Vrg S.a. · GPW:VRG

Vrg — Vistula Group — H1 2018 Earnings Presentation

77 slides from Vrg's earnings presentation, Sep 26, 2018

  1. Slide 1: Prezentacja wyników za 1H18

    PREZENTACJA WYNIKÓW ZA 1H18 ROBERT KARAŚ MISTRZ ŚWIATA NA DYSTANSIE ULTRA IRONMAN Warszawa, 26 września 2018

  2. Slide 2: Oświadczenie

    Oświadczenie Niniejsza prezentacja („Prezentacja") została przygotowana przez Vistula Group SA („Spółka") z należytą starannością. Może ona jednak posiadać pewne nieścisłości lub pominięcia. Prezentacja nie zawiera kompletnej ani całościowej analizy finansowej Spółki, jak również nie przedstawia jej

  3. Slide 3: Podsumowanie

    PODSUMOWANIE

  4. Slide 4: Dwucyfrowy wzrost przychodów w 2Q18

    Dwucyfrowy wzrost przychodów w 2Q18 PRZYCHODY 192,9 mln PLN +12,2% ZYSK NETTO 14,1 mln PLN +0,6% MARŻA BRUTTO 52,1% -0,6 pp. EBITDA 23,6 mln PLN EBIT -4,0% 19,2 mln PLN -7,7% Prezentacja 2Q18 4

  5. Slide 5: Rosnący zysk netto w 1H18

    Rosnący zysk netto w 1H18 +14,7% PRZYCHODY 353,4 mln PLN ZYSK NETTO 14,2 mln PLN +7,4% -1,0 pp. MARŻA BRUTTO 50,5% -3,0% EBITDA 29,7 mln PLN EBIT +1,1% 21,1 mln PLN Prezentacja 2Q18 5

  6. Slide 6: Dynamicznie rosnąca sieć sklepów

    Dynamicznie rosnąca sieć sklepów LICZBA SKLEPÓW na koniec 2Q18 85 +15 r/r miast 138 +16 132 +13 100 +29 r/r salonów 30 -3 franczyzowych 121 +16 33,9 +8% r/r tys. m2 powierzchni 421 +42 10% +3,7 pp. r/r udział internetu Prezentacja 2Q18 6

  7. Slide 7: Robert Karaś

    ROBERT KARAŚ MISTRZ ŚWIATA NA DYSTANSIE ULTRA IRONMAN

  8. Slide 8: Vistula: dynamiczny wzrost franczyzy

    Vistula: dynamiczny wzrost franczyzy Sieć sprzedaży marki Vistula  Powierzchnia marki Vistula na koniec 2Q18 wzrosła o 11% r/r, a sieć sprzedaży 2Q17 2Q18 r/r powiększyła się o 16 sklepów. Liczba sklepów 122 138 + 16  Dynamiczny rozwój franczyzy: 14 nowych 33 47 + 14 sklepów franczyzowych netto or

  9. Slide 9: Vistula: poprawa marży brutto w 2Q18

    Vistula: poprawa marży brutto w 2Q18 Wartościowa struktura przychodów  Kontynuacja wzrostu udziału oferty casual marki Vistula w 2Q18. 12% 12% 13% 11%  Znaczący wzrost sprzedaży kolekcji Vistula 33% 19% 27% Red (droższy asortyment), m.in. dzięki 35% kolekcjom okazjonalnym (w tym kolekcji sygnowane

  10. Slide 10: Vistula: stabilne wyniki I półrocza 2018

    Vistula: stabilne wyniki I półrocza 2018 Wartościowa struktura przychodów  Przychody marki Vistula wyniosły 127,5 mln marki Vistula PLN w 1H18 r., rosnąc o 12% r/r. 127,5 +12% r/r  Przychody z franczyzy wyniosły 22,9 mln 113,7 16,0 PLN w 1H18, wzrost o 36% r/r. Udział 9,7 16,8 22,9 franczyzy wzrós

  11. Slide 11: Wólczanka

    WOLCZANKA

  12. Slide 12: Wólczanka: podwojenie sprzedaży on-line

    Wólczanka: podwojenie sprzedaży on-line Sieć sprzedaży marki Wólczanka  Liczba sklepów Wólczanki wzrosła o 13 salonów netto r/r (9 to salony franczyzowe). 2Q17 2Q18 r/r  Powierzchnia sklepów wzrosła o 9% r/r Liczba sklepów 119 132 +13 wobec 32% r/r wzrostu powierzchni w tym franczyza 30 39 +9 skle

  13. Slide 13: Wólczanka: kontynuacja wzrostów w 2Q18

    Wólczanka: kontynuacja wzrostów w 2Q18 Wartościowa struktura przychodów  Stabilnie wysoki udział marki Lambert marki Wólczanka 8% (wysokiej jakości koszule damskie i męskie) 7% 6% w sprzedaży. 5% 38% 38% 20% 19%  Wzrost udziału koszul męskich w strukturze.  Wzrost udziału dzianin, a spadek krawat

  14. Slide 14: Wólczanka: udane I półrocze 2018

    Wólczanka: udane I półrocze 2018 Przychody marki Wólczanka (mln PLN)  Przychody Wólczanki wyniosły 53,5 mln PLN w 1H18, wzrost o 19% r/r. 53,5 +19% r/r  Przychody z franczyzy wyniosły 7,6 mln PLN 44,8 15,9 w 1H18 (+33% r/r). 8,6 5,7 7,6  Udział franczyzy wzrósł z 12,7% w 1H17 do 14,2% w 1H18. 30,

  15. Slide 15: Deni Cler

    DENI GLER

  16. Slide 16: Deni Cler: ograniczenie powierzchni

    Deni Cler: ograniczenie powierzchni Sieć sprzedaży marki Deni Cler  Sieć sklepów Deni Cler to 30 salonów 2Q17 2Q18 r/r zlokalizowanych w najlepszych galeriach w kraju. Liczba sklepów 33 30 -3  8 salonów to salony franczyzowe. w tym franczyza 8 8 0  Spadek liczby salonów r/r ze względu na Powierzc

  17. Slide 17: Deni Cler: poprawa efektywności w 2Q18

    Deni Cler: poprawa efektywności w 2Q18 Wartościowa struktura przychodów  Kolekcja główna to płaszcze, garnitury etc., marki Deni Cler a kolekcja uzupełniająca to m.in. bluzki, sukienki, T-shirty. 15% 16% 15% 15% 11% 8% 9% 8%  Nacisk położony na kolekcje kapsułowe.  Wzrosty sprzedaży/ m2 pokazują

  18. Slide 18: Deni Cler: poprawa wyników I półrocza 2018

    Deni Cler: poprawa wyników I półrocza 2018 Przychody marki Deni Cler (mln PLN)  W 1H18 przychody marki Deni Cler wyniosły 21,1 mln PLN (+3% r/r). 20,5 +3% r/r 21,1  Przychody z franczyzy wyniosły 4,5 mln PLN 1,8 2,1 w 1H18 (+5% r/r). 4,3 4,5  Franczyza stanowiła około 21% sprzedaży w 1H18. 14,5 1

  19. Slide 19: Slide 19

  20. Slide 20: W.Kruk: przyśpieszenie wzrostu sieci

    W.Kruk: przyśpieszenie wzrostu sieci Sieć sprzedaży marki W.Kruk  Dynamiczny przyrost liczby sklepów marki W.Kruk r/r. 2Q17 2Q18 r/r  Otwarcie 16 sklepów netto przełożyło się na Liczba sklepów 105 121 + 16 12% r/r wzrost powierzchni handlowej marki. w tym franczyza 0 6 +6  Na koniec 2Q18 marka po

  21. Slide 21: W.Kruk: rosnący udział zegarków w 2Q18

    W.Kruk: rosnący udział zegarków w 2Q18 Wartościowa struktura przychodów  Wzrost udziału zegarków w strukturze marki W.Kruk sprzedaży. 21% 26% 33% 35%  Kontynuacja wzrostu udziału biżuterii srebrnej w sprzedaży w 2Q18.  Korzystne dynamiki na nowej kolekcji Przyjaźń. Rozszerzona kolekcja Freedom 79

  22. Slide 22: W.Kruk: najwyższy wynik I półrocza 2018

    W.Kruk: najwyższy wynik I półrocza 2018 Przychody detaliczne marki W.Kruk  Przychody detaliczne marki W.Kruk w 1H18 (mln PLN) wyniosły 130,9 mln PLN, +18% r/r. +18% r/r 130,9  Przychody z internetu wyniosły 9,0 mln 110,8 PLN w 1H18 (+50% r/r).  W 1H18 przychody z internetu to 6,9% sprzedaży w por

  23. Slide 23: Przeniesienie popytu z niedzieli na pozostałe dni

    Przeniesienie popytu z niedzieli na pozostałe dni III-VIII 2018 III-VIII 2018 (r/r) 6% 27% 22% sobota 12% 20% 13% piątek 19% 12% czwartek 11% 11% 17% III-VIII 2017 13% środa 12% 16% 18% wtorek 14% 14% poniedziałek 26% niedziela -47% 14% 15% Zakaz handlu zmienia zwyczaje konsumentów. Popyt w salonach

  24. Slide 24: Podsumowanie wyników marek w 1H18

    Podsumowanie wyników marek w 1H18 DOBRE WYNIKI M I M O N I E S P R Z YJA J Ą C E J A U R Y SPRZEDAŻ SPRZEDAŻ EBIT DETALICZNA INTERNETOWA SKLEPÓW Utrzymanie 65% r/r wzrost Wzrost r/r łącznego dwucyfrowego tempa sprzedaży EBITu salonów. wzrostu sprzedaży. internetowej. Prezentacja 2Q18 24

  25. Slide 25: Wyniki grupy

    WYNIKI GRUPY

  26. Slide 26: Kontynuacja przyrostu powierzchni grupy

    Kontynuacja przyrostu powierzchni grupy Przyrost powierzchni grupy r/r (tys. m2)  Powierzchnia grupy wyniosła 33,9 tys. m2 na 33,9 koniec 2Q18, +8% r/r. 1,7 0,9 31,3  Segment odzieżowy dodał 1,7 tys. m2, rosnąc 9,0 o 7% r/r. 8,1 +12% r/r +7% r/r  Segment jubilerski dodał 0,9 tys. m2 netto do powi

  27. Slide 27: Wzrost sprzedaży na m2 w obu segmentach

    Wzrost sprzedaży na m2 w obu segmentach Sprzedaż grupy (mln PLN)  Sprzedaż grupy w 2Q18 wyniosła 223,1 192,9 mln PLN (+12% r/r). 188,2 192,9  W 2Q18 przychody segmentu odzieżowego 154,3 171,9 160,6 136,6 136,2 157,4 wzrosły o 9% r/r, osiągając 119,1 mln PLN. 95,0 77,1 73,8 63,1 61,9  Przychody se

  28. Slide 28: Dwucyfrowy wzrost zysku brutto na sprzedaży

    Dwucyfrowy wzrost zysku brutto na sprzedaży Zysk brutto na sprzedaży (mln PLN)  Zysk brutto na sprzedaży grupy wyniósł 120,2 w 2Q18 100,6 mln PLN (+11% r/r). 100,6 99,1  W 2Q18 zysk brutto na sprzedaży segmentu 90,5 82,8 80,7 odzieżowego wyniósł 62,9 mln PLN, wzrost o 52,7 77,8 69,1 68,0 37,6 10%

  29. Slide 29: Wyższe koszty marketingu

    Wyższe koszty marketingu Koszty operacyjne, miesięczne na m2 (PLN)  Koszty operacyjne grupy/ m2 wzrosły o 8% 883 r/r w 2Q18 do 802 PLN/m2 miesięcznie. 824 729 765 725 744 741 761 802  Wyższe koszty sklepów/ m2 (+8% r/r) to 292 wynik rosnących prowizji dla 277 245 265 228 242 229 220 244 franczyzob

  30. Slide 30: 2Q18: niższe koszty finansowe, stabilny zysk

    2Q18: niższe koszty finansowe, stabilny zysk mln PLN 2Q17 2Q18 r/r  Wzrost sprzedaży powyżej wzrostu Sprzedaż 171,9 192,9 12,2% powierzchni. Zysk brutto na sprzedaży 90,5 100,6 11,1%  Spadek r/r marży brutto ze względu na mocniejszą politykę rabatową, niesprzyjającą Marża brutto na sprzedaży 52,7%

  31. Slide 31: Rosnący zysk netto w 1H18

    Rosnący zysk netto w 1H18 mln PLN 1H17 1H18 r/r  Wzrost sprzedaży powyżej wzrostu Sprzedaż 308,1 353,4 14,7% powierzchni. Zysk brutto na sprzedaży 158,5 178,4 12,5%  Spadek r/r marży brutto ze względu na większą presję konkurencyjną oraz zmiany w Marża brutto na sprzedaży 51,5% 50,5% -1,0pp. struk

  32. Slide 32: Stabilne zapasy na m2

    Stabilne zapasy na m2 Zmiana zapasów (mln PLN)  Wzrost zapasów o 11% r/r wynika z rozwoju 313,8 sieci, planowanych na 2H18 otwarć nowych 282,1 sklepów oraz wzrostów sprzedaży.  Dynamika przyrostu zapasów spowolniła 165,5 143,8 kw./kw. mimo zatowarowania nową kolekcją +21,7 +10,1 ze względu na efek

  33. Slide 33: Znaczący spadek zadłużenia

    Znaczący spadek zadłużenia Dług netto (mln PLN)  Konsekwentna redukcja zadłużenia długoterminowego r/r.  Zadłużenie krótkoterminowe wykorzystywane 52,0 51,4 71,3 30,6 31,9 47,4 33,5 53,4 45,0 jest na potrzeby kapitału obrotowego.  Wysoki poziom gotówki na koniec 2Q18, 97,5 98,3 93,7 92,5 90,7 90,

  34. Slide 34: Mocne przepływy pieniężne

    Mocne przepływy pieniężne Zmiana kapitału obrotowego (mln PLN)  Uwolnienie zapasów ze względu na efektywne promocje, większe r/r rabaty i 12,5 korzystne trendy w sprzedaży obu 3,0 1,5 segmentów. 0,7  Większe r/r obciążenie przepływów należnościami ze względu na przedpłaty na -5,5 nowe kolekcje (zw

  35. Slide 35: Plany rozwoju

    PLANY ROZWOJU PRIORYTETEM WZROST ORGANICZNY

  36. Slide 36: Kontynuacja rozwoju organicznego w 2018 roku

    Kontynuacja rozwoju organicznego w 2018 roku 2017 2018 cel r/r SEGMENT sklepy 295 323 28 2018 to kolejny rok szybkiego, ODZIEŻOWY m2 24 613 26 434 7% ok. 9% organicznego wzrostu powierzchni grupy. sklepy 134 151 17 VISTULA m2 16 719 18 427 10% sklepy 129 141 12 WÓLCZANKA m2 4 604 4 959 8% Powierzchn

  37. Slide 37: Cel to 9% wzrostu powierzchni w 2018

    Cel to 9% wzrostu powierzchni w 2018 Przyrost powierzchni grupy r/r (tys. m2)  Powierzchnia grupy powinna na koniec 2018 36,3 roku wynieść 36,3 tys. m2, +9% r/r. 33,3 1,8 1,2  Segment odzieżowy powinien dodać 1,8 tys. 9,9 m2 netto, rosnąc o 7% r/r. 8,7 +7% r/r +14% r/r  Segment jubilerski powinie

  38. Slide 38: Dwucyfrowy wzrost e-commerce

    Dwucyfrowy wzrost e-commerce SEGMENT ODZIEŻOWY 43 mln 65 mln PLN PLN Celem jest przekroczenie przez + 50% 2017 2018 CEL e-commerce 10% udziału w przychodach w 2018 roku. 13 mln 20 mln PLN PLN SEGMENT JUBILERSKI Prezentacja 2Q18 38

  39. Slide 39: Cele na 2018 rok: wzrost organiczny

    Cele na 2018 rok: wzrost organiczny Dwucyfrowy wzrost przychodów grupy: dynamiczny SPRZEDAŻ rozwój powierzchni i poprawa sprzedaży na m2. Marża brutto grupy w 2018 roku powinna być stabilna EBIT w porównaniu do 2017 roku. Kontrolowany wzrost kosztów operacyjnych na m2. Dalsza poprawa wyników grupy r

  40. Slide 40: Wzrost akwizycyjny w Polsce

    WZROST AKWIZYCYJNY W POLSCE

  41. Slide 41: Mocny gracz w odzieży formalnej w Polsce

    Mocny gracz w odzieży formalnej w Polsce 5 MAREK POWIERZCHNIA SKLEPY KAPITALIZACJA 51,8 tys. m2 574 1 000 na koniec 2018 roku na koniec 2018 roku mln PLN Dane operacyjne Bytom na koniec 2018 r. na podstawie raportu rocznego za 2017 rok. Prezentacja 2Q18 41

  42. Slide 42: Potencjalne synergie

    Potencjalne synergie PRZYCHODY/MARŻA KOSZTY OPERACYJNE Celem jest zwiększenie przychodów oraz Celem jest wykorzystanie poprawa marży brutto połączonej grupy doświadczenia poprzez korzystniejsze warunki zakupowe oraz połączonych Zarządów do lepszą segmentację marek. obniżenia kosztów sprzedaży i ogól

  43. Slide 43: Synergie przychodowe i marżowe

    Synergie przychodowe i marżowe ŹRÓDŁA Historyczne wielkości marży brutto Korzystniejsze warunki zakupowe (beneficjent rabatów wolumenowych i korzystnych umów Vistula Group), 58,7% lepsza segmentacja marek, koordynacja działań marketingowych. 55,6% 54,7% 54,1% 52,8% 53,6% 53,0% SKALA 51,9% 51,2% 1,5-

  44. Slide 44: Synergie kosztowe

    Synergie kosztowe ŹRÓDŁA Dane za 2017 rok Oszczędności z połączenia central spółek tzw. back-office (księgowość, mln PLN VG SA Bytom SA powierzchnia biurowa, administracja), negocjacje czynszów, Koszty SG&A 162,3 77,1 optymalizacja logistyki. % sprzedaży 44,3% 41,5% Koszty sprzedaży 126,1 70,0 SKALA

  45. Slide 45: Synergie podwyższą zyski pro-forma

    Synergie podwyższą zyski pro-forma Vistula Group Bytom Vistula Group Synergie Grupa wraz mln PLN poprawa (skon.) (skon.) + Bytom (min) z synergiami SPRZEDAŻ 688,5 185,6 874,1 874,1 359,4 91,6 451,0 8,0 459,0 2% ZYSK BRUTTO NA SPRZEDAŻY 52,2% 49,3% 51,6% 52,5% 0,9 pp. 293,3 76,0 369,3 2,0 367,3 -1% K

  46. Slide 46: Synergie – horyzont czasowy

    Synergie – horyzont czasowy Pierwsze Całość synergii synergie przychodowo/ przychodowo/ marżowych marżowe PRZYCHODOWE/ MARŻOWE Wiosna/lato 2019 Jesień/zima 2019 Wiosna/lato 2020 KOSZTOWE Pierwsze Całość synergii synergie kosztowych kosztowe Prezentacja 2Q18 46

  47. Slide 47: Znaczący wpływ połączenia na sprawozdanie

    Znaczący wpływ połączenia na sprawozdanie RZiS BILANS PRZEPŁYWY Wpływ wyników W wyniku połączenia Bytomia od XII. 2018 z Bytomiem na Emisja akcji roku. bilansie powstanie połączeniowych nie 2Q19 – wpływ dodatkowa wartość będzie elementem pierwszych synergii firmy (tzw. goodwill). rachunku przepływów

  48. Slide 48: Połączenie możliwe w 4Q18

    Połączenie możliwe w 4Q18 POŁĄCZENIE POWINNO MIEĆ MIEJSCE DO KOŃCA ROKU X. 2018 X. 2018 XI. 2018 Zatwierdzenie Decyzja WZA memorandum Rejestracja połączenia zatwierdzająca informacyjnego przez KRS. połączenie. przez KNF. Prezentacja 2Q18 48

  49. Slide 49: Nowy parytet zbliżony do „rynku”

    Nowy parytet zbliżony do „rynku” Kursy akcji Vistula Group i Bytom INFORMACJA O MOŻLIWYM 6,0 POŁĄCZENIU 5,0 4,0 Nie 3,0 planujemy 2,0 dalszej 1,0 renegocjacji par ytetu. 0,0 maj 16 wrz 16 sty 17 maj 17 wrz 17 sty 18 maj 18 wrz 18 VST BTM BTM/VST Średnia 12 miesięcy: 0,79 Do dziś: 0,66 Wartość paryte

  50. Slide 50: Korzyści akcjonariuszy z połączenia

    Korzyści akcjonariuszy z połączenia CO ZYSKA JĄ AKCJONARIUSZE OBU STRON NA POŁĄCZENIU 1. Synergie przychodowe i kosztowe 2. Istotny wzrost kapitalizacji 3. Wzrost udziału w rynku Prezentacja 2Q18 50

  51. Slide 51: Wzrost akwizycyjny za granicą

    WZROST AKWIZYCYJNY ZA GRANICĄ

  52. Slide 52: Strategiczny cel – dom marek

    Strategiczny cel – dom marek STRATEGICZNY CEL: zebranie pod swoim szyldem wielu pokrewnych marek, które są mocne na lokalnych rynkach. CELEM GRUPY JEST BUDOWA DOMU MAREK NAJWAŻNIEJSZA PRZEWAGA HOUSE OF BRANDS STRATEGII: przeniesienie strategii realizowanej z sukcesem w Polsce na rynki zagraniczne, w

  53. Slide 53: Dywersyfikacja geograficzna

    Dywersyfikacja geograficzna LICZBA SKLEPÓW (2017) 295 45 20 115 PL CZK SK segment jublierski segment odzieżowy PRZYCHODY (mln PLN, 2017) CZECHY SŁOWACJA 417 271 72 CEL 1 CEL 2 23 Klenoty Aurum Montre PL CZK SK (lider na czeskim rynku (kluczowy gracz na słowackim biżuteryjnym) rynku jubilerskim) segm

  54. Slide 54: Możliwy harmonogram projektu

    Możliwy harmonogram projektu POZYSKANIE PODPISANIE FINANSOWANIA DUE DILIGENCE KONSOLIDACJA LISTÓW I EWENTUALNE I NEGOCJACJE WYNIKÓW INTENCYJNYCH PODPISANIE UMOWY 3Q18 3Q-4Q18 1Q19 2Q19 TRANSAKCJA DOJDZIE DO SKUTKU TYLKO W PRZYPADKU UZYSKANIA KORZYSTNEJ CENY. Prezentacja 2Q18 54

  55. Slide 55: Pytania i odpowiedzi

    WKRUK 1 8 4 0 PYTANIA | ODPOWIEDZI 55

  56. Slide 56: Slajdy pomocnicze

    Mh 7 SLAJDY POMOCNICZE IF

  57. Slide 57: Vistula: podsumowanie

    Vistula: podsumowanie Vistula (moda męska)  LANTIER: dla mężczyzn zobowiązanych do formalnego dress code.  VISTULA: łatwa do zestawiania współczesna klasyka. VISTULA RED: najnowsze trendy.  VISTULA MADE TO MEASURE: szycie na miarę dla najbardziej wymagających klientów. Vistula z Pasją  Kolekcja

  58. Slide 58: Wólczanka: podsumowanie

    Wólczanka: podsumowanie Wólczanka (moda męska i damska)  Wólczanka prowadzi w Polsce sieć salonów własnych i franczyzowych z koszulami męskimi i damskimi, dzianiną oraz dodatkami.  W ofercie są dwie marki: Wólczanka oraz Lambert. Kolekcje jesień/zima 2018/19  Męska kolekcja to szeroki wybór koszu

  59. Slide 59: Deni Cler: podsumowanie

    Deni Cler: podsumowanie Deni Cler (moda damska)  Sieć sklepów własnych z modą damską adresowaną do kobiet powyżej 35 roku życia, ceniących wysoką jakość i elegancję.  Kolekcje szyte są z najwyższej jakości tkanin ze szlachetnymi dodatkami i designerskim krojem. Nacisk na casual w jesień/zima 2018/

  60. Slide 60: W.Kruk: podsumowanie

    W.Kruk: podsumowanie Najstarsza marka jubilerska w Polsce  Oferta jubilerska obejmuje złotą, srebrną i platynową biżuterię, brylanty, kamienie szlachetne oraz autorskie kolekcje.  Oferta W.Kruk to też światowe marki zegarków, tj. Rolex (wyłączność), Omega, Longines, TAG Heuer, Gucci, Michael Kors

  61. Slide 61: Podsumowanie wyników marek w 2Q18

    Podsumowanie wyników marek w 2Q18 Poprawa marży brutto. Lider udziału sprzedaży internetowej. Dobre przyjęcie kolekcji Przyśpieszenie wzrostu sieci. wiosna/lato 2018. Prezentacja 2Q18 61

  62. Slide 62: Stabilna struktura grupy

    Stabilna struktura grupy VISTULA GROUP Spółki będące podstawą skonsolidowanego sprawozdania SEGMENT SEGMENT P O Z O S TA Ł A JUBILERSKI ODZIEŻOWY DZIAŁALNOŚĆ Vistula Group SA Wólczanka Shirts spółka matka Manufacturing sp. z o.o. W.Kruk SA Marki Vistula, Wólczanka Produkcja Biżuteria, zegarki DCG SA

  63. Slide 63: Rosnąca liczba sklepów

    Rosnąca liczba sklepów LICZBA SKLEPÓW 2Q16 3Q16 4Q16 1Q17 2Q17 3Q17 4Q17 1Q18 2Q18 SEGMENT całość 242 247 262 265 274 281 295 299 300 ODZIEŻOWY franczyza 46 49 60 65 71 76 88 93 94 całość 105 107 114 117 122 126 134 136 138 VISTULA franczyza 18 20 26 30 33 35 42 46 47 całość 106 109 116 116 119 122

  64. Slide 64: Wzrost powierzchni sklepów

    Wzrost powierzchni sklepów M2 POWIERZCHNI 2Q16 3Q16 4Q16 1Q17 2Q17 3Q17 4Q17 1Q18 2Q18 SEGMENT całość 20 825 21 111 22 229 22 433 23 179 23 721 24 613 24 822 24 864 ODZIEŻOWY franczyza 3 183 3 428 4 228 4 600 4 957 5 226 6 006 6 389 6 487 całość 13 668 13 890 14 706 14 899 15 503 15 963 16 719 16 85

  65. Slide 65: Przyśpieszenie w sprzedaży internetowej

    Przyśpieszenie w sprzedaży internetowej Sprzedaż internetowa po segmentach (mln PLN)  Posiadamy własne sklepy internetowe dla wszystkich czterech marek detalicznych. 4,3 4,8  Celem jest rozwój sklepów internetowych 4,1 własnych marek (tzw. monoshopów). 3,1 2,3 2,9 2,9  Sprzedaż i koszty sklepów i

  66. Slide 66: Koszty sklepów pod kontrolą

    Koszty sklepów pod kontrolą Koszty operacyjne m-c/m2 (PLN)  Różnice w kosztach SG&A/ m2 pomiędzy segmentami wynikają z różnic w modelach biznesowych. 1 380  Segment jubilerski charakteryzuje się 1 160 1 131 988 984 1 003 1 041 1 049 1 094 wyższą sprzedażą i kosztami/ m2 niż segment odzieżowy.  Ko

  67. Slide 67: Koszty marketingu

    Koszty marketingu Koszty marketingu po segmentach (PLN mln)  Wydatki marketingowe to część kosztów sprzedaży grupy. 1,1  Składają się z: 3,3 4,2 1,7 (1) powtarzalnych wydatków reklamowych (katalogi, sesje zdjęciowe), 4,9 0,8 1,7 1,3 1,1 (2) ogólnopolskich wizerunkowych kampanii 0,6 3,0 2,0 2,0 1,9

  68. Slide 68: Ekspozycja na ryzyko kursowe

    Ekspozycja na ryzyko kursowe Podział zakupów wg walut (mln PLN)  Ryzyko kursowe jest znaczące dla grupy kapitałowej, dlatego od 2Q16 grupa rozpoczęła jego zabezpieczanie. 1H17 1H18  Grupa jest beneficjentem umacniania się CHF; 4% CHF; 9% złotego do obcych walut. USD; 32% USD; 28%  Wzrost udziału

  69. Slide 69: Historyczne wyniki kwartalne

    Historyczne wyniki kwartalne mln PLN 3Q16 3Q17 4Q16 4Q17 1Q17 1Q18 2Q17 2Q18 r/r Sprzedaż 136,6 157,4 188,2 223,1 136,2 160,6 171,9 192,9 12,2% Zysk brutto na sprzedaży 69,1 80,7 99,1 120,2 68,0 77,8 90,5 100,6 11,1% Marża brutto na sprzedaży 50,6% 51,3% 52,7% 53,9% 49,9% 48,5% 52,7% 52,1% -0,6pp. K

  70. Slide 70: Ambitne cele programu dla połączonej Spółki

    Ambitne cele programu dla połączonej Spółki 2018 2019 2020 kurs akcji zachowujący się o zachowujący się o zachowujący się o 7,5 pp. lepiej niż WIG 7,5 pp. lepiej niż WIG 7,5 pp. lepiej niż WIG EBITDA 95 mln PLN 130 mln PLN 145 mln PLN zysk netto 55 mln PLN 78 mln PLN 90 mln PLN 2 350 000 akcji (ale

  71. Slide 71: Bezpieczny poziom zadłużenia

    Bezpieczny poziom zadłużenia mln PLN 2Q17 4Q17 2Q18  Całość zadłużenia odsetkowego stanowią umowy kredytowe oraz leasing. Na Zadłużenie zadłużenie bankowe składają się w kredyty w 90,7 83,9 81,5 długoterminowe rachunku obrotowym oraz kredyty inwestycyjne. Dług bankowy 88,9 82,1 79,8  Zabezpieczeni

  72. Slide 72: Miesięczne dane o sprzedaży

    Miesięczne dane o sprzedaży PRZYCHODY SEGMENTU ODZIEŻOWEGO (VISTULA, WÓLCZANKA, DENI CLER) 60 40% 52 50 44 44 30% 31 39 38 40 37 37 35 35 35 34 34 33 33 33 33 31 32 32 31 31 29 29 29 29 27 29 29 30 27 27 27 28 27 28 20% 26 25 26 25 25 24 25 24 23 24 23 21 22 23 22 21 19 20 10% 10 0 0% sprzedaż -1 ro

  73. Slide 73: Miesięczne dane o sprzedaży

    Miesięczne dane o sprzedaży PRZYCHODY SEGMENTU JUBILERSKIEGO (W.KRUK) 60 40% 51 50 44 44 43 30% 40 30 26 28 27 20% 26 23 22 23 22 22 22 22 18 20 20 20 20 18 19 20 18 1818 17 18 17 17 18 18 1416 17 17 18 17 17 15 15 16 15 16 14 1515 14 15 14 15 13 13 10% 10 0 0% sprzedaż -1 rok (mln PLN) sprzedaż (ml

  74. Slide 74: Miesięczne dane o sprzedaży

    Miesięczne dane o sprzedaży PRZYCHODY GRUPY KAPITAŁOWEJ 120 25% 107 100 92 92 20% 81 80 67 69 15% 63 61 63 61 62 60 56 57 57 56 60 55 53 53 52 53 52 52 53 49 48 50 49 47 48 47 47 46 46 4 48 44 45 45 43 48 44 45 47 41 10% 41 40 40 39 39 3 40 39 40 5% 20 0 0% sprzedaż -1 rok (mln PLN) sprzedaż (mln PL

  75. Slide 75: Struktura akcjonariatu

    Struktura akcjonariatu Struktura akcjonariatu 25.09.2018 Źródła informacji o stanie posiadania (udział w kapitale i głosach) akcji Vistula Group S.A. Liczba % udział akcji/głosów 1. PZU „Złota Jesień”OFE 30 977 924 17,10% 1. Informacja podana na podstawie liczby akcji zarejestrowanych przez OFE PZU

  76. Slide 76: Słowniczek

    Słowniczek Przychody marek Vistula, Wólczanka, Deni Cler oraz segmentu hurtowego, B2B Segment odzieżowy i przerobu uszlachetniającego. Segment jubilerski Przychody detaliczne marki W.Kruk oraz pozostała sprzedaż (w tym B2B). Przychody zawierające asortyment: marynarki, spodnie, okrycia wierzchnie, C

  77. Slide 77: Dziękujemy za uwagę

    DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Vistula Group S.A. ul. Pilotów 10 31-462 Kraków

Vistula Group — H1 2018 Earnings Presentation on 6ix