Esotiq & Henderson S.a. · GPW:EAH
Esotiq & Henderson — Q3 2021 Earnings Presentation
40 slides from Esotiq & Henderson's earnings presentation, Nov 24, 2021
Slide 1: Prezentacja inwestorska – wyniki za 3Q21
PREZENTACJA INWESTORSKA WYNIKI ZA 3Q21 24 listopada 2021 roku
Slide 2: Oświadczenie
Oświadczenie Niniejsza prezentacja („Prezentacja’’) została przygotowana przez Esotiq & Henderson SA („Spółka’’) z należytą starannością. Może ona jednak posiadać pewne nieścisłości lub pominięcia. Prezentacja nie zawiera kompletnej ani całościowej analizy finansowej Spółki, jak również nie przedsta
Slide 3: Podsumowanie biznesowe
PODSUMOWANIE BIZNESOWE Wyniki 3Q21 Wstępne plany na 2022 Q&A Materiały pomocnicze
Slide 4: Podsumowanie 9M21
PODSUMOWANIE 9M21 Marża brutto na sprzedaży po trzech kwartałach 2021 roku osiągnęła poziom 64% 64,2% i była zdecydowanie wyższa do poziomu z ubiegłego roku (wzrost o +4,1 pp r/r). 14 Grupa osiągnęła poziom skonsolidowanego zysku netto w kwocie 14 mln zł (wzrost o +327% r/r). W trzecim kwartale br.
Slide 5: Salony marki Esotiq w 8 krajach
SALONY MARKI ESOTIQ W 8 KRAJACH 29 ON-LINE 30.09.2021 Salony Zmiana r/r Grupa E&H 303 -10 Esotiq POLSKA 274 -2 Sklepy franczyzowe 240 -3 Sklepy własne 63 -7 Polska 274 -2 Zagranica 29 -8 @ Powierzchnia (m2) 18 537 -4% @ › Zamknięcie sześciu salonów @ 1@ w Niemczech w 2Q21, @ 1 @ › Otwarcie pierwszeg
Slide 6: Działania marketingowe
DZIAŁANIA MARKETINGOWE TRZECI KWARTAŁ 2021 ROKU www.esotiq.com | 6
Slide 7: Działania marketingowe
DZIAŁANIA MARKETINGOWE TRZECI KWARTAŁ 2021 ROKU www.esotiq.com | 7
Slide 8: Powierzchnia sklepów m2
POWIERZCHNIA SKLEPÓW M2 PRZYROST MARKI ESOTIQ (m2) 25000,0 Powierzchnia sklepów własnych spadła o 729 m2, głównie za 19 364 -168 -547 -112 18 537 20000,0 sprawą zamknięcia sześciu salonów w Niemczech oraz wysokiej bazy r/r. Niewielki spadek sklepów franczyzowych 15000,0 (-98 m2). 10000,0 5000,0 0,0
Slide 9: Poziom LFL
POZIOM LFL SPRZEDAŻ PORÓWNYWALNA ESOTIQ PL, LFL (%) 20,0% 17,9% 16,0% 14,6% 15,0% 13,1% 13,7% 11,2% 10,0% 10,0% 8,5% OKRES LOCKDOWNU 5,0% 3,2% 3,5% WIĘKSZOŚĆ SALONÓW BYŁO ZAMKNIĘTYCH 0,0% -5,0% -5,3% -4,9% -5,0% -6,2% -10,0% 1Q17 2Q17 3Q17 4Q17 1Q18 2Q18 3Q18 4Q18 1Q19 2Q19 3Q19 4Q19 1Q20 2Q20 3Q20
Slide 10: Budowanie pozytywnych relacji z klientkami
BUDOWANIE POZYTYWNYCH RELACJI Z KLIENTKAMI UCZESTNICZKI ESOTIQ CLUB (tys.) | DYNAMICZNY WZROST LOJALNOŚCI 1137,0 1 200,0 › 1 137,0 tys. klientek w ESOTIQ CLUB. W przypadku 1Q20 została 1085,0 1 056,5 przeprowadzona weryfikacja nieaktywnych kont. 1 020,7 1 001,3 995,9 965,3 › Program budujący pozytyw
Slide 11: Aplikacja Esotiq brafitting
APLIKACJA ESOTIQ | BRAFITTING Aplikacja IDEALNE DOPASOWANIE to absolutna nowość na rynku bieliźnianym. ESOTIQ wprowadził ułatwienie dzięki, któremu każda kobieta dobierze stanik bez wychodzenia z domu. Wystarczy użyć aplikacji IDEALNE DOPASOWANIE, aby sprawdzić rozmiar stanika w ESOTIQ. Dzięki innow
Slide 12: Rozwój sprzedaży on-line
ROZWÓJ SPRZEDAŻY ON-LINE PRZYCHODY E-SKLEPÓW (tys. PLN) | DALSZY WZROST PRZYCHODÓW › Sprzedaż przez własne platformy w pierwszych dziewięciu 12 680 14 000 11 508 miesiącach 2021 roku na rekordowym poziomie 30,4 mln zł 12 000 (+24,8% r/r), 9 052 8 687 8 531 10 000 › 4 własne sklepy internetowe, w tym
Slide 13: Wyniki 3Q21
WYNIKI 3Q21 Wstępne plany na 2022 Q&A materiały pomocnicze
Slide 14: Rekordowe dziewięć miesięcy 2021 roku
REKORDOWE DZIEWIĘĆ MIESIĘCY 2021 ROKU PRZYCHODY ZE W MLN ZŁ (r/r) SPRZEDAŻY EBITDA EBIT ZYSK NETTO +19,3% +66,0% +187,6% +327,4% GRUPA 154,8 28,6 17,6 14,1 +20,0% +68,8% +149,5% +426,6% JEDNOSTKA DOMINUJĄCA 153,6 30,7 20,0 16,0 www.esotiq.com | 14
Slide 15: Rachunek zysków i strat – jednostka dominująca
RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT JEDNOSTKA DOMINUJĄCA W TYS. PLN 3Q20 3Q21 Zmiana Zmiana % • Historycznie rekordowy poziom Przychody ze sprzedaży 50 883 59 445 +8 562 +16,8% przychodów ze sprzedaży 59,4 mln zł Koszt sprzedanych towarów 19 913 21 337 +1 424 +7,2% (wzrost o +16,8% r/r) Zysk brutto na sprzedaży
Slide 16: Rachunek zysków i strat – grupa kapitałowa
RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT GRUPA KAPITAŁOWA W TYS. PLN 3Q20 3Q21 Zmiana Zmiana % Przychody ze sprzedaży 51 727 59 883 +8 156 +15,8% › Satysfakcjonująca poprawa rentowności na wszystkich Koszt sprzedanych towarów 19 949 21 319 +1 370 +6,9% poziomach, Zysk brutto na sprzedaży 31 778 38 564 +6 786 +21,4%
Slide 17: Stabilna sprzedaż Grupy
STABILNA SPRZEDAŻ GRUPY 1,0 11,0 21,0 31,0 41,0 51,0 61,0 1Q18 8,0 16,7 1,6 7,4 33,7 2Q18 9,6 20,4 2,0 7,1 39,1 3Q18 9,2 20,4 2,8 8,2 40,6 4Q18 10,7 19,9 2,8 7,8 41,2 1Q19 8,8 17,1 4,0 8,8 38,7 2Q19 12,1 22,8 3,8 6,3 45,0 3Q19 12,5 22,7 5,1 10,0 50,3 4Q19 12,1 20,8 3,8 8,1 44,9 1Q20 8,3 15,7 5,5 8,3
Slide 18: Stabilny poziom marży brutto
STABILNY POZIOM MARŻY BRUTTO STRUKTURA ZAKUPÓW W 3Q21 › Największą wartość struktury zakupów w 3Q21 stanowią BANGLADESZ Chiny (74%). 3% › Marża brutto na sprzedaży w 3Q21 na poziomie 64,4% (+3,0 POLSKA 13% CHINY pp r/r). 74% › Wzrost marży na sprzedaży efektem negocjacji MYANMAR z dostawcami. 1% IND
Slide 19: Koszty Grupy/m2 pod kontrolą
KOSZTY GRUPY/M2 POD KONTROLĄ KOSZTY OPERACYJNE GRUPY (mln PLN) Koszty sprzedaży Koszty ogólnego zarządu 35,0 › Spadek kosztów/m2 w Grupie o -16,9% r/r 29,8 30,0 27,6 27,7 związany z zamknięciami salonów, głównie 26,7 26,3 26,2 26,4 26,9 4,6 25,0 25,0 22,1 22,9 23,5 5,1 5,3 4,8 23,7 21,9 5,5 4,8 4,5
Slide 20: Rekordowa gotówka i brak zadłużenia
REKORDOWA GOTÓWKA I BRAK ZADŁUŻENIA PRZEPŁYWY FINANSOWE GRUPY (mln PLN) › Grupa zakończyła 3Q21 środkami pieniężnymi w kwocie 2,1 mln zł. Spadek środków pieniężnych związany ze 40,0 11,0 -12,0 35,0 zmianą stanu zapasów oraz płatnościami bieżących 30,0 15,9 -4,8 25,0 -1,7 zobowiązań. -0,2 -7,8 20,0 1
Slide 21: Kapitał pracujący i zapasy
KAPITAŁ PRACUJĄCY I ZAPASY KAPITAŁ PRACUJĄCY (tys. PLN) 34 623 33 029 40 000 35 000 25 842 24 009 24 116 30 000 Relacja aktywa obrotowe - zobowiązania 20 085 19 748 18 645 krótkoterminowe. Wzrost kapitału 18 017 25 000 16 070 16 541 15 528 14 783 14 449 20 000 pracującego głównie za sprawą 15 000 wy
Slide 22: Dalszy rozwój e-sklepów
DALSZY ROZWÓJ E-SKLEPÓW SPRZEDAŻ ON-LINE ZE STANU CAŁEJ SIECI SALONÓW W POLSCE 18,6 MLN ODSŁON STRONY WWW W 3Q21 (+14% R/R) DOSTAWA DO WSZYSTKICH KRAJÓW W UNII EUROPEJSKIEJ www.esotiq.com | 22
Slide 23: Rozwój Esotiq – Polska
ROZWÓJ ESOTIQ POLSKA | STAWIAMY NA JAKOŚĆ LOKALIZACJI › Rozwój sieci franczyzowej, › Dalszy rozwój sprzedaży internetowej, › Utrzymanie pozycji lidera na rynku bielizny w kraju, › Selektywne podejście do przejęć sieci salonów 275 z korzystnymi lokalizacjami, 271 261 2018 2019 2020 LICZBA SKLEPÓW www
Slide 24: Rozwój Esotiq – Niemcy
ROZWÓJ ESOTIQ NIEMCY › W 2021 zmiana modelu biznesowego w Niemczech i zamknięcie 6 . salonów. Rozwój spółki Esotiq Germany GmbH będzie oparty na dynamicznie rosnącej sprzedaży w sklepie esotiq.de, sprzedaży na platformach e-commerce oraz 2 salonach w Centrach handlowych, które poza sprzedażą stacjon
Slide 25: Rozwój Esotiq – rynki wschodnie
ROZWÓJ ESOTIQ RYNKI WSCHODNIE Kraj/Miasto Liczba salonów Łotwa 1 Ryga - Mołdawia 1 Kiszyniów - Rosja 1 Nowosybirsk - 29 Rumunia 1 24 24 Braszow - Słowacja 1 Trebiszów - Ukraina 23 2018 2019 2020 Charków 1 Charson 1 Chmielnicki 1 SKLEPY ESOTIQ Czerkasy 1 › Kontynuacja sprzedaży poprzez salony Czernio
Slide 26: Wstępne plany na 2022
Wstępne plany na 2022 Materiały pomocnicze Q&A
Slide 27: Wstępne cele na 2022 rok
WSTĘPNE CELE NA 2022 ROK WYZWANIA Otwarcie dobrych jakościowo lokalizacji w Polsce Dynamiczny rozwój e-commerce w Polsce i w Europie Wejście do nowych krajów ze sklepami tradycyjnymi Utrzymanie wysokiej marży brutto www.esotiq.com | 27
Slide 28: Q&A
Q& A
Slide 29: Materiały pomocnicze
1 MATERIALY POMOCNICZE ESOTIQ @ HENDERSON exclusive lingerie
Slide 30: Franczyza depozytowa w Polsce
FRANCZYZA DEPOZYTOWA W POLSCE KOSZTY I OBOWIĄZKI ZALETY E&H (jednostka dominująca) › Towar i system sprzedażowy należy do E&H. › Uzyskiwanie marży detalicznej. › E&H dostarcza towar do sklepów, organizuje obrót › Pełna kontrola nad towarem. gotówki oraz odpowiada za promocję. › Brak konieczności pon
Slide 31: Franczyza na Wschodzie
FRANCZYZA NA WSCHODZIE KOSZTY I OBOWIĄZKI ZALETY E&H (jednostka dominująca) › Sprzedaż hurtowa do lokalnego franczyzobiorcy. › Rozszerzenie obecności na Wschodzie. › Dystrybucja materiałów marketingowych. › Bezpieczny sposób rozliczeń - sprzedaż zabezpieczona przedpłatami i gwarancjami bankowymi. ›
Slide 32: Zdywersyfikowana sieć sprzedaży Esotiq
ZDYWERSYFIKOWANA SIEĆ SPRZEDAŻY ESOTIQ SKLEPY SKLEPY HURT INTERNET WŁASNE FRANCZYZOWE I MULTIBRANDY › 63 sklepy › 240 sklepy › 450 punktów sprzedaży › 4 e-sklepy › Salony Esotiq › Sklepy Esotiq w Polsce › Sprzedaż hurtowa › 13 wersji językowych w Polsce w formie franczyzy i poprzez punkty e-sklepu.
Slide 33: Marka Esotiq
MARKA ESOTIQ STRATEGIA BIZNESOWA › Indywidualne podejście do klientek (brafitting). › Szeroka oferta bielizny, najnowsze trendy. Sprzedaż kosmetyków i perfum w salonach. › Budowanie rozpoznawalności marki poprzez współpracę z Joanną Krupą i Sandrą Kubicką. Asortyment › Bielizna dla kobiet, piżamy, s
Slide 34: Marka Henderson
MARKA HENDERSON STRATEGIA BIZNESOWA › Najnowsze trendy i szeroka oferta. › Przystępna cena i wysoka jakość wykonania. › Wysoka rozpoznawalności marki powodem udzielenia licencji na sprzedaż koszul męskich na miarę. Asortyment › Bielizna dla mężczyzn, kąpielówki, piżamy Grupa klientów › Mężczyźni w w
Slide 35: Rozwój sieci sklepów
ROZWÓJ SIECI SKLEPÓW 2018 2019 2020 2021 LICZBA SKLEPÓW 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q MARKA Esotiq 289 289 289 294 297 308 306 304 303 306 313 312 312 307 303 Esotiq Polska 264 262 261 261 263 268 268 271 269 272 276 275 275 278 274 Sklepy franczyzowe 214 213 210 207 208 211 211 212 2
Slide 36: Rozwój powierzchni
ROZWÓJ POWIERZCHNI 2018 2019 2020 2021 POWIERZCHNIA SKLEPÓW 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q m2 MARKA Esotiq 17 373 17 425 17 490 17 873 18 090 18 661 18 689 18 667 18 818 18 902 19 364 19 405 19 408 18 773 18 537 Esotiq Polska 15 936 15 833 15 820 15 812 15 921 16 206 16 317 16 534 16 7
Slide 37: Rozwój średniej wielkości sklepów
ROZWÓJ ŚREDNIEJ WIELKOŚCI SKLEPÓW 2018 2019 2020 2021 ŚREDNIA WIELKOŚĆ SKLEPU m2 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q 4Q 1Q 2Q 3Q MARKA Esotiq 60 60 61 61 61 61 61 61 62 62 62 62 62 61 61 Esotiq Polska 60 60 61 61 61 60 61 61 62 62 62 63 63 62 62 Sklepy franczyzowe 55 55 55 55 54 55 55 55 56 56 56 56 56
Slide 38: Kwartalne wyniki Grupy
KWARTALNE WYNIKI GRUPY W MLN PLN 1Q18 2Q18 3Q18 4Q18 1Q19 2Q19 3Q19 4Q19 1Q20 2Q20 3Q20 4Q20 1Q21 2Q21 3Q21 Przychody grupy 33,7 39,0 41,0 41,3 39,1 45,2 50,4 45,1 38,3 39,7 51,7 44,0 45,7 49,1 59,9 Koszt wytworzenia 13,4 12,9 15,7 14,2 16,8 15,7 20,7 15,8 16,4 15,3 19,9 14,6 16,9 17,2 21,3 Zysk bru
Slide 39: Struktura akcji i głosów
STRUKTURA AKCJI I GŁOSÓW STAN NA 24 LISTOPADA 2021 ROKU STRUKTURA GŁOSÓW Akcje własne 15,67% Adam Skrzypek Adam Skrzypek 4,33% 5,76% Patronado 2 233 500 Limited 3 233 500 40,54% szt. Pozostali szt. 27,42% Pozostali 39,47% Patronado Limited 56,00% www.esotiq.com | 39
Slide 40: Dane adresowe
DANE ADRESOWE: ESOTIQ & Henderson S.A. Szybowcowa 8A, Gdańsk tel. +48 58 728 48 00 www.esotiqhenderson.com Krzysztof Jakubowski, Wiceprezes Zarządu tel. 609 990 838 ir@esotiqhenderson.com https://www.instagram.com/esotiq/?hl=pl https://www.facebook.com/esotiq/