Esotiq & Henderson S.a. · GPW:EAH

Esotiq & Henderson — Q1 2021 Earnings Presentation

39 slides from Esotiq & Henderson's earnings presentation, May 26, 2021

  1. Slide 1: Prezentacja inwestorska – wyniki za 1Q21

    PREZENTACJA INWESTORSKA WYNIKI ZA 1Q21 26 maja 2021 roku

  2. Slide 2: Oświadczenie

    Oświadczenie Niniejsza prezentacja („Prezentacja’’) została przygotowana przez Esotiq & Henderson SA („Spółka’’) z należytą starannością. Może ona jednak posiadać pewne nieścisłości lub pominięcia. Prezentacja nie zawiera kompletnej ani całościowej analizy finansowej Spółki, jak również nie przedsta

  3. Slide 3: Podsumowanie biznesowe

    PODSUMOWANIE BIZNESOWE Wyniki 1Q21 Rozwój i plany na 2021 Q&A Materiały pomocnicze

  4. Slide 4: Podsumowanie 1Q21

    PODSUMOWANIE 1Q21 Marża brutto na sprzedaży osiągnęła poziom 63% i była zdecydowanie 63% wyższa do poziomu z ubiegłego roku (wzrost o +6,0 pp r/r). 7 Grupa osiągnęła poziom EBITDA w kwocie 7 mln zł (wzrost o +280% r/r). 312 Na koniec 1Q21 Grupa posiadała 312 salonów o łącznej powierzchni 19 408 m2.

  5. Slide 5: Salony marki Esotiq w 7 krajach

    SALONY MARKI ESOTIQ W 7 KRAJACH 29 ON-LINE 31.03.2021 Salony Zmiana r/r Grupa E&H 312 +9 Esotiq 304 +10 Sklepy franczyzowe 242 +8 Sklepy własne 70 +1 Polska 275 +6 Zagranica 37 +3 @ 2 Powierzchnia (m ) 19 408 +3% @ › Wzrost powierzchi handlowej, @ 1@ › Otwarcie jednego salonu @ 1 @ na Ukrainie w 1Q2

  6. Slide 6: Działania marketingowe

    DZIAŁANIA MARKETINGOWE PIERWSZY KWARTAŁ 2021 ROKU www.esotiq.com | 6

  7. Slide 7: Działania marketingowe

    DZIAŁANIA MARKETINGOWE PIERWSZY KWARTAŁ 2021 ROKU www.esotiq.com | 7

  8. Slide 8: Rosnąca powierzchnia

    ROSNĄCA POWIERZCHNIA PRZYROST MARKI ESOTIQ (m2) 25000,0 18 818 +503 -100 +187 19 408 20000,0 › Wzrost powierzchni na koniec 1Q21 o 3% r/r, głównie 15000,0 za sprawą uruchomienia: 10000,0 › Sześciu salonów w Polsce, › Czterech na Ukrainie, 5000,0 › Jednego w Rumunii. 0,0 1Q20 Polska Niemcy Wschód 1Q2

  9. Slide 9: Budowanie pozytywnych relacji z klientkami

    BUDOWANIE POZYTYWNYCH RELACJI Z KLIENTKAMI UCZESTNICZKI ESOTIQ CLUB (tys.) | DYNAMICZNY WZROST LOJALNOŚCI 1 200,0 › 1 056,6 tys. klientek w ESOTIQ CLUB. W przypadku 1Q20 została 1 056,5 przeprowadzona weryfikacja nieaktywnych kont. 1 020,7 1 001,3 995,9 965,3 › Program budujący pozytywne relacje z m

  10. Slide 10: Aplikacja Esotiq – brafitting

    APLIKACJA ESOTIQ | BRAFITTING Aplikacja IDEALNE DOPASOWANIE to absolutna nowość na rynku bieliźnianym. ESOTIQ wprowadził ułatwienie dzięki, któremu każda kobieta dobierze stanik bez wychodzenia z domu. Wystarczy użyć aplikacji IDEALNE DOPASOWANIE, aby sprawdzić rozmiar stanika w ESOTIQ. Dzięki innow

  11. Slide 11: Rozwój sprzedaży on-line

    ROZWÓJ SPRZEDAŻY ON-LINE PRZYCHODY E-SKLEPÓW (tys. PLN) | DYNAMICZNY WZROST PRZYCHODÓW › Rekordowa sprzedaż przez własne platformy po pierwszym 12 680 14 000 11 508 kwartale 2021 roku na poziomie 12,7 mln zł (+130% r/r), 12 000 › 4 własne sklepy internetowe, w tym jedna platforma 8 531 10 000 outlet

  12. Slide 12: Wyniki 1Q21

    WYNIKI 1Q21 Rozwój i plany na 2021 Q&A materiały pomocnicze

  13. Slide 13: Rachunek zysków i strat – jednostka dominująca

    RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT JEDNOSTKA DOMINUJĄCA W TYS. PLN 1Q20 1Q21 Zmiana Zmiana % • Wzrost przychodów ze sprzedaży Przychody ze sprzedaży 37 801 45 461 +7 660 +20,3% o +20,3% r/r. Koszt sprzedanych towarów 16 503 16 869 +366 +2,2% • Zysk ze sprzedaży w 2020 roku wzrósł o 4,3 mln zł i wyniósł 3,5 mln

  14. Slide 14: Rachunek zysków i strat – grupa kapitałowa

    RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT GRUPA KAPITAŁOWA W TYS. PLN 1Q20 1Q21 Zmiana Zmiana % Przychody ze sprzedaży 38 252 45 749 +7 497 +19,6% › Wzrost przychodów o +19,6% r/r. +477 › Dwukrotny wzrost zysku netto r/r do Koszt sprzedanych towarów 16 420 16 897 +2,9% poziomu 2,3 mln zł. Zysk brutto na sprzedaży 21

  15. Slide 15: Stabilna sprzedaż grupy

    STABILNA SPRZEDAŻ GRUPY 1Q18 8,0 16,7 1,6 7,4 33,7 2Q18 9,6 20,4 2,0 7,1 39,1 3Q18 9,2 20,4 2,8 8,2 40,6 4Q18 10,7 19,9 2,8 7,8 41,2 1Q19 8,8 17,1 4,0 8,8 38,7 2Q19 12,1 22,8 3,8 6,3 45,0 3Q19 12,5 22,7 5,1 10,0 50,3 4Q19 12,1 20,8 3,8 8,1 44,9 1Q20 8,3 15,7 5,5 8,3 37,8 2Q20 6,8 16,3 11,5 5,1 39,7

  16. Slide 16: Stabilny poziom marży brutto

    STABILNY POZIOM MARŻY BRUTTO STRUKTURA ZAKUPÓW W 1Q21 › Największą wartość struktury zakupów w 1Q21 stanowią Chiny (82%). › Marża brutto na sprzedaży w 1Q21 na poziomie 63,1% (+6,0 pp BANGLADESZ 3% r/r). CHINY 82% INDIE › Wzrost marży na sprzedaży efektem negocjacji 2% z dostawcami. POLSKA 12% NIEMC

  17. Slide 17: Koszty grupy/m2 pod kontrolą

    KOSZTY GRUPY/M2 POD KONTROLĄ KOSZTY OPERACYJNE GRUPY (mln PLN) Kos zty sprzedaży Kos zty ogólnego zarządu 30,0 27,6 27,7 › Niewielki wzrost kosztów/m2 w Grupie o +0,8% 26,7 26,3 26,2 26,4 25,0 25,0 22,9 23,5 5,3 23,7 5,5 r/r, 22,1 5,1 4,8 21,9 4,8 4,5 20,4 4,7 20,0 3,8 4,5 4,5 4,8 3,6 › Wzrost koszt

  18. Slide 18: Poziom gotówki i brak zadłużenia

    POZIOM GOTÓWKI I BRAK ZADŁUŻENIA PRZEPŁYWY FINANSOWE GRUPY (mln PLN) › Grupa zakończyła 1Q21 środkami pieniężnymi w kwocie 4,0 mln zł. 18,0 3,8 -6,3 16,0 14,0 2,8 12,0 9,3 -1,4 › Dane na poniższym wykresie (dług netto) za 1Q21 są -0,7 -0,3 10,0 -2,6 8,0 porównywalne. Nie uwzględniają MSSF16. Niewiel

  19. Slide 19: Kapitał pracujący i zapasy

    KAPITAŁ PRACUJĄCY I ZAPASY KAPITAŁ PRACUJĄCY (tys. PLN) 25 842 24 009 30 000 24 116 20 085 19 748 25 000 18 645 18 074 18 017 16 541 16 070 Relacja aktywa obrotowe - zobowiązania 15 528 14 783 14 449 20 000 krótkoterminowe. Kapitał pracujący na 15 000 neutralnym poziomie. Dane za 1Q21 są 10 000 poró

  20. Slide 20: Działania E&H w związku z COVID-19

    DZIAŁANIA E&H W ZWIĄZKU Z COVID-19 KOSZTY › Redukcja o ok. 30% zakupów towaru na sezon AW2020 oraz przeniesienie części modeli na sezon SS2021. › renegocjacje większości umów z dostawcami usług. Zawieszenie współpracy z częścią dostawców w okresie marzec-maj 2020 r. › wykorzystanie programów wsparci

  21. Slide 21: Rozwój i plany na 2021

    ROZWÓJ I PLANY NA 2021 Materiały pomocnicze Q&A

  22. Slide 22: Dalszy rozwój e-sklepów

    DALSZY ROZWÓJ E-SKLEPÓW SPRZEDAŻ ON-LINE ZE STANU CAŁEJ SIECI SALONÓW W POLSCE 28,1 MLN ODSŁON STRONY WWW (+88% r/r) DOSTAWA DO WSZYSTKICH KRAJÓW W UNII EUROPEJSKIEJ www.esotiq.com | 22

  23. Slide 23: Rozwój Esotiq – Polska

    ROZWÓJ ESOTIQ POLSKA | STAWIAMY NA JAKOŚĆ LOKALIZACJI › Rozwój sieci franczyzowej, › Dalszy rozwój sprzedaży internetowej, › Utrzymanie pozycji lidera na rynku bielizny w kraju, › Selektywne podejście do przejęć sieci salonów 275 z korzystnymi lokalizacjami, 271 › Planowane otwarcie 11 nowych salonó

  24. Slide 24: Rozwój Esotiq – Niemcy

    ROZWÓJ ESOTIQ NIEMCY › Dalszy wzrost sprzedaży internetowej, › . Rozpoczęcie współpracy z platformą ABOUT.YOU w 2019 roku, 9 › W 2020 roku rozpoczęliśmy sprzedaż na AMAZON.DE, 8 8 › W 2020 Esotiq utworzył odpisy aktualizacyjne na pożyczki udzielone 2018 2019 2020 spółce Esotiq Germany GmbH i należno

  25. Slide 25: Rozwój Esotiq – rynki wschodnie

    ROZWÓJ ESOTIQ RYNKI WSCHODNIE LP Kraj Miasto 1 Łotwa Ryga 2 Mołdawia Kiszyniów 3 Rosja Nowosybirsk 4 Rumunia Braszow 5 Ukraina Kropywnycki 6 Ukraina Odessa 7 Ukraina Charków 29 8 Ukraina Czerniowce 24 24 9 Ukraina Kijów 10 Ukraina Zaporoże 11 Ukraina Sumy 12 Ukraina Żytomierz 2018 2019 2020 13 Ukrai

  26. Slide 26: Cele na 2021 rok

    CELE NA 2021 ROK WYZWANIA Otwarcie dobrych jakościowo lokalizacji w Polsce Dynamiczny rozwój e-commerce w Polsce i w Europie Wejście do nowych krajów ze sklepami tradycyjnymi Utrzymanie wysokiej marży brutto www.esotiq.com | 26

  27. Slide 27: Q&A

    Q&A

  28. Slide 28: Materiały pomocnicze

    1 MATERIAtY POMOCNICZE ESOTIQ @ HENDERSON exclusive lingerie

  29. Slide 29: Franczyza depozytowa w Polsce

    FRANCZYZA DEPOZYTOWA W POLSCE KOSZTY I OBOWIĄZKI ZALETY E&H (jednostka dominująca) › Towar i system sprzedażowy należy do E&H. › Uzyskiwanie marży detalicznej. › E&H dostarcza towar do sklepów, organizuje obrót › Pełna kontrola nad towarem. gotówki oraz odpowiada za promocję. › Brak konieczności pon

  30. Slide 30: Franczyza na Wschodzie

    FRANCZYZA NA WSCHODZIE KOSZTY I OBOWIĄZKI ZALETY E&H (jednostka dominująca) › Sprzedaż hurtowa do lokalnego franczyzobiorcy. › Rozszerzenie obecności na Wschodzie. › Dystrybucja materiałów marketingowych. › Bezpieczny sposób rozliczeń - sprzedaż zabezpieczona przedpłatami i gwarancjami bankowymi. ›

  31. Slide 31: Zdywersyfikowana sieć sprzedaży Esotiq

    ZDYWERSYFIKOWANA SIEĆ SPRZEDAŻY ESOTIQ SKLEPY SKLEPY HURT INTERNET WŁASNE FRANCZYZOWE I MULTIBRANDY › 70 sklepów › 242 sklepy › 450 punktów sprzedaży › 4 e-sklepy › Salony Esotiq › Sklepy Esotiq w Polsce › Sprzedaż hurtowa › 13 wersji językowych w Polsce w formie franczyzy i poprzez punkty e-sklepu.

  32. Slide 32: Marka Esotiq

    MARKA ESOTIQ STRATEGIA BIZNESOWA › Indywidualne podejście do klientek (brafitting). › Szeroka oferta bielizny, najnowsze trendy. Sprzedaż kosmetyków i perfum w salonach. › Budowanie rozpoznawalności marki poprzez współpracę z Joanną Krupą i Sandrą Kubicką. Asortyment › Bielizna dla kobiet, piżamy, s

  33. Slide 33: Marka Henderson

    MARKA HENDERSON STRATEGIA BIZNESOWA › Najnowsze trendy i szeroka oferta. › Przystępna cena i wysoka jakość wykonania. › Wysoka rozpoznawalności marki powodem udzielenia licencji na sprzedaż koszul męskich na miarę. Asortyment › Bielizna dla mężczyzn, kąpielówki, piżamy Grupa klientów › Mężczyźni w w

  34. Slide 34: Rozwój sieci sklepów

    ROZWÓJ SIECI SKLEPÓW 2018 2019 2020 2021 LICZBA SKLEPÓW 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q MARKA Esotiq 289 289 289 294 297 308 306 304 303 306 313 312 312 Esotiq Polska 264 262 261 261 263 268 268 271 269 272 276 275 275 Sklepy franczyzowe 214 213 210 207 208 211 211 212 209 212 214 213 213 Skl

  35. Slide 35: Rozwój powierzchni

    ROZWÓJ POWIERZCHNI 2018 2019 2020 2021 POWIERZCHNIA SKLEPÓW m2 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q MARKA Esotiq 17 373 17 425 17 490 17 873 18 090 18 661 18 689 18 667 18 818 18 902 19 364 19 405 19 408 Esotiq Polska 15 936 15 833 15 820 15 812 15 921 16 206 16 317 16 534 16 736 16 897 17 198 17

  36. Slide 36: Rozwój średniej wielkości sklepów

    ROZWÓJ ŚREDNIEJ WIELKOŚCI SKLEPÓW 2018 2019 2020 2021 ŚREDNIA WIELKOŚĆ SKLEPU m2 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q MARKA Esotiq 60 60 61 61 61 61 61 61 62 62 62 62 62 Esotiq Polska 60 60 61 61 61 60 61 61 62 62 62 63 63 Sklepy franczyzowe 55 55 55 55 54 55 55 55 56 56 56 56 56 Sklepy własne 84

  37. Slide 37: Kwartalne wyniki grupy

    KWARTALNE WYNIKI GRUPY W MLN PLN 1Q18 2Q18 3Q18 4Q18 1Q19 2Q19 3Q19 4Q19 1Q20 2Q20 3Q20 4Q20 1Q21 Przychody grupy 33,7 39,0 41,0 41,3 39,1 45,2 50,4 45,1 38,3 39,7 51,7 44,0 45,7 Koszt wytworzenia 13,4 12,9 15,7 14,2 16,8 15,7 20,7 15,8 16,4 15,3 19,9 14,6 16,9 Zysk brutto na sprzedaży 20,2 26,1 25,

  38. Slide 38: Struktura akcji i głosów

    STRUKTURA AKCJI I GŁOSÓW STAN NA 26 MAJA 2021 ROKU STRUKTURA GŁOSÓW Akcje własne 6,32% Adam Skrzypek Adam Skrzypek 4,33% 5,76% Pozostali 28,34% Dictador Global 2 233 500 Limited 3 233 500 40,54% Pozostali szt. szt. 40,80% Ranville Dictador Global Investments sp. z Limited Ranville o.o. 56,00% Invest

  39. Slide 39: Dane adresowe

    DANE ADRESOWE: ESOTIQ & Henderson S.A. Szybowcowa 8A, Gdańsk tel. +48 58 728 48 00 www.esotiqhenderson.com Krzysztof Jakubowski, Wiceprezes Zarządu tel. 609 990 838 ir@esotiqhenderson.com https://www.instagram.com/esotiq/?hl=pl https://www.facebook.com/esotiq/

Esotiq & Henderson — Q1 2021 Earnings Presentation on 6ix