ok. +16 - 20% r/r ok. +16 - 20% r/r ok. +15 - 20% r/r Online 6,4 ok. +10 - 12% r/r ok. +10 - 12% r/r ok. 15% r/r Marża brutto na sprzedaży 55,6% ok
Slide 25: Q&A
04 Q&A PREZENTACJA 2Q26 25
Slide 26: Back-up
05 Back-up PREZENTACJA 2Q26 26
Slide 27: Sinsay: koncentracja na jakości
Sinsay: koncentracja na jakości RENTOWNOŚĆ SALONÓW1 RENTOWNOŚĆ WG ROZMIARU SALONÓW1,2 EBITDA % 32,6% 30,9% 31,4% 31,0% Sinsay 25,8% 30,1% 30,7% 31,3% 29,2% 40% śr. EBITDA: 31% 22,7% 20% dojrzałe marki śr. EBITDA: 33% 0% 43% 39% 32% 33% 20% 16% -20% 4% 5% 6% 4% format "mini" XS S M L 98% salonów z do
Slide 28: Niższe koszty sklepów własnych
Niższe koszty sklepów własnych KOSZTY SKLEPÓW WŁASNYCH/M2 Niższe r/r koszty najmu/m2 → większa liczba 240 otwieranych salonów marki Sinsay z niższymi 220 czynszami. 200 -3% 180 168 164 162 163 Niższe r/r koszty personelu/m2 → efektywne 160 155 140 50 51 51 51 zarządzanie czasem pracy w salonach.
Slide 29: Wybrane wyniki finansowe
Wybrane wyniki finansowe mln PLN, MSSF16 1Q25 2Q25 3Q25 4Q25 1Q26 2Q26 r/r Przychody 4 954 5 554 6 141 6 460 5 472 6 577 18,4% Przychody r/r +21,6% +17,4% +21,6% +16,4% +10,5% +18,4% - Przychody r/r (CC) +23,5% +19,6% +23,3% +18,3% +10,8% +18,3% - Marża brutto na sprzedaży 54,0% 54,0% 57,6% 56,2% 58
Slide 30: Słownik pojęć
Słownik pojęć Polska Sprzedaż detaliczna w Polsce oraz pozostała sprzedaż LPP SA. Region obejmujący: CEE (Czechy, Słowacja, Węgry), Baltic (Litwa, Łotwa, Estonia), SEE (Bułgaria, Rumunia, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Bośnia Zagranica i Hercegowina, Północna Macedonia, Grecja, Albania, Kosowo, Mołdaw
Slide 31: Kontakt
Kontakt LPP SA CENTRALA ul. Łąkowa 39/44, 80-769 Gdańsk Tel. +48 58 76 96 900 Email: lpp@lpp.com KONTAKT DLA INWESTORÓW Email: LPP.investor.relations@lpp.com KONTAKT DLA MEDIÓW Email: media@lpp.com discoverlpp company/lpp-sa discoverlpp discoverlpp PREZENTACJA 2Q26